پهبادهای آمبولانس هم به دنیای پزشکی پیوستند + عکس و ویدیو

در سال‌های اخیر، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین( پهباد یا Dron ) کاربرد بسیاری یافته، به طوریکه هواپیماهای بدون سرنشین در نجات جان بیماران و انسان‌ها نیز به ایفای نقش می‌پردازند.
هواپیماهای بدون سرنشین تا پیش از این دارای مصارف نظامی و غیر نظامی بوده اند: از مصارف نظامی می توان به شناسایی مناطق نظامی، حفاظت از مرزها، نیروی پشتیبان در حملات، قابلیت بمباران، ارسال تصاویر و … اشاره کرد اما از مصارف غیر نظامی نیز در زمان حادثه فوکوشیمای ژاپن از هواپیماهای بدون سرنشین برای بررسی آسیب های وارده به این نیروگاه استفاده شد یا شناسایی و ردیابی کشتی هایی که به صید غیرقانونی ماهی ها و همینطور موجودات دریایی می پردازند یا خاموش کردن آتش ‌سوزی‌ها و جایی که پرواز برای خلبان خطر دارد، کاربرد داشته و می تواند به یاری انسان ها بشتابد. اما اخیرا وظیفه غیر نظامی جدیدی برای پهپادها در نظر گرفته شده تا به ایفای نقش متفاوتی بپردازند.

اکنون هواپیماهای بدون سرنشین هلندی در نقش آمبولاس به ایفای نقش می پردازند و به کمک مصدومان و زخمی ها می شتابند. بسیاری از بیماران به دلیل اینکه دیر به بیمارستان رسانده می شوند یا نیروهای امدادی در ترافیک محبوس می شوند و بیماران کمک لازم را در زمان خاص دریافت نمی کنند محکوم به مرگ یا پذیرش صدمات بیشتری می شوند. اما پهپادهای بدون سرنشین مجهز به دارو، ماسک اکسیژن و همینطور سایر کمک های اولیه ای هستند تا بتوانند بیمار را در ساعات اولیه حمله قلبی، نارسایی قلبی یا هر علت دیگری به هوش نگه دارند تا بیمار به بیمارستان منتقل شود.

دانلود ویدیو

هواپیماهای آمبولانس بدون سرنشین سرعتی در حدود 100 کیلومتر در ساعت داشته و می توانند سریع به بیماران رسیدگی کرده و شانس حیات و زنده ماندن بیمار را از 8 درصد به 80 درصد افزایش دهند. زیرا در زمانی که شخصی دچار حمله قلبی می شود، هر ثانیه می تواند نقشی اساسی در مرگ و زندگی وی ایفا کند. پهپادهای آمبولانس مزین به رنگ زرد و مشکی شده اند تا به خوبی شناخته شده و در زمان حوادث به کمک بیماران بشتابند.

منبع:sbs

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*