سیستم کنترل هوشمند آنتن

سیستم کنترل هوشمند آنتن تلفن همراه ؛ ابتکار جدید هواوی در حوزه ارتباطات ۵G

سیستم کنترل هوشمند آنتن تلفن همراه، ابتکار جدید هواوی در حوزه ارتباطات ۵G است. تکنولوژی آنتن های هوشمند هواوی با الهام گرفتن از سیستم مدیریت هسته‌های پردازنده در گوشی‌های این شرکت توسعه یافته است.

در گذشته‌ای نه چندان دور، تماس‌های تصویری با کیفیت، بازی‌های آنلاین پرهیجان و دانلود پرسرعت، همه و همه امری محال به نظر می‌رسید؛ اما امروزه شاهد رونمایی از گوشی‌هایی با قابلیت پشتیبانی از اینترنت ۵G هستیم و شنیدن این‌گونه اخبار دیگر ما را شگفت‌زده نمی‌کند!

تصور کنید فعالیت‌های روزانه بشر تا چه اندازه می‌تواند با ترکیب تکنولوژی هوش مصنوعی و اینترنت ۵G سریع‌تر وکارآمدتر انجام شود. از این رو تولیدکنندگان گوشی های هوشمند در تلاش هستند تا با تلفیق این دو تکنولوژی، تجربه بهتری را برای کاربران به ارمغان بیاورند که از این بین می‌توان به دستاورد جدید شرکت هواوی که با نام «سیستم کنترل هوشمند آنتن تلفن همراه» ثبت اختراع شده اشاره کرد.

سیستم کنترل هوشمند آنتن هواوی چیست؟

این سیستم قادر است علاوه بر مدیریت ارتباطات برقرار شده با استفاده از اینترنت ۵G، میزان انرژی مصرف شده گوشی را نیز کنترل کند. موبایل‌های چند آنتن ۵G در آینده ممکن است به ۸، ۱۲ و یا حتی ۲۴ آنتن مجهز شوند، اما نباید این نکته را از قلم انداخت که برای بهره‌وری بهتر از اینترنت ۵G، به افزایش سرعت انتقال داده‌ها نیز نیازمندیم.

به عنوان یک مثال ساده‌تر می‌توان به نحوه عملکرد یک هواپیما اشاره کرد. با افزایش قابلیت‌‌ها و ظرفیت سوخت هواپیما، امکانات آن نیز به مراتب بیشتر می‌شوند،در حالی که در صورت نبود سیستم مدیریت هوشمند نمی‌توان از این امکانات به نحو احسن بهره برد. بنابراین هواوی با اختراع سیستم کنترل هوشمند آنتن تلفن همراه تلاش کرده است تا با بهره‌گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی، مصرف انرژی آنتن‌های به کار برده شده در گوشی های هواوی را مدیریت کند.

عملکرد این سیستم به این صورت است که در هنگام برقراری تماس تلفنی فقط از یک آنتن استفاده می‌شود و در هنگام اجرای سناریوهای پرحجم‌تر مانند بازی‌های آنلاین و یا تماشای ویدئو این تکنولوژی با درگیر کردن آنتن‌های بیشتر سرعت انتقال داده‌ها را افزایش می‌دهد. سیستم کنترل هوشمند آنتن تلفن همراه همچنین قادر است میزان مصرف باتری گوشی هوشمند را کنترل کرده و در صورت نیاز با غیرفعال کردن آنتن‌های غیرضروری، طول عمر باتری تلفن همراه را تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.

سیستم کنترل هوشمند آنتن

به عبارت دیگر این تکنولوژی جدید درست همانند مدیریت هسته‌های پردازنده اصلی دستگاه عمل می‌کند که منابع را بر مبنای نیاز تخصیص می‌دهد و این‌طور نیست که همه منابع برای نیازهای حتی اندک نیز درگیر باشند. در مدیریت هسته‌ها، مصداق پردازنده بود و در این تکنولوژی جدید مصداق آنتن‌های گوشی هستند.

این تکنولوژی جدید به گوشی های آینده هواوی این امکان را می‌دهد که آنتن‌های قدیمی را به شکل هوشمند مدیریت کنند تا با حفظ بازده، مصرف انرژی آن‌ها کاهش یابد که این خود کمکی شایان ذکر به محیط زیست محسوب می‌شود. به عبارت دیگر هواوی با فناوری کنترل آنتن هوشمند خود سعی در توسعه فناوری و کمک به جامعه داشته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. چرا اینقدر اینا باهوشن