آخرالزمان

گوگل ترنسلیت به شکل عجیبی از آخرالزمان صحبت می‌کند!

گوگل ترنسلیت پیامی عجیب را درباره آخرالزمان به شیوه‌ای مخفیانه به ما منتقل کرده است! بر اساس آن پایان دنیا نزدیک بوده و باید خود را برای بازگشت حضرت عیسی مسیح آماده کنیم.

وقتی صحبت از آخرالزمان و پایان یافتن دنیا به میان می‌آید، اغلب ما تصورات مشابهی داریم که اکثرا از اعتقادات دینی ما ریشه می‌گیرند. ما تصور می‌کنیم در این زمان فرشته‌ها از آسمان نازل شده و صدای شیپورهایی سهمناک شنیده خواهد شد. همچنین موجوداتی درشت اندام و قوی بر روی زمین ظاهر شده و رفته رفته همه مقدمات برای برچیده شدن حیات مهیا می‌شود.

آخرالزمان از زبان گوگل ترنسلیت

اما در هیچ کدام یک از کتاب‌های مقدس چیزی درباره سگ‌ها (Dogs) و آخرالزمان دیده نشده است. البته در دست‌نوشته‌های مصر باستان از آنوبیس صحبت شده و آن را خدای مرگ و مردگان خطاب می‌کنند، اما آنوبیس یک سگ نبوده و انسانی است که دارای سر و صورتی شبیه به حیوانات است. این یک سگ نبوده و خدای مرگ است که شکل و شمایلی شبیه این موجود دارد.

اما کتاب مقدس امروز کاربران، گوگل، به نحو دیگری از آخرالزمان صحبت می‌کند! به طور دقیق‌تر باید به گوگل ترنسلیت اشاره کنیم که درونش سگ‌ها به آخرالزمان ارتباط پیدا کرده‌اند.

dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog

از متن بالا می‌توان به عنوان پیام آخرالزمانی گوگل یاد کرد که باید رمزگشایی شود. اگر به سرویس مترجم آنلاین گوگل مراجعه کرده و “dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog” (بیست و دوم مرتبه کلمه dog) را تایپ کنید، در صورت انتخاب ترجمه از هاوایی (Hawaiian) به انگلیسی، عبارت زیر به عنوان ترجمه نمایش داده خواهد شد. گفتنی است این متن اکنون در صورت انتخاب ترجمه از یوروبا (Yoruba) به انگلیسی نشان داده می‌شود.

ساعت روز رستاخیز سه دقیقه در دوازده است. ما شخصیت‌ها و تحولات چشمگیری را در دنیا مشاهده می‌کنیم که نشان‌دهنده نزدیک شدن به پایان دنیا است و عیسی مسیح باز خواهد گشت.

آخرالزمان در گوگل ترنسلیت

اما این پیام آخرالزمانی چرا نمایش داده می‌شود؟ آیا موضوع بر سر یک ایراد سیستمی و الگوریتمی است که به وسیله کاربری به صورت اتفاقی کشف شده است، و یا این که یکی از مهندسان گوگل بعد از دستکاری الگوریتم‌ها و فقط با هدف سرگرمی، دست به چنین کاری زده و سپس شروع به انتشار خبر کرده است؟ البته نظریه سومی نیز وجود داشته و به دستکاری شدن الگوریتم‌ها توسط نیرویی ماورایی به منظور رساندن پیامی به انسان‌ها اشاره می‌کند!

با وجود این که این رخداد مطمئنا به خاطر بروز یک ایراد سیستمی و یک باگ الگوریتمیک رخ داده است، کاربران سراسر دنیا پیام آخرالزمان گوگل ترنسلیت را به یکدیگر ارسال کرده و در ذهنشان ارتباطی قوی بین سگ، مرگ و آنوبیس برقرار کرده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

16 دیدگاه

 1. من زدم چرا چیزی نیومد

 2. یکی ازبدترین ترین برنامه ی ترجمه جهان!
  اصلا بعضی ازکلمه هایی رو که میخوای توبعضی زبان هاترجمه کنی تغییر میده؟معلوم نیست که چی ترجمه می کنه!

 3. برید گوگل ترنسلیت زبانو از سومالی به انگلیسی بذارید، بعد بنویسید ar e yo u sa tan با همین فاصله ها بنویسید، معنیش میشه تو شیطان هستی؟ بعد جوابشو می نویسه you are the one یعنی تو خودت (شیطان) هستی.
  بازم از اینا هست از یه کانال خوندم برام عجیب بود.

 4. باسلام قبل ازاینکه عمر دنیا به پایان برسد تمدن اسلامی جهان را نورانی می نماید واین خواست خداوند است ودرآخر هم هرچیزی پایانی دارد روزی که خورشید خاموش می شود وتمام زمین نابود می گردد این قدرت خدا است این کار شدنی است ولی فعلا ما تاریخ انرا نمی توانیم بدست بیاوریم .

 5. همین حرفارو زدید که اخر فیلتر کردنش
  قبلا میتونستی یه عکس رو قرار بدی داخل گوگل ترنسلیت و ترجمه کنی الان باید با وی پی ان بری و فیلتر شدش

 6. مهندسای گوگل (!) با یه برنامه نویسی ساده میتونن این کارو انجام داده باشن. اگر هم انجام نداده باشن با یه برنانه نویسی ساده تر میشه حلش کنن…

 7. جناب همیشه مخالف با ایران

  نمیخوام به هیچ دینی توهین کنم ولی اگه دقت کنید برعکس dog میشه god که همون خدا میشه نه؟؟؟؟؟؟…؟🤔😎

 8. آقا من همه جورشو امتحان کردم توی ترنسلیت دروغههههه

 9. همونی که اینو درست کرده خودشم منتشر کرده و گرنه کی به ذهنش میرسید که بره تو گوگل ترنسلیت بیست و دو بار داگ بنویسه اونم از زبان فلان به فلان چه مسخره

 10. یعنی الان چشمام از حدقه در میا
  چرندیات تا چ حد .حماقت تا چه اندازه؟

 11. اخه این عقاید خرافی چیه توروخدا بیخیال دیگ حداقل شما این چیزا رو داخل سایت منتشر نکنید

 12. خدا کنه قبل اینکه آمریکا بهمون حمله کنه قیامت بشه حداقل بعد این همه بدبختی تو این کشور دیگه جنگ رو نبینیم

 13. اگه کاربر 22 تا کلمه dog تایپ کرد بیا این نوشته رو چاپ کن 😉

  دنیای برنامه نویسی :)))