آخرین مطالب
14
امروز
داشبورد جدید اینستاگرام Your Activity

داشبورد جدید اینستاگرام میزان استفاده شما از این شبکه اجتماعی را نشان می‌دهد

داشبورد جدید اینستاگرام با نام Your Activity به تازگی منتشر شده است. با استفاده از ویژگی جدید اینستاگرام می‌توان مدیریت خوبی بر روی نحوه استفاده از این شبکه اجتماعی داشت و از اعتیاد به آن جلوگیری کرد.

در ماه آگوست (مرداد – شهریور)، فیس بوک و اینستاگرام اعلام کردند داشبورد جدیدی را در شبکه‌های اجتماعی خود در اختیار کاربران قرار خواهند داد که به آن‌ها درباره مدت زمانی که از اپلیکیشن‌های موبایل این دو شبکه اجتماعی استفاده کرده‌اند، اطلاعات مفیدی قرار می‌دهد. داشبورد جدید اینستاگرام با گذشت حدود سه ماه به تازگی در اختیار کاربران قرار گرفته است.

داشبورد جدید اینستاگرام Your Activity نام داشته و درونش ابزارهایی به منظور مشخص کردن سقف نهایی استفاده از اپلیکیشن و همچنین بی‌صدا کردن موقتی نوتیفیکیشن‌ها وجود دارد. برای دست پیدا کردن به این ویژگی کافی است آیکون منوی همبرگری شکل که در گوشه بالا و سمت راست نمایشگر قرار دارد را لمس کرده و سپس از ابزارهای قسمت Your Activity استفاده کنید.

داشبورد جدید اینستاگرام Your Activity

نیاز به داشبورد جدید Your Activity اینستاگرام

این نخستین مرتبه‌ای نیست که شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات، اقدام به ارائه چنین ویژگی در برنامه‌ها یا پلتفرم‌های خود می‌کنند. اپل پیشتر ویژگی Screen Time را در ورژن‌های جدید آی او اس و گوگل نیز قابلیت Digital Wellness را در اندروید 9 معرفی کرده است. شرکت‌های تکنولوژیک به این نتیجه رسیده‌اند که ابزارهای کاربردی‌شان همچون برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی، به جای بهبود سبک زندگی انسان‌ها، به خاطر تبدیل شدن استفاده از آن‌ها به اعتیاد، مخل زندگی کاربران شده است! به همین دلیل رفته رفته راهکارهایی به منظور کمک به مدیریت استفاده از ابزارهایشان ارائه می‌کنند.

داشبورد جدید اینستاگرام که نمونه‌ای شبیه به آن برای فیس بوک نیز توسعه یافته است، میزان استفاده از برنامه طی هفت روز اخیر را نمایش داده و نوتیفیکیشن‌های مزاحم را بی‌صدا می‌کند تا کمتر مخل تمرکز کاربران شوند. کاربر با دیدن مدت زمانی که در این شبکه‌های اجتماعی سپری کرده است، بهتر اعتیاد احتمالی خود در استفاده از آن‌ها را متوجه خواهد شد. بر اساس نشانه‌های بسیار زیادی که بر اساس مطالعات مختلف به دست آمده‌اند، فیس بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی، در واقع برای کاربران بد هستند و کابران باید درباره نحوه استفاده از آن‌ها تجدید نظر کنند!

۳ دیدگاه

  1. قابلیت پیش افتاده بدرد نخوریه

    (-2)
  2. وقت بذارن کلا 24 ساعته ایرانی ها توشن

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*