با این برنامه سلامت هدفون خود را تست کنید

آیا زمان آن نرسیده است که هدفون های قدیمی خود را تعویض کنیم؟ اگر شما یک تلفن هوشمند دارید، باید یک هدفون خوب هم برای آن انتخاب کنید تا به گوش دادن موسیقی و یا صحبت با مخاطبین بپردازید. شاید بخواهید از هدفون های قدیمی خود استفاده کنید و یا یک محصول جدید بخرید. حال سوال اینجاست که این هدفون تا چه اندازه ای کارایی دارد؟ آیا همان هدفون قدیمی هنوز کارایی لازم را دارد؟ پاسخ سوال شما اینجاست!

به طور معمول هدفون های خوب باید بتوانند فرکانس صدایی بین ۲۰Hz تا ۲۰KHz را پشتیبانی کنند، صدای شفاقی داشته باشند، Bass واضحی را تولید کنند و بدون نویز در تمامی فرکانس ها پاسخگوی نیاز کاربر باشند. البته منظور ما قطعاً هدفون های رنج قیمیتی پایین را شامل نمی شود!

برنامه Ear Headphone Test برنامه ای است که با انجام چند تست ساده، سلامت هدفون های شما را تست می کند.

Capture

گام اول: فرکانس صدای بالا:

هدفون شما باید بتواند فرکانس صدای ۲۰KHz را پشتیبانی کند. یک صدای نویز مانند در پس زمینه پخش می شود و سپس برنامه شروع به شمردن می کند. اگر صدای نویز را به خوبی بشنوید، هدفون شما فرکانس صدای بالارا پشتیبانی می کند.

گام دوم: فرکانس صدای پایین:

گوشی شما باید بتواند فرکانس صدای پایین تر از ۲۰Hz را پشتیبانی کند. برنامه شروع به شمردن نموده و صدای بم پیش زمینه پخش خواهد شد که تا پایان شمارش ادامه دارد.

گام سوم: کانال های صدایی چپ و راست:

هدفون شما باید توانایی جدا سازی و تفکیک کانال های صدایی چپ و راست را داشته باشد و استریو باشد و به قول معروف :”یکسره” نباشد!

گام چهارم: محدوده فرکانس:

برای تولید یک صدای استریوی خوب و شفاف، هدفون شما باید به طور مساوی در تمامی فرکانس های صدایی به پخش صدا بپردازد و یکی از گوشی های آن نسبت به دیگری صدای بیشتری تولید نکند! مرکز صدا می بایست جایی بین دو ابرو( یا وسط سر) احساس شود.

گام پنجم: تست صدای سه بعدی:

کسی از دو طرف شروع به در زدن می کند. باید احساس کنید که انگار در چند متری شما کسی در می زند. صدا به صورت سه بعدی پخش می شود.

گام ششم: تست Bass:

به نظر من مهمترین قابلیت یک گوشی پخش یک Bass قدرتمند در تمام فرکانس ها است. هدفون شما بدون کوچکترین لرزشی می بایست در تمامی محدوده های صدایی، به طور یکنواخت به پخش صدای Bass بپردازد. این همان تستی است که هدفون iAudio COWON ما در آن رد شد و مشخص شد به یکی از گوشی های آن آسیب رسیده است.

برنامه را از اینجا دانلود کنیدk

خب برای شما چطور پیش رفت؟ نیاز به خرید یک هدفون جدید دارید یا خیر؟

منبع: گجت نیـــوز

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. به قیمت کر شدن خودت تموم میشه 😐

  2. یه سایت خارجی برا تست انلاین درست وصل بودن کانال چپ و راست هدفون