مستعمره انسانی در مریخ : جهشی بزرگ در تاریخ بشریت

وجود آقای Bas Lansdorp مدیر عامل و شرکت فضایی Mars One مملو از جاه طلبی است و رؤیای او مایه علمی تخیلی دارد. او نه تنها می خواهد در سال ۲۰۲۵ انسان را روی سطح مریخ پیاده کند، بلکه در پی این است که آنها را آنجا رها کند تا برای خود مستعمره خود مختاری تشکیل دهند.

ساختن یک شهر روی مریخ نه تنها بسیار چالش برانگیز، بلکه بسیار دست نیافتنی به نظر می رسد. اما Lansdorp در مصاحبه ای با engadget توضیح می دهد که تکنولوژی لازم برای موفقیت Mars One هم اکنون وجود دارد. بنابراین این امر، یک هدف دور از ذهن به نظر نمی رسد. البته برنامه آنها تنها پرتاب موشک در یک مسیر مستقیم و آرزوی موفقیت کردن برای آن، نیست. اولین کاوش Mars One جهت فرود در سال ۲۰۱۸ خواهد بود و دو سال بعد انتظار می رود که یک مریخ نورد شروع به اکتشاف مکانهای بالقوه مناسب برای مهاجران کند. پیش از اولین مأموریت با حضور انسان در سال ۲۰۲۲، سیستمهای حمایت زندگی و تجهیزات ضروری مخلتفی به مریخ فرستاده و برای پرتاب در ۲۰۲۴ برنامه ریزی خواهد شد.

mars-one-1

از نظر فنی این روش ممکن است بی نقص نباشد، اما با وجود سرمایه گذاری های فراوان دیگر جای نگرانی نیست. برای Lansdorp پیشرفت بسیار آسان است. او می گوید دلیل اینکه ما بدین گونه موفق هستیم، این است که ما همواره در فکر فراتر رفتن از مرزها هستیم و Mars One تنها بهانه ای است برای افراط علاقه جمعی ما به اکتشاف. او امیدوار است که این ماجراجویی بتواند برای متحد کردن جهان کاری کند و همه را به وسیله “یک هدف مشترک” گرد هم آورد.

تنها شاید فرستادن انسان به مریخ برای کودکان الهام بخش باشد؛ اما “این به معنای واقعی کلمه گام بزرگ بعدی بشریت است”.

از نظر Lansdorp تکنولوژی بزرگترین مانع بر سر راه موفقیت Mars One نیست، بلکه مانع اصلی یافتن افراد مناسب برای این کار است. گذشته از همه، این یک بلیط یک طرفه است و تلاش و فعالیت گروه، باید برای رساندن مهاجران به موفقیت بی نقص باشد. کاشفانی که در نهایت انتخاب خواهند شد، طی دهه های آینده دوره هایی خواهند دید و پیش از فرستاده شدن به فضا تحت آزمایشات شدیدی قرار خواهند گرفت. بخشی از این آموزش ها شامل زندگی در یک کلونی ساختگی بدون هیچگونه حمایت، و همراه با مشکلاتی ساختگی است که به این شرایط سخت اضافه می شود.


منبع: engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. زندگی در یه سیاره دیگه نیاز به تجهیزات بسیار زیاد و گران داره . بشری که در روی زمین حوصله انجام خیلی از کارهای ضروری خودش رو نداره چطور میتونه در یه سیاره دیگه زندگی کنه . البته زندگی که نه ** یه سفر کوتاه **.
    با تشکر از گجت نیوز .