Inbox ، اپلیکیشن متفاوت گوگل برای مدیریت ایمیل ها

گوگل می خواهد تغییر مثبتی در زمینه ایمیل ها ایجاد کند و برای این کار یک اپلیکیشن جدید ایمیل به نام Inbox عرضه کرده که البته قرار نیست جای اپلیکیشن Gmail را بگیرد.

Inbox از طریق یک پست در وبلاگ گوگل معرفی شد. در این برنامه از Tab های مفید اپلیکیشن Gmail استفاده شده که تبلیغات و باکت های جدید برای آپدیت های شبکه اجتماعی را به همراه دارند. یکی از ویژگی های این اپلیکیشن ویژگی Bundles است که مسیج های شبیه به هم را دسته بندی می کند. در نتیجه برای مثال، پیام های بانکی و رسیدهای تراکنش ها در یک گروه قرار می گیرند. Bundles به خوبی توسط کاربر قابل شخصی سازی است.

ویژگی دیگری نیز به نام Highlights وجود دارد که ایمیل های مهم را در بالا و مرکز صفحه قرار می دهد. عکس های دوستان، برنامه های پروازی و اطلاعات رویدادها و مراسم ها جزء این دسته هستند. این اپلیکیشن اطلاعات مفیدی از فضای وب را که در ایمیل ها نیستند گردآوری کرده و در یک بسته به شما نشان می دهد.

Inbox همچنین ویژگی های Reminders، Assists و Snooze را در خود دارد. کاربران می توانند به کمک Reminders برای خود پیغام های یادآوری تنظیم کنند که با صدای زنگ، آنها را در مورد کارهای مهم آگاه کند. ویژگی Assists با Reminders کار می کند تا اطلاعات مرتبط بیشتری را به شما بدهد. (برای مثال، یادآور رزرو یک رستوران می تواند به همراه ایمیل تایید به نقشه ضمیمه شود). ویژگی Snooze هم به شما اجازه می دهد که مسیج ها و Reminders را به طور موقت رد کنید.

گوگل می گوید که Inbox به دست تیم Gmail ساخته شده و سالها بر روی آن کار می کرده اند. البته این اپلیکیشن آپدیتی برای Gmail نیست و یک برنامه جداگانه است که با حساب های گوگل کار می کند. اگرچه گوگل گفته که برای حساب های شما در برنامه Gmail ارزش قائل است.

 با توجه به توانایی های بالای Inbox، به نظر می رسد که این برنامه نسخه ایمیل محور Google Now است که اطلاعات شخصی افراد را جمع آوری می کند. اتفاقی که با دسته بندی برنامه های پرواز و مسیریابی در نقشه برنامه Inbox بر روی آندروید یا iOS ممکن شده. همچنین در Inbox از طراحی Material -زبان طراحی زیبای گوگل در آندروید ۵- استفاده شده.

Inbox بر روی آندروید نسخه ۴.۱ به بالا، iOS نسخه ۷ به بالا و از طریق وب (فقط با مرورگر کروم) قابل استفاده است، ولی هنوز در دسترس نیست. چرا که این سرویس فعلا در مرحله آزمایشی است و استفاده از آن برای عموم فعال نشده. در نتیجه شما فقط با دریافت دعوتنامه می توانید از آن استفاده کنید. اگر کسی از دوستانتان برای شما دعوتنامه نفرستاده، می توانید با ارسال ایمیلی به آدرس inbox@google.com درخواست کنید که گوگل برای شما دعوتنامه بفرستد.

در ضمن گفته شده که نسخه مخصوص تبلت و نسخه قابل استفاده در سایر مرورگرها هم به زودی از راه می رسد.

منبع : mashable

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. سایت خوبی دارید ، موفق باشید.