واکی تاکی اپل واچ

آموزش استفاده از قابلیت واکی تاکی اپل واچ در ویدیوی رسمی اپل

قابلیت Walkie-Talkie اپل واچ، ساعت هوشمند اپل را تبدیل به واکی تاکی می‌کند. در ویدیوی منتشر شده توسط شرکت سازنده، بیشتر درباره نحوه استفاده از قابلیت واکی تاکی اپل واچ و نحوه تبدیل ساعت هوشمند اپل به بی سیم توضیح داده شده است.

آیا روزهایی که تلفن‌های هوشمند وجود نداشته و از طریق واکی تاکی با دوستان خود ارتباط برقرار می‌کردید را به خاطر دارید؟ به لطف آپدیت watchOS 5 که به تازگی برای ساعت‌های هوشمند اپل منتشر شده است، می‌توان با اپل واچ خود به آن روزها بازگشت. در ادامه آغاز انتشار به‌روزرسانی واچ او اس ۵، اپل با انتشار یک ویدیوی رسمی، نحوه استفاده از قابلیت واکی تاکی اپل واچ را نمایش داد.

واکی تاکی

واکی تاکی که استفاده از آن‌ به سال‌های دور برگشته و در دوران جنگ جهانی دوم توسعه یافته است، یک وسیله قابل حمل بوده و ارتباط دو طرفه را از طریق امواج رادیویی میسر می‌کند. اولین واکی تاکی‌ها در ابعاد یک کوله پشتی بودند و سربازان آن را بر دوش خود حمل می‌کردند، اما رفته رفته در ابعاد بی سیم‌های دستی عادی عرضه شدند. اکنون و در سال ۲۰۱۸ می‌توان از واکی تاکی اپل واچ بر روی یک ساعت هوشمند بسیار کوچک استفاده کرد.

درباره ویژگی واکی تاکی اپل واچ

برای استفاده از این قابلیت، می‌بایست ساعت اپل واچ هر دو طرف ارتباط، مجهز به سیستم عامل watchOS 5 باشد. خوشبختانه این‌ به‌روزرسانی برای اپل واچ سری ۱ و به بعد منتشر شده است. بعد از نصب به‌روزرسانی سیستم عامل، از قابل ارسال و دریافت بودن تماس‌های فیس تایم (FaceTime) بر روی ساعت خود مطمئن شوید.

واکی تاکی اپل واچ

برای استفاده از قابلیت واکی تاکی اپل واچ و افزودن یک فرد جدید، کافی است بر روی آیکون + ضربه زده و یکی از مخاطبان را انتخاب کنید. بعد از این که مخاطب مورد نظر دعوت شما را پذیرفت، رنگ جعبه دربردارنده نام مخاطب بر روی نمایشگر ساعت، از خاکستری تبدیل به زرد خواهد شد.

برای حضور در یک ارتباط این چنینی، کافی است وارد اپلیکیشن Walkie-Talkie شده و کلید را بر روی حالت در دسترس (Available) قرار بدهید. سپس فردی را برای مکالمه با وی به صورت بی سیم انتخاب کرده و تا زمانی که ساعت برقراری ارتباط را اعلام کند، منتظر بمانید. بعد از این اتفاق، به منظور صحبت کردن و ارسال پیام صوتی می‌بایست دکمه Talk را لمس کرده و نگه دارید. بعد از تمام شدن صحبت، دکمه را رها کنید تا پیام برای مخاطب آن سوی ارتباط ارسال شود. همزمان با صحبت کردن شما، کاربر آن سوی مکالمه پیامتان را می‌شنود، پس تصور نکنید این یک ارتباط شبیه به ارسال پیام‌های صوتی در پیام‌رسان‌ها است که بعد از تمام شدن ضبط پیام صوتی، یک فایل صوتی برای مخاطب ارسال شده و سپس می‌تواند به آن گوش بدهد.

واکی تاکی اپل واچ

قابلیت واکی تاکی اپل واچ چندین حالت دارد. اگر کلید Available را درون اپلیکیشن روشن نکنید، در زمان درخواست دیگر افراد به منظور برقراری ارتباط با شما، یک نوتیفکیشن دریافت کرده و از تمایلتان پیرامون این مکالمه پرسیده می‌شود. در حالت سایلنت (Silent Mode)، یک زنگ در کنار صدای فرد درخواست‌کننده ارتباط خواهید شنید. در حالت تئاتر (Theater Mode) یا حالت بدون مزاحم (Do Not Disturb Mode)، امکان استفاده از واکی تاکی اپل واچ غیر فعال می‌شود.

ویدیوی آموزش استفاده از واکی تاکی اپل واچ

با دیدن ویدیوی تازه منتشر شده توسط اپل، بهتر به نحوه استفاده از ویژگی واکی تاکی در ساعت‌های هوشمند این شرکت پی خواهید برد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. چه باحاله خوشم ازش اومد