بی ام و iNext

خودروی بی ام و iNext شما را حین رانندگی خودکار سرگرم نگه می‌دارد

سریال قابلیت‌های خودروی بی ام و آی نکست (BMW iNext) تمامی ندارد. سازنده به تازگی یکی دیگر از ویژگی‌های بی ام و iNext را معرفی کرده که فرد را در زمان رانندگی خودکار اتومبیل، سرگرم نگه خواهد داشت.

بی ام و آی نکست جزو جذاب‌ترین محصولات معرفی شده در نمایشگاه خودرو لس آنجلس سال گذشته بود. این اتومبیل‌ساز آلمانی در جریان نمایشگاه CES 2019 از جدیدترین ویژگی خودروی بی ام و iNext رونمایی کرد که یک نمایشگر هولوگرافیک واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) است.

در زمان رانندگی (عادی با خودروهای متداول)، تنها کاری که راننده می‌بایست انجام دهد، تمرکز روی خیابان یا جاده و توجه به عبور و مرور سایر خودروها و افراد است. اما، از آنجایی که بی ام و در حال رساندن سیستم رانندگی خودکار خود به سطح ۳ و حتی بیشتر از آن است، رانندگان به زودی از شر نیاز به تمرکز کامل به محیط پیرامون خودروی خود راحت خواهند شد!

بی ام و iNext

تفریح حین رانندگی بی ام و iNext

رانندگی خود یک تفریح نیز محسوب می‌شود، پس اگر قرار باشد اتومبیل خودران، سبب بیکار نشستن فرد درون وسیله شود، خیلی زود سبب دلزگی فرد خواهد شد. شرکت بی ام و با در نظر گرفتن این موضوع، بی ام و iNext را به یک صفحه نمایش هولوگرافیک واقعیت ترکیبی مجهز کرد که قابلیت‌های مالتی تسکینگ را در اختیار فرد درون اتومبیل قرار می‌دهد. چک کردن لیست کارهای روزمره، برقراری تماس ویدیویی و مشاهده فیلم، تنها بخشی از قابلیت‌های سیستم یاد شده تلقی می‌شوند.

بی ام و iNext

هوش مصنوعی سیستم جدید بی ام و iNext می‌تواند حتی به شما، انجام یک سری کار را پیشنهاد بدهد! به عبارتی این سیستم به شما یادآوری می‌کند تا زمان رسیدن به مقصد، چه کارهایی باید انجام شوند یا بهتر است چه اعمالی صورت بگیرند.

نکته بسیار هیجان‌انگیز این است که در زمان برقرار تماس ویدیویی، مکالمه به جای پخش روی نمایشگر مرکزی خودرو، روی شیشه جلویی اتومبیل نمایش داده می‌شود! اگرچه فرد از ابتدا با اطمینان به دقت سیستم رانندگی خودکار بی ام و iNext سوار آن شده است، اما وقتی شیشه جلوی اتومبیل با تصویر فرد آن سوی مکالمه پوشیده شده و دیگر قادر به دیدن مسیر طی شده توسط خودرو نیستید، استرس وجودتان را فرا خواهد گرفت، گویا هر لحظه ممکن است خودرو با چیزی برخورد کند!

بی ام و iNext

اما نیاز به نگرانی نیست. اگر حین مکالمه، هر فایل یا تصویری اشتراک‌گذاری شود، عکس آن روی نمایشگر مرکزی خودرو نمایش داده خواهد شد.

از جمله قابلیت‌های دیگر سیستم تعاملی جدیدی بی ام و iNext امکان خرید به صورت آنلاین است، به طوری که تا پیش از رسیدن به مقصد (احتمالا منزل)، همه اشیای مورد نیاز تحویل خواهند شد. در نهایت باید به قابلیت مدیریت خانه هوشمند خود از طریق سیستم جدید بی ام و iNext اشاره کنیم. اگر تا پیش از رسیدن به منزل، فردی زنگ در را بزند، می‌توان او را احراز هویت و سپس در را برایش باز کرد. تماشای یک مسابقه فوتبال روی شیشه جلوی اتومبیل حین رسیدن به مقصد، شاید جذاب‌ترین کاربرد سیستم تعاملی جدید بی ام و برای طرفداران فوتبال باشد.

فراموش نکنید این‌ها قابلیت‌هایی مفهومی بوده و بی ام و تا پیاده‌سازی واقعی امکان نمایش محتوا روی شیشه جلویی اتومبیل‌های خودران خود، به زمان بیشتری نیاز دارد. این خودروساز آلمانی انتظار دارد قابلیت‌های بررسی شده تا پیش از سال ۲۰۲۵ در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

۵ مطلب آخر نمایشگاه CES 2019 :

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*