تراشه Snapdragon 8150

تراشه Snapdragon 8150 مغز متفکر پرچمداران ۲۰۱۹ خواهد بود

در حالی که انتظار داشتیم اسنپدراگون ۸۵۵ نام تراشه پرچمدار بعدی کوالکام باشد، مجددا خبرهایی پیرامون اسنپدراگون ۸۱۵۰ به گوش رسید. طبق اخبار جدید، مغز متفکر گوشی های اندرویدی پرچمدار ۲۰۱۹ تراشه Snapdragon 8150 خواهد بود.

قرار نیست نسل بعدی تراشه موبایل پرچمدار کوالکام همانند چند محصول قبلی در قالب ۸xx نام‌گذاری شود، به همین دلیل جانشین اسنپدراگون ۸۴۵، که خود جانشین اسنپدراگون ۸۳۵ بود، اسنپدراگون ۸۵۵ نام نخواهد داشت. در عوض باید منتظر تراشه اسنپدراگون ۸۱۵۰ باشیم. با توجه به روالی که هواوی و اپل در ساخت چیپست برای پرچمداران خود در پیش گرفته‌اند، مطمئنا کوالکام تراشه Snapdragon 8150 را تحت فناوری تولید ۷ نانومتری خواهد ساخت.

فناوری ساخت تراشه Snapdragon 8150

۷ نانومتری بودن تراشه Snapdragon 8150 به این معنی است که حداقل بیست الی سی درصد عملکرد بهتری نسبت به مدل قبلی داشته و انرژی کمتری نیز در مقایسه با آن مصرف خواهد کرد. جند روز پیش، یک گوشی با شماره مدل SM8150 توسط Qualcomm Technologies به وب سایت Bluetooth آورده شد تا خیال همه از بابت نام تراشه بعدی کوالکام که قرار است مغز متفکر بیشتر پرچمداران اندرویدی در سال ۲۰۱۹ باشد راحت شود.

انتظار می‌رود اسنپدراگون ۸۱۵۰ با بهره بردن از مودم X50 5G از شبکه موبایل ۵G پشتیبانی کند، هر چند این احتمال، از آنجایی که این تراشه قرار است به صورت گسترده توسط بسیاری از گوشی‌سازان مورد استفاده قرار بگیرد، بسیار کم است. بعید نیست همانند سال‌های قبل، نخستین استفاده‌کننده از تراشه پرچمدار جدید کوالکام شرکت سامسونگ باشد. این شرکت پرچمدارانش را در دو نسخه عرضه کرده و محصولات مخصوص بازارهای آمریکا و چین را به تراشه‌ پرچمدار کوالکام در همان سال مجهز می‌کند.

ورایزن به تازگی، امکان استفاده از شبکه موبایل ۵G را فقط در چهار شهر آمریکا آن هم برای کاربرد خانگی (و نه سیار) فراهم کرده است، به همین دلیل تا فراهم شدن قابلیت اتصال به اینترنت ۵G با گوشی هوشمند حداقل چند سال زمان وجود دارد. با توجه به عدم پشتیبانی بیشتر اپراتورها از نسل پنجم شبکه موبایل، قرار دادن مودم ۵G درون یک تراشه مخصوص گوشی های ۲۰۱۹ بیهوده به نظر می‌رسد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*