فروش آیفون ۶ در آمریکا ۳ برابر بیشتر از آیفون ۶ پلاس است

در آمریکا به ازای هر آیفون ۶ پلاس سه آیفون ۶ فروش رفته است. زمانی که بازار تلفن های هوشمند به سرعت به سمت صفحه نمایش های بزرگ پیش می رود به نظر می رسد کاربران iOS چندان علاقه و عادتی به استفاده از فبلت ندارند.

گزارش ها حاکی از آن است که در ماه اول شروع فروش آیفون های جدید در بازار امریکا حدود ۶۸ درصد آیفون های فروش رفته آیفون ۶ بوده و تنها ۲۳ الی ۲۴ درصد مربوط به فروش آیفون ۶ پلاس بوده است. از طرفی اپل نیز به نوعی پیش بینی فروش کمتر آیفون ۶ پلاس را نسبت به آیفون ۶ داشته و آن را در تعداد کمتری تولید کرده است. کمبود آیفون ۶ پلاس در بازار نیز نشانگر این نکته است.

iPhone-6-and-iPhone-6-plus

در کنار محبوبیت آیفون ۶ اپل فروش خیلی خوبی را برای آیفون های جدید خود در امریکا تجربه کرده است. آمار فروش ۹۱ درصدی آیفون ۶ و ۶ پلاس در هفته های آغازین عرضه آن نشان از استقبال مشتریان از آیفون های جدید و طراحی آن دارد. در حالی که سال گذشته این عدد در ماه اول فروش برای آیفون ۵s و ۵c حدود ۸۴ درصد بود.

این عدم استقبال از آیفون ۶ پلاس تا اندازه ای قابل درک است. به صورت سنتی سال هاست که کاربران آیفون با صفحه نمایش های ۳.۵ و ۴ اینچی کار می کنند و نمی توان انتظار داشت در زمان کوتاهی به صفحه نمایش ۵.۵ اینچی روی بیاورند. اما در آینده و در نسخه های بعدی iOS با بهینه سازی هایی که احتمالا در این سیستم عامل برای سایز فبلت به وجود خواهد آمد، آیفون بزرگتر نیز می تواند با استقبال خوبی در بازار مواجه شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. من که از آیفون و سرعت عمل عالیش واقعا راضی ام اما برای فبلت بیشتر سری نوت سامسونگ رو میپسندم