پلیس های رباتیک هم به خیابان ها آمدند + ویدیو

پلیس های رباتیک ۱.۵ متری مجهز به میکروفون، بلندگو و مجموعه‌ای از حسگرها بطور آزمایشی برای گشت‌زنی در سیلیکون ولی به گردش درآمده‌اند.
PnP-Expo-73
یک شرکت رباتیک در مانتین ویو از استفاده آزمایشی این رباتها خبر داد و اظهار کرد که تا پاپان سال چندین ربات به گشت‌زنی خواهند پرداخت.

رباتهای «Knightscope» برای شناسایی رفتارهای مشکوک و آگاه‌سازی کنترلگرها طراحی شده‌اند.

مخترعان این پلیس‌های رباتیک امیدوارند بتوانند در نهایت از آنها برای گشت‌زنی در بازارها، ادارات و حتی محله‌های اطراف استفاده کنند. آنها مدعی هستند که این رباتها می‌توانند میزان جرایم را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

رباتهای ۱.۵ متری Knightscope از ترکیبی از اسکنر لیزری، نرم‌افزار تبدیل‌کننده چرخ، سنجشهای اینرسی، فناوری آشکارساز حرارتی و جی‌پی‌اس برخوردارند که به آنها اجازه عملیات و دستگیری کاملا خودکار را می‌دهد.

MG_6165

این ربات همچنین از آشکارسازهای رایحه برخوردار بوده و حتی می‌تواند در زمان حرکت در اطراف، بر آلودگی هوا نظارت کند.

آنها با استفاده از دوربین همچنین می‌توانند تا ۳۰۰ پلاک خودرو را در یک دقیقه خوانده و بر ترافیک نظارت کنند.

ماموران امنیتی رباتیک Knightscope K5 برای کار بدون دخالت انسان طراحی شده‌اند و دارای دوربینهای نظارتی و حسگرها، آشکارسازهای بو، سیستم تصویربرداری حرارتی و اسکنر هستند. در زمان گشت‌زنی، آنها از لیزرهایشان برای محاسبه فواصل استفاده کرده و همچنین بر سیستم جی‌پی‌اس تکیه دارند.

این سیستمها همچنین از برخورد اجتناب کرده و زمانی که کسی در برابر آنها قرار می‌گیرد، متوقف شده و همزمان با ارسال ویدیویی به مرکز کنترل که یک انسان در آنجا به نظارت مشغول است، از کنار وی عبور می‌کنند.

MG_6482

رباتهای پاسدار از فناوری مشابه خودروهای خودران گوگل بهره می‌برند. آنها دارای یک لیدار هستند که نقشه سه‌بعدی ارائه می‌کند. از این فناوری در نواحی روباز مانند محوطه‌های باز، حیات دانشگاه‌ها و بازارهای باز استفاده خواهد شد.

تاکنون هفت ربات از این نوع ساخته شده و سازندگان به دنبال استقرار چهار ربات تا پایان سال جاری میلادی هستند.

ربات K5 همچنین از دکمه در بالای سرش برخوردار است که افراد نیازمند کمک می‌توانند آنها را فشار داده تا ماموران انسانی به کمک آنها بیایند.

منبع:knightscope          ترجمه: gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*