خم شدن های اپلی همچنان ادامه دارد : در این ویدیو خم شد آیپد ایر ۲ رو ببینید !

یکی از ویژگی های بارز محصولات جدید اپل ، ضخامت کم آنها است که این ضخامت در آیفون های ۶ و ۶پلاس به ترتیب ۶.۹ و ۷.۱ میلی متر و در آیپد ایر ۲ به ۶.۱ میلیمتر رسیده و همین ضخامت باعث شده تا عنوان باریکترین تبلت جهان به این محصول اختصاص داده شود.اما همانطور که در جریان هستید نازکی آیفون ۶ ها ، خصوصا آیفون ۶ پلاس کار دست اپل داد و جنجال خم شدن آنها به راه افتاد.

اما آیا ضخامت کم آیفون ۶ ها علت خم شدن آنها بوده است ؟ آیپد ایر ۲ با ضخامت بسیار کم ۶.۱ میلیمتری و سطح مقطع بیشتر نسبت به آیفون ۶ ها ، تا چه حد در مقابل فشار دوام خواهد آورد ؟

بهتر است ابتدا ویدیوی اول را ببنید :

دانلود ویدیو

همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده کردید ، آیپد ایر ۲ اپل تحت فشاری نه چندان زیاد خم شد ! اما نکاتی در این ویدیو نهفته است که پس از دیدن ویدیوی دوم به آن می پردازیم :

دانلود ویدیو

در ویدیوی دوم که توسط شخص دیگری تهیه شده ، باز هم آیپد ایر ۲ در مقابل فشار تست می شود و علیرغم اینکه فشار بسیار بیشتری نسبت به ویدیوی اول به آن وارد می شود تنها شاهد یک انحنای کوچک در این دستگاه هستیم ! پس داستان چیست ؟

تفاوت های مهمی بین ویدیوی اول و دوم وجود دارد :

اول اینکه ، اگر دقت کرده باشید در ویدیوی اول ، فشار از سمت نمایشگر به آیپد ایر وارد می شود و در ویدیوی دوم این آزمایش از قسمت پشتی دستگاه صورت می گیرد.

نکته دوم اینکه ، شخص آزمایش کننده در ویدیوی اول فشار به مرکز دستگاه وارد می شود اما در ویدیوی دوم عمده فشار شخص از قسمت لبه های آیپد ایر ۲ وارد می گردد و در واقع دست وی به لبه ها نزدیک تر است.

قضاوت در مورد این ویدیو ها را به عهده خود شما می گذاریم اما لازم است نکاتی پیرامون این موضوع بیان کنیم :

داستان خم شدن آیفون ۶ ها از این جهت بسیار مهم بود که نحوه کاربری افراد از یک اسمارت فون با یک تبلت متفاوت است . در واقع اکثر افراد گوشی خود را در جیبشان می گذارند و احتمال وارد شدن فشار در جیب بسیار زیاد است.اما در مورد یک تبلت چطور ؟ در کاربرد های روزمره ما از یک تبلت شاید هیچگاه چنین فشاری به آن وارد نشود.پس به عقیده ما حتی اگر آیپد ایر ۲ تحت فشار خم شود باز هم این امکان که در زندگی واقعی و استفاده روزمره از آن دچار مشکل شویم بسیار پایین است.

منبع : gsmarena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

 1. اولیه ک ایپد ایر۲ نیس….
  من نفهمیدم این اولیه با اپل موافقه یا مخالف اخه داشت با ایفون۶ فیلم برداری میکرد

 2. ویدیوی اون دوست آلمانیمون الکیه

 3. توی دوتا ویدیو پشت آیپدا با هم فرق داره برا همین ایر۲ همونیه که خم نشد :Cool:

 4. اون یارو آلمانیه ویدیوش الکیه چون ایر۲ روی پشتش اونم توی قسمت بالا نوار مشکی نداره در حالی که آیپدی که اون خم کرد اون نوار مشکیه رو داشت.

 5. بابا،همش مزخرفه،همه این ها با خونسردی مشکلاتشان میگن و میشکنن.احتمالا اونقدر ها داغ میکنن که راحت بشکنه،چرا موقع خرید تست نمی کنن و بگن مشکل داره.برای من اولاش جالب بود اما با منتشر شدن این خبر ها اونم پی در پی معلوم میشه که ساختگیه،فکر نکن کار سخته،یکبار تو یکی از شهرستان یک آیپد ساختن در حد دسکتابی کار میکرد بعد سر یک پیرمرد قول زدن در حد آیپد واقعی فروختن بعد یک مدت پیر مرد میبینه این آیپد کار اضافی نمی کنه بعد میفهمه قولشون زده.خخخخ

 6. این احتمال که همچین فشاری به آیپد بیاد: خیلی کمه… در مورد آیفون(و آیپد) هم نبایستی بی انصاف باشیم، چون دستگاه از جنس آلومینیومه و بسیار باریک شده و تا حد امکان هم سبک شده. حالا گوشیهای CAT رو ببینین، بسیار ضخیم و سنگین هستن چون قرار بوده ضد ضربه و مقاوم باشن و در معدن و پروژه های خشن دست افراد باشن… اما اسمارت فون و تبلت کاربری دیگری داره. نتیجه اینکه: از هر چیزی باید توقع بی جا نداشته باشیم.

 7. رو برند اپل زیاد زوم شده و تو این ویدیو هایی که من دیدم موتورولا مقاومت خیلی بالایی داشت و برند سونی هم تست نشده
  سامسونگ هم خم میشه پس نتیجه میگیریم این ماجرای خم شدن از ابتدای ساخت گوشیها بوده تا به الان
  اگه مسابقات مردان آهنین رو دیده باشید میلگرد هم خم میشد اما از یه جای خاص پس زیاد حساس نشید تا بوده همین بوده

 8. از این پس به جای استفاده از واژه اپل بهتره بگیم خمپل :Happy-Grin:

 9. لتم می خوان مارو خر کنن
  آخه مرد مؤمن این آیپد تو شلوار کردی هم جا نمی شه این چه جوری جا داده تازه خمشم کرده ؟‌

 10. اره من دیروز تو جیب پشتیم خم شد: / اخه انتظار دارید آلومینیوم خم نشه تنها راهشم اینه که اپل محصولات شو از فولاد بسازه