مقایسه تراشه کایرین 710

مقایسه تراشه کایرین ۷۱۰ با اسنپدراگون ۷۱۰ در GeekBench

کایرین ۷۱۰ و اسنپدراگون ۷۱۰ بهترین تراشه‌های میان‌‌رده‌ای هستند که تا امروز معرفی شده‌اند. در این مطلب به مقایسه تراشه کایرین ۷۱۰ به کار رفته در هواوی نوا ۳ آی و چیپست اسنپدراگون ۷۱۰ به کار رفته در شیائومی می ۸ اس ای می‌پردازیم.

به تازگی شاهد انتشار امتیازهای هواوی نوا ۳ آی در Geekbench بوده‌ایم. این امتیازها از آن جایی برای ما هیجان‌انگیز هستند که می‌توانیم بر اساسشان، به مقایسه تراشه کایرین ۷۱۰ به کار رفته در هواوی نوا ۳ آی با اسنپدراگون ۷۱۰ به عنوان برترین تراشه‌های میان‌رده کنونی ساخت کوالکام بپردازیم.

کایرین ۷۱۰ یک چیپست موبایل ۱۲ نانومتری بوده و دارای چهار هسته Cortex-A73 با سرعت ۲.۲ گیگاهرتز برای انجام پرداز‌‌ش‌های سنگین و چهار هسته Cortex-A53 با حداکثر سرعت ۱.۷ گیگاهرتز برای انجام پردازش‌های عادی است.

در آن طرف رقابت با اسنپدراگون ۷۱۰ رو به رو هستیم که با وجود میان‌رده بودن، یک تراشه ۱۰ نانومتری است. اگرچه پردازنده آن نیز هشت هسته‌ای است، اما کلاسترهای آن نامتقارن هستند، به طوری که دو هسته Kryo 360 Gold با سرعت ۲.۲ گیگاهرتز برای انجام پردازش‌های سنگین و شش هسته Kryo 360 Silver دارای سرعت ۱.۷ گیگاهرتز درونش در نظر گرفته شده است. با مقایسه تراشه کایرین ۷۱۰ و اسنپدراگون ۷۱۰ از نظر نوع هسته‌ها، به برتری محصول کوالکام پی می‌بریم، چرا که Kryo 360 Gold و Kryo 360 Silver به ترتیب بر اساس هسته‌های جدیدتر Cortex-A75 و Cortex-A55 ساخته شده‌اند.

مقایسه تراشه کایرین ۷۱۰ و اسنپدراگون ۷۱۰ در بخش پردازش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای داخل Geekbench، برتری تراشه کوالکام را نشان می‌دهد که دور از انتظار نیست. دو گوشی دیگر حاضر در این مقایسه، هواوی پی ۲۰ پرو و هواوی پی ۲۰ لایت هستند. پی ۲۰ پرو از تراشه پرچمدار کایرین ۹۷۰ قدرت می‌گیرد.

هسته‌های Cortex-A75 در مقایسه با Cortex-A73 حدود بیست درصد بهبود داشته‌اند که نتیجه آن در بخش پردازش‌ تک هسته‌ای به خوبی مشخص است. میزان بهبود هسته‌های Cortex-A55 در مقایسه با Cortex-53 حدود هجده درصد است. با این حال با مقایسه تراشه کایرین ۷۱۰ و اسنپدراگون ۷۱۰ در بخش پردازش چند هسته‌ای، به کاهش فاصله آن‌ها به هفت درصد پی می‌بریم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*