فروش اینترنتی محصولات سایپا

ماجرای تکراری فروش اینترنتی محصولات سایپا و هجوم میلیونی مردم برای ثبت نام

فروش اینترنتی محصولات سایپا از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ آغاز شد، اما مثل همیشه این طرح پیش فروش با حواشی زیادی همراه بود و بیشتر متقاضیان موفق به ثبت نام خودرو نشدند.

طرح جدید پیش فروش خودرو از امروز توسط شرکت سایپا آغاز شد. طبق این بخشنامه که از ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ فعال شد، به منظور جلوگیری از سوءاستفاده دلالان شروطی برای خریداران در نظر گرفته شد، از جمله این که خریدار تا یک سال حق فروش خودروی خریداری شده را نخواهد داشت. با این حال به نظر می‌رسد باز هم بسیاری از مصرف‌کنندگان عادی موفق به ثبت نام در طرح فروش محصولات سایپا نشدند.

در این روزها با توجه به اختلاف بالای قیمت خودرو در کارخانه و بازار، تقاضا برای ثبت نام خودرو از خودروسازان به شدت افزایش پیدا کرده است و هرگاه یکی از خودروسازان اقدام به فروش اینترنتی خودرو می‌کنند، ظرفیت ثبت نام در عرض چند دقیقه تکمیل می‌شود و بسیاری از مشتریان امکان ثبت نام کردن را پیدا نمی‌کنند.

همان‌طور که قابل پیش‌بینی هم بود، داستان همیشگی پیش فروش اینترنتی خودرو باز هم تکرار شد و تعداد بسیار زیادی از متقاضیان با مراجعه به سایت فروش محصولات سایپا موفق به ثبت نام نشدند. بر اساس اعلام شرکت سایپا، در این طرح فروش تعداد حدود ۵۰ هزار دستگاه خودروی خانواده پراید، تیبا، ساینا و وانت نیسان به فروش رسید، اما گفته می‌شود تعداد مراجعه‌کنندگان به سایت فروش اینترنتی محصولات سایپا حدود ۶ میلیون نفر بوده است.

نحوه فروش اینترنتی محصولات سایپا

سایپا اعلام کرده بود برای مدیریت ثبت نام متقاضیان، فروش اینترنتی به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود و در هر ۱۵ دقیقه، سایت برای ۱۰ ثانیه باز می‌شود تا افرادی که در سایت حضور دارند بتوانند اقدام به ثبت نام کنند و پس از چند ثانیه سایت مجددا بسته می‌شود. افرادی که وارد صفحه ثبت نام می‌شوند حدود ۱۵ دقیقه برای تکمیل فرایند ثبت نام وقت دارند و پس از آن دوباره سایت باز و ۵۰۰ نفر بعدی وارد می‌شوند. این روال تا تکمیل ظرفیت ثبت نام ادامه داشت و بر این اساس تا ساعت ۱۲:۰۲ دقیقه ظهر، بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ نفر موفق به تکمیل ثبت نام شدند. با توجه به اطلاعات به دست آمده، در راس ساعت ۱۰ صبح، حدود ۷۰۰ هزار متقاضی برای خرید به سایت فروش محصولات سایپا مراجعه کرد.

فروش اینترنتی محصولات سایپا

در پی حواشی به وجود آمده برای طرح فروش اینترنتی محصولات سایپا ، این شرکت توضیحاتی را در این باره ارائه کرده و از هجوم ۶ میلیون نفری مردم برای ثبت نام محصولات خبر داد. سایپا اعلام کرد:

از همان دقایق نخست آغاز فروش خودرو در این طرح تا این لحظه، حدود ۶ میلیون نفر سایت را مشاهده و در آن واحد ۷۰۰ هزار نفر خواستار ورود به سایت برای ثبت نام شده‌اند که ثبت نام این میزان تقاضا اصلا امکان‌پذیر نیست. برای مدیریت ثبت نام متقاضیان، فروش به صورت مرحله‌ای شده است، به نحوی که سایت هر ۱۵ دقیقه ۱۰ ثانیه باز می‌شود تا آن دسته از افرادی که در سایت حضور دارند امکان ثبت نام پیدا کنند. این روال تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت. از مردم تقاضا می‌کنیم برای ثبت نام صبر داشته و به سایت هجوم نیاورند.

در ویدیوی زیر که توسط یکی از کاربران منتشر شده می‌توانید مشاهده کنید که در عرض چند ثانیه، متن نوشته شده در سایت تغییر می‌کند و هیچ اتفاق دیگری هم رخ نمی‌دهد.

آخرین شرایط فروش سایپا:

۱۲ دیدگاه

 1. شایدم مردم دارن نگاه میکنن میگن وضع مملکت درست شدنی نیست و پراید بخریم بریم اون دنیا

 2. حقشونه این بلاها و گرونی این ماشینای بنجل ارزش ندارن

 3. این مردم ادم بشو نیستن

 4. فکر کن مردم وارد سایت هم بشن!!!! با چی رو به رو میشن؟

  زمان تحویل خودرو رو بنگرید :

  صدور دعوت نامه و تعیین رنگ و آپشن : هفته چهارم اردیبهشت ۹۸ و هفته چهارم خرداد!!! ۹۸

  احتمالاً تحویل پاییز ۹۸!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  همین کار باعث میشه تا قیمت پراید برسه به ۴۵ میلیون

  باید گریست

  با سپاس

 5. لعنت ب کسی ک بخواد اوضاع رو برای ما سر و سامون بده،این مردم هر چی سرشون بیاد حقشونه،من ک اصلا آینده ای رو برای خودم نمیبینم،تا خودمون ب خودمون نیایم همینه ک هست

  • اخه میخرن میگن بیشتر میفروشیم ولی با همین کارشون با اون پولی که بدست میارن نمیتونن یه ماشین دیگه بخرن خاککککککککککککککک واقعا

  • موافقم ولی تو هم یه ور قضیه نمیبینی مردم اعتقادشون اینه وضع از این بهتر نمیشه و بد ترم میشه پس میان الان ماشینو میخرن
   چون اگه الان نخرن دلا لا میخرن و گرون تر میدن