سیستم عامل Fuchsia

سیستم عامل فوچسیا روی گوشی هواوی آنر پلی تست شد

سیستم عامل فوچسیا که گفته می‌شود در آیند‌ه‌ای نزدیک، جایگزین اندروید و حتی سیستم عامل‌های دسکتاپ خواهد شد، به تازگی روی هواوی آنر پلی تست شده است. این موضوع از جدی بودن پروژه سیستم عامل Fuchsia خبر می‌‌دهد.

اگر جزو عاشقان گوگل بوده و اخبار پیشین را دنبال کرده باشید، باید بدانید این شرکت در حال توسعه سیستم عاملی جدید است که در آینده، از همه دستگاه‌های دیجیتالی اعم از گوشی هوشمند، تبلت‌ و حتی سیستم‌های کامپیوتری پشتیبانی خواهد کرد. نسل جدید سیستم عامل گوگل تا امروز با نام FuchsiaOS شناخته می‌شود. بعد از شنیدن اخباری ضد و نقیض درباره موجودیت سیستم عامل فوچسیا این مرتبه متوجه شدیم گویا چنین سیستم عاملی واقعا در دست توسعه است!

جدیدترین گوشی هوشمندی که قرار است در برنامه تست آلفای سیستم عامل Fuchsia حضور داشته باشد، هواوی آنر پلی است. این خبر از طریق بررسی مخزن کدهای این پلتفرم به دست آمد. به تازگی درون این کدها پشتیبانی از تراشه کایرین ۹۷۰ ذکر و همچنین تست سیستم عامل روی گوشی آنر پلی اعلام شده است.

حضور سیستم عامل فوچسیا در دستگاه‌های بیشتر

بر اساس گزارش‌ها، مهندسان هواوی موفق شدند کرنل Zircon Fuchsia را روی آنر پلی بوت کنند. به این ترتیب سایر دستگاه‌هایی که به تراشه کایرین ۹۷۰ مجهز هستند نیز در آینده قادر به اجرای سیستم عامل Fuchsia خواهند بود.

در واقع هواوی آنر پلی را باید نخستین محصول تجاری دانست که فوچسیا رویش اجرا شده است. البته این اتفاق دور از انتظار نبود. در کنار گوگل، هواوی یکی از اولین شرکت‌هایی تلقی می‌شود که در پلتفرم جدید سرمایه‌گذاری کرده است. با توجه به همکاری نزدیک این دو شرکت، که یکی از موفق‌ترین نتایج آن تولید گوشی نکسوس ۶ پی در سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود، به احتمال زیاد اولین گوشی مجهز به سیستم عامل جدید گوگل توسط هواوی ساخته خواهد شد.

هواوی آنر پلی

گوگل اعلام کرده تا پیش از فراهم شدن امکان استفاده از سیستم عامل فوچسیا در دستگاه‌های تجاری، چیزی حدود سه سال زمان نیاز است. پیش از آنر پلی هواوی نیز این سیستم عامل روی چند گوشی هوشمند دیگر و همچنین پیکسل بوک تست شده بود. شاید در آینده‌ای نه چندان دور، این پلتفرم جایگزین اندروید شده و روال بلعیده شدن دنیای دیجیتال توسط آن را متوقف کند. البته، از آنجایی که پلتفرم FuchsiaOS با هدف پشتیبانی از تمام انواع دستگاه‌ها حتی سیستم‌های کامپیوتری در حال توسعه است، در صورت کسب موفقیت بالا همچون اندروید، بیش از این پلتفرم در دنیای دیجیتال نفوذ خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. اسم خنده داری داره

  2. سلام و خسته نباشید
    خود گوگل ترنسلیت (فی یو شا)تلفظ میکند