Bluesmart : اولین چمدان مسافرتی هوشمند جهان !

یکی از ایده‌هایی که ظاهرا تاکنون به ذهن کسی نرسیده، ساخت یک چمدان مسافرتی مملو از ابزارآلات دیجیتالی است. این ایده حالا در قالب چمدانی با نام Bluesmart سر از وبسایت جذب کمک مالی ایندیگوگو درآورده.

دانلود ویدیو

“بلواسمارت” اگرچه در ظاهر مانند یک چمدان معمولی به نظر می‌رسد، بسیار هوشمند تر از چمدان‌های سنتی و قدیمی بازار است. این چمدان از سه لایه پلی کربنات، یک دستگیره آلومینیوم انودیزه شده و چهار چرخ محکم تولید شده. جیب کناری آن برای قرار دادن هرگونه وسیله الکترونیکی مناسب است، بنابراین در بررسی‌های امنیتی فرودگاه‌ها کار شما بسیار راحت خواهد بود.

جذاب‌ترین ویژگی بلواسمارت در اتصال آن به تلفن همراه هوشمند است. دستگیره این چمدان حکم ترازویی دیجیتالی را خواهد داشت که همیشه وزن بار چمدان را نشان می‌دهد. این ویژگی زمانی برای شما مفید خواهد بود که وزن لوازم خریداری شده و یا جای گرفته در چمدان به حد خاصی برسد و نیاز به حذف تعدادی از موارد موجود در چمدان احساس شود.

Bluesmart-1

بلواسمارت به قفلی دیجیتالی مجهز است که به وسیله اسمارت فون می‌توان آن را از فاصله دور قفل کرد. علاوه بر این هنگامی که فرد غریبه ای قصد دست‌کاری چمدان را داشته باشد می‌تواند از طریق اسمارت فون به شما هشدار دهد. قابلیت ردگیری از طریق نقشه و هشدارهای پراکسیمیتی نیز وجود دارد، بنابراین هر چقدر از شما دور باشد، شانس یافتن دوباره بلواسمارت بسیار زیاد خواهد بود.

Bluesmart-2

از دیگر ویژگی‌های بسیار جالب این چمدان مسافرتی وجود یک باتری بزرگ در آن است که به کمک دو پورت یو اس بی امکان شارژ تلفن همراه شما را فراهم می‌کند. حجم انرژی قرارگرفته در آن به حدی است که می‌تواند تا شش بار موبایل شما را شارژ کند.

Bluesmart-3

اپلیکیشن ارائه شده در کنار بلواسمارت آمار سفرهای شما را ثبت می‌کند، جزئیات پروازها را به اطلاع شما می‌رساند و امکاناتی برای بازنشر تجربیات سفر با دوستانتان را در اختیارتان قرار می‌دهد. تیم سازنده همچنین گفته که بر روی اپلیکیشن اسمارت واچی نیز کار می‌کند تا دیگر نیازی به خارج کردن اسمارت فون از جیب شما نباشد.

کمپین بلواسمارت روزهای بسیار خوبی را در اندیگوگو می‌گذراند. هدف اولیه تیم سازنده برای تولید این کیف 50 هزار دلار بود که در زمان نگارش این مطلب به 451,900 دلار رسیده است.

قیمت نهایی بلواسمارت احتمالا 235 تا 250 دلار خواهد بود و از آگوست 2015 به پشتیبانان مالی ارسال می‌شود.

منابع : digitaltrends & bluesmart & indiegogo

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*