افزایش قیمت خودرو

وزارت صنعت مجوز افزایش قیمت خودرو را صادر کرد + میزان افزایش قیمت

میزان افزایش قیمت خودروهای داخلی اعلام شد. وزیر صنعت و معدن و تجارت ضمن اعلام حذف شورای رقابت از فرایند قیمت‌گذاری ماشین، از تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت خودرو خبر داد.

محمد شریعتمداری، وزیر صنعت و معدن و تجارت پس از نشست مشترک با کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خبرهای مهمی را در مورد قیمت‌گذاری خودروهای داخلی بیان کرد. وی از حذف شورای رقابت از فرایند قیمت‌گذاری خودرو خبر داد و گفت از این به بعد ستاد تنظیم بازار به همراه سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مسئولیت نظارت بر بازار خودرو را بر عهده می‌گیرند.

در جلسه روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، مجوز افزایش قیمت خودرو نیز صادر شد. در حالی که شورای رقابت با برگزاری جلسه‌ای، صدور مجوز افزایش قیمت خودرو را به دلیل عدم ارائه مستندات و استعلام‌های مربوطه از سوی بانک مرکزی و کافی نبودن ادله خودروسازان به تعویق انداخته بود، حالا وزارت صنعت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشست اخیر خود میزان افزایش قیمت خودروهای داخلی را مشخص کرده است.

میزان افزایش قیمت خودرو

وزیر صنعت در این باره گفت بر اساس تصمیم گرفته شده، خودروهای کمتر از ۴۵ میلیون تومان افزایش قیمت ۷.۵ میلیون تومانی خواهند داشت و قیمت خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان نیز ۹.۵ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. همچنین به گفته شریعتمداری، خط تولید خودروهای پرتیراژ در حال حاضر هیچ مشکل خاصی ندارد و به محض دریافت قطعه، خودروهای ناقص تکمیل شده و به بازار عرضه می‌شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۵ دیدگاه

  1. انقد مردمو سر کار میذاشتین تحویل یکساله میزدین برا همین افزایش قیمته بود ؟‌ ما ها که ماشین نداریم با حقوق ۲ میلیون تومنی کارمندی بریم بمیریم اونم با این خرج ؟ ما دیگه حق زندگی نداریم ‌؟ حتما باید دزدی کنیم ؟

  2. بعد میگن پراید داره با ۳۰ تومن معامله میشه بابا رسمی اعلام شد

  3. خخخ فک کنم جریان پایان دنیا به این یه ربطی دارهخ

  4. تاحالا اینجور خودشون گرون کردن الان دیگه رسمی گرون شده میخاد چ
    ی بشه

  5. فعلا جوانان ایران اسلامی صبر کنن ما غرب خونخوارو شکست میدیم و با پوتین هایمان در کاخ سفید رژه خواهیم رفت . به زودی غرب جلوی ایران اسلامی زانو خواهد زد

  6. هر کی ماشین داره ،داره خوش بحالش کسایی هم که ندارن دیگه نمیتونن بخرن

  7. خوبه دیگه …دقیقا همین رو میخاستن خودرو سازها ….از اول همین کار رو میکردید این همه ملت رو تو صف نگه نمی داشتید