آتش سوزی کالیفرنیا

آتش سوزی کالیفرنیا موسوم به «کمپ فایر» به روایت تصویر

آتش سوزی کالیفرنیا که با نام کمپ فایر (Camp Fire) شناخته می‌شود، مخرب‌ترین آتش سوزی تاریخ این ایالت است. در این بخش، تصاویری از این آتش سوزی مهیب را با یکدیگر تماشا خواهیم کرد.

صبح روز هشتم نوامبر ۲۰۱۸ (هفدهم آبان)، یک آتش سوزی گسترده، شهر پارادایز در کالیفرنیا را در غبار مشکی و دود غرق کرد. مطابق با گزارش درگاه انتشاراتی آنلاین «رصدخانه زمین ناسا»، ۳۰ هزار نفر (یا بیشتر) به سرعت شهر را تخلیه کردند. به گزارش ناسا، این آتش سوزی بسیار مهیب، به سرعت در حال پیشروی بوده و ۲۰ هزار هکتار را طی یک روز در خود می‌سوازند.

از آنجایی که این آتش سوزی -که هم‌چنان در حال پخش شدن است- از جاده «کمپ کریک» واقع در نزدیکی بزرگراه ۷۰ در «دره رودخانه فیدر» آغاز شده، از آن با نام «کمپ فایر» یاد می‌شود. در ادامه، تصاویری از مرگبارترین آتش سوزی ایالت کالیفرنیا را تهیه کرده‌ایم که عمق فاجعه را به تصویر می‌کشند.

آتش سوزی کالیفرنیا

تصویر ماهواره‌ای بالا به وسیله ابزار نصب‌شده روی ماهوراه Suomi NPP ناسا در تاریخ ۸ نوامبر ثبت شده است. قسمت‌های قرمز، نشانگر آتش‌های فعال هستند.

آتش سوزی کالیفرنیا

شدت این آتش سوزی فعال در کالیفرنیای شمالی، در چشم‌انداز مادون قرمز ماهواره WorldView-3 شرکت دیجیتال گلوب که در تاریخ ۹ نوامبر (۱۸ آبان) ثبت شده‌، به خوبی مشخص است.

آتش سوزی کالیفرنیا

در یکی دیگر از عکس‌های ثبت شده توسط ماهوراه دیجیتال گلوب، بخش‌های دیگر از کمپ فایر را می‌توانید مشاهده کنید.

آتش سوزی کالیفرنیا

ماهوراه WorldView-3 در تصویری دیگر، غبار و دود غلیظ بر فراز مناطقی را نشان می‌دهد که دچار حریق شده‌اند. این عکس در تاریخ ۹ نوامبر ثبت شده است.

آتش سوزی کالیفرنیا

عکسی از “Jeff Gritchen” که سوختن تپه‌های “Conejo Center Drive” در «تاوزند اوکس» را به تصویر می‌کشد.

این حریق بخشی از یکی دیگر از آتش سوزی های مهیب کالیفرنیا به نام هیل فایر (Hill Fire) است.

آتش سوزی کالیفرنیا

یکی از آتش‌نشان‌های کالیفرنیا در برابر حریق مهاجم وولسی فایر (Woolsey Fire)؛ جایی که آتش در پشت خانه‌ای در “West Hills” شعله‌ور شده است. “Kevork Djansezian” این تصویر را در تاریخ ۹ نوامبر ثبت کرده است.

مطابق با گزارش‌ها، به واسطه آتش سوزی های مهیب، ۷۵ هزار نفر از مردم شهرهای اطراف لس آنجلس و ونچورا خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.

آتش سوزی کالیفرنیا

در تصویر بالا به خوبی می‌توان گدازه‌های آتش را در باد، هنگام سوختن یک رستوران KFC در پارادایز در ۸ نوامبر ۲۰۱۸، مشاهده کرد.

کمپ فایر که به سرعت در حال پخش شدن است، از بادهای زیاد و رطوبت پایین برای شعله‌ور شدن و در هم شکستن شهر پارادایز استفاده می‌کند. تا تاریخ ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان)، این آتش سوزی بیش از ۱۳۰ هزار هکتار زمین را به خاکستر تبدیل کرده و ظرف تنها چند ساعت، هزاران خانه را نابود کرده است.

آتش سوزی کالیفرنیا

“Matthew Simmons” در عکسی ویژه، وحشت یک اسب را در شمال غرب کالیفرنیا، هنگام حرکت وولسی فایر به طرف “Cornell Road” در نزدیکی «محل نگهداری احشام پارامونت» در “Agoura Hills” در تاریخ ۹ نوامبر نشان داده است. آتش سوزی “Woolsey Fire” که در یک روز با کمپ فایر آغاز شده است، شهر ساحلی ملیبو در کالیفرنیا را تهدید می‌کند.

آتش سوزی کالیفرنیا

در عکس دیگری که در تاریخ ۹ نوامبر ثبت شده، گردبادی از حریق وولسی فایر را می‌بینیم که در حال بالا آمدن از تپه‌ای در ملیبوی شمالی بوده و به بزرگراه “Pacific Coast” نزدیک می‌شود. تا تاریخ ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان)، دو نفر جان خود را بابت همین آتش سوزی که تنها ۴۰ درصد را شامل می‌شود، از دست داده‌اند.

آتش سوزی کالیفرنیا

در ملیبو، بادهای قوی، نیروی مورد نیاز برای شعله‌ور شدن را در اختیار حریق وولسی فایر و دود غلیظ آن می‌گذارند. تا ۱۳ نوامبر، آتش بیش از ۹۷ هزار هکتار از اراضی شهرستان ونچورا را به زغال تبدیل کرده است. هرچند به گزارش نیویورک تایمز، آتش‌نشان‌ها معتقدند در موقعیت بهتری نسبت به قبل قرار گرفته‌اند.

آتش سوزی کالیفرنیا

در این تصویر هوایی از سانتا مونیکا، کالیفرنیا، شعله‌های آتش در حال حرکت به سمت اقیانوس آرام هستند.

آتش سوزی کالیفرنیا

“Kyle Grillot” هنگام ثبت این عکس، تلاش کرده است سوختن یک موتورسیکلت و فرو ریختن یک ساختمان در پارکی تفریحی طی “Woolsey Fire” را به بهترین شکل ممکن نمایش دهد.

مطابق با گزارش نیویورک تایمز، وولسی فایر تا ۱۳ نوامبر، منطقه‌ای به اندازه شهر دنور را به خاکستر تبدیل کرده است.

آتش سوزی کالیفرنیا

شاید عکس پیش رو، یادآور فیلم‌های آخرالزمانی باشد؛ مردی در وسط خیابانی در “Seminole Springs” واقع در “Malibu Lake” ایستاده و در حال نظاره کردن خسارت‌های باورنکردنی وولسی فایر است.

آتش سوزی کالیفرنیا

اینجا در شهر پارادایز، بطری‌های ذوب‌شده در پایین یک درخت سوخته قرار گرفته‌اند.

مرگ ۴۸ نفر در آتش سوزی کالیفرنیا تا ۱۳ نوامبر

تخمین زده می‌شود تا تاریخ ۱۳ نوامبر، ۴۸ نفر جان خود را در خلال آتش سوزی کالیفرنیا از دست داده باشند. این آمار، کمپ فایر را به مرگبارترین آتش‌سوزی این ایالت تبدیل می‌کند.

مطابق با اطلاعات منتشر شده توسط نیویورک تایمز، دومین آتش سوزی مرگبار در کالیفرنیا، به سال ۱۹۳۳ و “Griffith Park Fire” که در اثر آن ۲۹ نفر مرده بودند، مربوط می‌شود.

آتش سوزی کالیفرنیا

آتش سوزی های مهیبی همچون کمپ فایر می‌توانند به اندازه‌ای داغ باشند که آلومینیوم را هم ذوب کنند؛ فلزی که دمای ذوب آن، هزار و ۲۲۱ درجه فارنهایت (۶۶۰ درجه سلسیوس) است. در اینجا خودروهای سوخته در «جاده پیرسون» در شهر پارادایز هم در قاب عکاس جای گرفته‌اند.

آتش سوزی کالیفرنیا

در “Windermere Drive” در منطقه “Point Dume” شهر ساحلی ملیبو، کانتینرها و زباله‌های بازیافتی در کنار بقایای حداقل ۲۰ خانه را می‌توان پیدا کرد که در خلال آتش سوزی، ذوب شده و از بین رفته‌اند. این عکس در تاریخ ۱۰ نوامبر گرفته شده است.

آتش سوزی کالیفرنیا

این تنها خانه‌ها و مراتع نبودند که نابود شدند؛ تصویر ثبت‌شده از بخشی از بزرگراه “Pacific Coast” در نزدیکی «ساحل ایالتی لئو کاریلو» در تاریخ ۱۰ نوامبر، آسیب‌دیدگی خطوط برق و انرژی را در خود جای داده است. «اداره آتش‌نشانی شهرستان ونچورا» نیز آسیب دیدن تپه‌های “Scorched” و امکان مشاهده آنها در بزرگراه “Pacific Coast” را تایید کرده است.

ظاهرا وولسی فایر، نیمه‌شب به این منطقه رسیده بود و آتش‌نشان‌ها در همان روز مجبور بودند از دو سمت در مقابل شعله‌های سرکش آتش مقاومت کنند. این آتش سوزی به مرگ ۹ نفر و ویران شدن هزاران خانه منتهی شد و البته امیدها برای مشتعل شدن دوباره آن، بسیار پایین بود.

آتش سوزی کالیفرنیا

در این عکس، هواپیمایی را در حال ریختن بازدارنده‌های آتش در ملیبو در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۱۸ می‌بینید. به گزارش واشنگتون پست، این آتش سوزی که ابتدا از «تنگه وولسی» در نزدیکی «سیمی ولی» آغاز شده بود، به واسطه بادهای «سانتا آنا» تامین می‌شود.

آتش سوزی کالیفرنیا

این، چشم‌اندازی از دودهای غلیظ ناشی از حریق وولسی فایر در نزدیکی منطقه مسکونی «لیک شروود» کالیفرنیا در تاریخ ۱۳ نوامبر است.

آتش سوزی کالیفرنیا

در این نما هم ماشین‌های تایپ قدیمی در قفسه‌های فروشگاهی در پارادایز را مشاهده می‌کنید که در اثر کمپ فایر از بین رفته‌اند.

“CalFire” طی گزارشی در تاریخ ۱۳ نوامبر، از کشته شدن ۴۸ نفر، مجروح شدن سه آتش‌نشان و تخریب ۶ هزار و ۵۰۰ خانه در بخش شمالی شهر «ساکرامنتو» خبر داده است.

آتش سوزی کالیفرنیا

در تصویر پیش رو که توسط “David Paul Morris” ثبت شده، کارگرانی را می‌بینیم که خطوط اصلی گاز را رو به روی یک خانه در پارادایز پیدا کرده‌اند. هزاران خانه در اثر کمپ فایر نابود شده‌اند.

متاسفانه، شمار قربانیان آتش سوزی کالیفرنیا و خسارات ناشی از آن روز به روز در حال افزایش است.