اسنایبات

اسنایبات ؛ ربات تک تیرانداز فرانسوی که تیر آن هرگز خطا نمی‌رود!

یک شرکت فرانسوی در حال کار بر روی ربات تک تیراندازی به نام اسنایبات است که در آینده نزدیک می‌تواند در میدان نبرد جای تک تیراندازان را بگیرد.

اسنایبات

شرکت فرانسوی SD4E در حال ساخت رباتی تک تیرانداز به نام اسنایبات است. دقت تیراندازی این ربات به حدی است که می‌تواند با شلیک به نقاط غیر حساس بدن هدف را بدون کشتن او متوقف کند. اسنایبات می‌تواند با استفاده از کدهای نرم افزاری و چندین ابزار خاص بر آب و هوا، باد، حرکات هدف و هر عاملی که باعث کاهش دقت در تیراندازی شود فائق آید. به گفته میشل یاکوولف، سخن‌گوی شرکت SD4E که در زمینه ساخت وسایل بدون سرنشین زمینی فعالیت می‌کند:

این ربات دارای یک سیستم هدفگیری الکترواپتیکال با قابیت عملکرد در شب و روز است و می‌توان آن را به گونه‌ای طراحی کرد که از شلیک به سر، شکم و سینه هدف خودداری کند.

او در ادامه گفت:

با دقت فوق العاده‌ای که این ربات دارد می‌تواند هدف را به طور قطع از فاصله ۲۰۰ تا ۳۰۰ متری با دقتی بیش از هر تک تیرانداز انسانی مورد اثابت قرار دهد به طوری که تیر بعدی درست به همان نقطه قبل اثابت خواهد کرد.

اسنایبات

به این ترتیب اسنایبات می‌تواند برای خنثی کردن تهدید یک هدف، با دقت ۱۰۰ درصد دست یا پای او را مورد اثابت قرار دهد. با وجود این خصوصیات اسنایبات می‌تواند در حفاظت از مکان‌های مهم اداری، نیروگاه‌های هسته‌ای، پست‌های بازرسی و … به کار رود و به گونه‌ای طراحی شده که در ماموریت‌های خطرناک و طولانی مدت به نیروهای امنیتی کمک کند. وجود چنین سلاحی می‌تواند تعداد پرسنلی که امروزه برای حفاظت از زیرساخت‌های مهم گمارده می‌شوند را به میزان زیادی کاهش دهد. حفاظت دائمی از یک محل نیازمند چند ده سرباز است. برای مثال برای حفاظت از یک مکان عادی معمولا به حدود ۵۰ نفر نیاز خواهد بود. اسنایبات تعداد سربازان مورد نیاز برای حفاظت از محیط عملیاتی خود را به میزان زیادی کاهش می‌دهد و بدون این که تحت تاثیر عواملی مانند استرس و خستگی قرار بگیرد، وظیفه خود را بدون نقص انجام دهد.

 

اسنایبات

در حال حاضر وزارت نیروهای مسلح (وزارت دفاع) فرانسه در حال ارزیابی این ربات است و سازندگان آن امیدوارند برای جذب سرمایه‌گذاری جهت توسعه بیشتر اسنایبات، توجه واحدهای RAID و GIGN (نیروهای ویژه پلیس فرانسه) را هم جلب کنند. آن‌ها همچنین امیدوارند که این ربات در آینده در ارتش فرانسه به خدمت گرفته شود.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. کشته شدن یک انسان ،۱۰تا هزار تا …جنم خوب بود .ولی یه شب دیدی یچی اتشین مثل شهاب سنگ داره از اسمون نزدیک میشه ن آرزو خوب کنی خوش حال باشی .چون به احتمال یک دنیا درصد اون بمب اتم هستش اومد به نام جنگ جهانی سوم کل جهان رو نابود کنه .انسان که هیچ مورچه هم وجود نداشته باشه روی کره زمین

  2. یهدفعه بگو ماشین آدم کشی

  3. ایول دیگ نیازی به سرباز نیست دیگ جون ادما رو به خطر نندازید با همین رباتا بجنگید اگه خواستید حمله کنید