ساخت ایمیل موقت

روش ساخت ایمیل موقت یا یکبار مصرف

ساخت ایمیل موقت یا یکبار مصرف کاربردهای گوناگونی دارد. در این مطلب به آموزش ساخت ایمیل آدرس موقت پرداخته و برخی کاربردهای ایجاد ایمیل موقت و غیر دائمی را بررسی خواهیم کرد. در ادامه با ۸ سرویس و وب سایت ارائه‌دهنده خدمات آدرس ایمیل موقت آشنا می‌شوید.

ایجاد ایمیل موقت یا یکبار مصرف مورد نیاز کاربرانی است که دوست دارند بدون شناخته شدن، یک نامه الکترونیکی برای فرد یا شرکتی دیگر ارسال کنند. از مهمترین مزیت‌های برخی سرویس‌های ارائه دهنده خدمات ساخت ایمیل موقت این است که دریافت‌کننده ایمیل می‌تواند به آن پاسخ بدهد، بدون این که نام و نشانی از شما داشته باشد. به عبارت دیگر، تعدادی از آدرس‌های ایمیل موقت دارای توانایی دریافت ایمیل نیز هستند.

بعد از ساخت ایمیل موقت ، بسته به سرویسی که به شما خدمات ارائه می‌کند، این آدرس برای مدت زمانی مشخص دارای اعتبار خواهد بود. در این بازه زمانی، آدرس کاملا قابل استفاده بوده و می‌توان آن را در اختیار دیگر افراد و سرویس‌ها قرار داد تا از طریق آن به شما نامه الکترونیکی ارسال کنند.

کاربردهای ساخت ایمیل موقت یا یکبار مصرف

شرایطی را در نظر بگیرید که به تازگی با یک وب سایت آشنا شده و در پی دریافت سرویس از آن هستید، اما پیش نیاز این کار، ثبت نام در سایت با استفاده از یک آدرس ایمیل است. از آنجایی که فرآیند ثبت نام در گرو کلیک کردن بر روی لینک ارسال شده توسط سیستم وب سایت مذکور برای شما است، نمی‌توان یک آدرس ایمیل اشتباه وارد کرد. از طرفی به این وب سایت اعتماد کافی ندارید. در چنین شرایطی، چاره کار ساخت ایمیل موقت و استفاده از آن است.

ساخت ایمیل موقت

ممکن است در پی ارسال مدارکی خاص برای یک فرد هستید، اما دوست ندارید نام و نشانی از شما باقی بماند. در چنین شرایطی می‌توان با ساخت ایمیل موقت از مزایای آن بهره برد. فراموش نکنید حین انجام مکاتبه‌های رسمی همچون زمان ارسال رزومه برای یک شرکت، از استفاده از آدرس‌های ایمیل موقت خودداری کنید، چرا که تاثیر منفی بر روی دید دریافت‌کننده ایمیل نسبت به شما خواهد داشت.

همچنین ممکن است پیش از ثبت نام در یک سرویس، ترجیح بدهید ابتدا یک نگاه گذرا به قابلیت‌های آن داشته باشید. در این شرایط یک آدرس ایمیل موقتی ایجاد کرده و به وسیله آن حساب کاربری می‌سازید. در صورت رضایت‌مندی می‌توانید به منظور استفاده از همه ویژگی‌ها، با آدرس ایمیل واقعی جیمیل، یاهو یا اوت لوک خود اقدام به ساخت حساب کاربری جدید کنید.

هشدار درباره ایمیل‌های موقت

سرویس‌های ارائه‌دهنده خدمات ایمیل یکبار مصرف همچون جیمیل و یاهو معتبر و شناخته شده نیستند، به همین دلیل بعید نیست در پشت پرده تمامی اطلاعاتتان را بررسی کنند. پس اگر در پی ارسال اطلاعات خصوصی برای دیگران هستید، بهتر است محتاطانه‌ عمل کنید.

سرویس‌های ساخت ایمیل موقت

در ادامه شناخته شده‌ترین سرویس‌های ارائه‌دهنده این دسته‌ از خدمات را معرفی خواهیم کرد. استفاده از خدمات اغلب این سرویس‌ها رایگان است. برای وارد شدن به هر وب سایت کافی است بر روی نام آن کلیک کنید.

E4ward

ساخت ایمیل موقت

در این سرویس ساخت ایمیل موقت به کاربر اجازه داده می‌شود چندین نام مستعار برای خود ایجاد کند. سرویس E4ward با تشخیص نام مستعار مورد استفاده، ایمیل‌های دریافت شده را با همان اسم‌ها به صندوق ورودی منتقل خواهد کرد. البته، این ویژگی مخصوص حساب‌های پولی E4ward بوده و کاربران اکانت‌های رایگان، تنها می‌توانند یک نام مستعار داشته باشند.

یکی از مزیت‌های ساخت ایمیل موقت در اینجا، در اختیار داشتن فضای ذخیره‌سازی ابری بیشتر است که نیاز به حذف ایمیل‌ها به منظور ایجاد فضای خالی را از بین می‌برد. آخرین ویژگی فوق‌العاده این سرویس ساخت ایمیل موقت امکان افزودن دامین اختصاصی خود به آدرس ایمیل است، به طوری که آدرس پست الکترونیکی شما به صورت alias@yourdomain.com خواهد بود. در اینجا، “alias” مربوط به نام مستعار و “yourdomain” مربوط به آدرس دامین است. البته در این شرایط، دیگر ویژگی مخفی ماندن اسم ارسال‌کننده از بین خواهد رفت.

۱۰minutemail

ساخت ایمیل موقت

با ساخت ایمیل موقت در سرویس ۱۰MinuteMail، فقط برای ۱۰ دقیقه یک آدرس پست الکترونیکی معتبر در اختیار خواهید داشت. خوشبختانه در صورت عدم دریافت نامه الکترونیکی مورد نظر طی این بازه زمانی، می‌توان با لمس دکمه مشخص شده در تصویر بالا، شمارشگر نابودگر آدرس اتفاقی ایجاد شده برای شما را به ابتدا برگرداند و آن را مجددا برای ۱۰ دقیقه معتبر کرد. در غیر این صورت با اتمام زمان، آدرس نامعتبر شده و باید در پی ساخت ایمیل موقت جدید باشید.

Mailinator

ساخت ایمیل موقت

مزیت Mailinator برخلاف بسیاری از سرویس‌های ساخت ایمیل موقت امکان استفاده از نام‌‌های مستعار مورد نظر به منظور ایجاد آدرس پست الکترونیکی است. به این ترتیب آدرس‌ها، در مقایسه باز زمان ایجاد شدنشان به صورت اتفاقی، شکل تمیزتری داشته و کمتر دریافت‌کننده ایمیل را به وحشت می‌اندازند! البته متاسسفانه این سرویس ساخت ایمیل موقت در یک دامین پابلیک بوده و ایمیل‌ها به صورت عمومی در دسترس هستند.

پس نام‌های مستعار انتخاب شده توسط شما، ممکن است توسط دیگر کاربران نیز انتخاب شده باشند. فراموش نکنید ایمیل‌های دریافت شده داخل Mailinator بعد از چند ساعت به صورت خودکار حدف خواهند شد،‌ پس نوشته‌های مهم را در جایی یادداشت کرده و فایل‌های ضمیمه را دانلود کنید. با خرید اکانت پولی Mailinator می‌توانید از مزیت ساخت نام مستعار اختصاصی و منحصربه‌فرد برای خود بهره‌مند شوید. متاسفانه دسترسی به این سرویس با استفاده از آی پی‌های ایران امکان‌پذیر نیست.

TempMail

ساخت ایمیل موقت

TempMail یکی دیگر از سرویس‌های ایجاد ایمیل موقت دارای دامین عمومی است. پس اگر دو کاربر نام‌های مستعار یکسانی انتخاب کنند، هر دو ایمیل‌های مشترکی دریافت خواهند کرد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، از قرار دادن اسم‌های رند و سرراست برای نام مستعارتان خودداری کرده و با چسباندن یک عدد و یا حروف اضافی در ابتدا یا انتهای آدرس، آن را منحصربه‌فرد کنید.

اگرچه این سرویس در حفظ حریم خصوصی چندان موفق عمل نمی‌کند، اما در عوض قابلیت استفاده از دامین‌های مختلف را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. به منظور عوض کردن نام مستعار و دامین، بر روی دکمه Change که در تصویر بالا مشخص شده است کلیک کنید. پیشنهاد می‌کنیم از این دسته از ابزارهای ساخت ایمیل موقت به منظور ثبت نام در یک وب سایت یا سرویس دیگر استفاده نکنید، چرا که اطلاعات حساب کاربری‌تان در صورت تشابه نام مستعار و دامین انتخاب شده با یک کاربر دیگر، در اختیار وی قرار خواهد گرفت.

Nada

ساخت ایمیل موقت

Nada یک وب سایت ساخت ایمیل موقت و طراحی شده به دست سازنده AirMail است. این سیستم یک صندوق پستی دائمی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. تا زمانی که دامین‌ها دارای اعتبار باشند، صندوق‌های ورودی مربوط به آن‌ها نیز معتبر بوده و می‌توانند پذیرای ایمیل‌های ارسال شده باشند. خوشبختانه اطلاعاتتان به یکباره حذف نشده و یک ماه پیش از رفرش شدن دامین‌ها، نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد.

در این سرویس می‌توان با کلیک بر روی گزینه Add Inbox در پایین صندوق‌های ورودی در دسترس، یک آدرس پست الکترونیکی جدید دارای نام مستعار و دامین مورد نظر ایجاد کنید. می‌توان در هر زمان، با کلیک بر روی آیکون سطل آشغال کنار هر اینباکس، آن را از بین برد.

Guerrilla Mail

ساخت ایمیل موقت

بعد از ساخت ایمیل موقت در Guerrilla Mail، هر نامه الکترونیکی دریافت شده بعد از یک ساعت به صورت خودکار حذف خواهد شد. با توجه به نوع کارکرد سرویس، برای استفاده از خدمات آن نیازی به ایجاد حساب کاربری جدید نیست. خوشبختانه می‌توان نام مستعار و دامین مورد نظر را به صورت دلخواه تعیین کرد. برخلاف برخی از سرویس‌های مشابه، که فقط امکان دریافت ایمیل را فراهم می‌کنند، با Guerrilla Mail می‌توان به دیگر آدرس‌های ایمیل پست الکترونیکی فرستاد.

فراموش نکنید به منظور جلوگیری از سو استفاده از این سرویس‌، آدرس آی پی ارسال‌کننده در بخش سابجکت ایمیل اضافه خواهد شد. این جزو معدود ابزارهای ساخت ایمیل موقت است که یک اپلیکیشن اندرویدی نیز برای آن وجود دارد. برای دانلود نسخه موبایل به فروشگاه Google Play مراجعه کنید.

MohMal

ساخت ایمیل موقت

مزیت این سرویس پشتیبانی آن از زبان‌های مختلف از جمله فارسی است! همانطور که احتمالا از نام سرویس حدس زده‌اید، «مهمل» یعنی نام سرویس، از کاربرد آن خبر می‌دهد. در زبان عربی و حتی فارسی، مهمل به معنی بدون استفاده و بی‌فایده است که می‌تواند توصیفی برای آدرس ایمیل موقتی باشد.

آدرس ایمیل ساخته شده در این سرویس، ۴۵ دقیقه بعد به صورت خودکار از بین خواهد رفت. البته می‌توان با رفرش کردن آدرس، تا زمان دریافت ایمیل مورد نظر از حذف شدن آن جلوگیری کرد. با لمس Create ایجاد یک آدرس ایمیل متشکل از نام مستعار و دامین مورد نظر امکان‌پذیر خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

  1. این شدیدا برای ایرانی ها کاربردیه خخخ