آخرین مطالب
4
امروز
رفع فیلتر تلگرام

احتمال رفع فیلتر تلگرام در ایران

رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس گفت با فیلترینگ تلگرام سعی داشتیم پایه‌ای برای پیام رسان های داخلی بسازیم، اما اکنون صحبت‌هایی از رفع فیلتر تلگرام مطرح شده است.

پس از گذشت یک سال از فیلترینگ تلگرام، حالا صحبت‌هایی از رفع فیلتر تلگرام مطرح شده است. برخی از کارشناسان مسدودسازی تلگرام را به عوامل سیاسی، امنیتی، حفظ اطلاعات کاربران و حمایت از پیام رسان های داخلی مرتبط می‌دانند. به طور کلی عده‌ای با فیلترینگ تلگرام مخالف بودند و عنوان می‌کردند با فیلتر کردن تلگرام استفاده از فیلترشکن‌ها رواج پیدا می‌کند و آسیب‌های فراوانی را برای کودکان و نوجوانان به همراه خواهد داشت. از سویی مردم همچنان با استفاده از نسخه‌های غیر رسمی مانند هاتگرام و طلاگرام باز هم به تلگرام دسترسی پیدا می‌کنند و به نوعی هزینه کلان دولت برای فیلترینگ این پیام رسان خارجی بیهوده مصرف شده است.

زمزمه‌های رفع فیلتر تلگرام

محمد جواد کولیوند، نماینده مجلس و رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در خصوص محدودیت‌های فضای مجازی کشور عنوان کرد با فیلترینگ تلگرام سعی داشتیم پایه‌ای برای پیام رسان های داخلی بسازیم. البته این موضوع در ابتدا به مسخره گرفته می‌شد، اما باید در این زمینه اقدام‌هایی را انجام دهیم. مدتی است در این حوزه اقدام‌های خوبی انجام شده است. در واقع اگر زیرساخت‌های لازم تهیه شود می‌توان تلگرام را رفع فیلتر کرد تا کاربران بر اساس علاقه خود پیام رسان های داخلی یا خارجی را انتخاب کنند. وی در پایان خاطرنشان کرد اکنون صحبت‌هایی از رفع فیلتر تلگرام مطرح شده است، اما شورای عالی فضای مجازی برای آن شرط‌هایی را تعیین خواهد کرد.

۹ دیدگاه

 1. یا خدااا معلوم نیست چه گندی زدن که میخان این کارو انجام بدنن

  (2)
 2. ابن رئیس کمیسیون هم مارو رسما سرویس کرد , هر هفته این خبر رو اکثرا خبر گذاری ها تیتر میکنن , نمخوایم باو فیل داریم ما , بجاش شماها نگران پراید 40 میلیونی تا ایفونهای 19 میلیونی باشین . 😐

  (7)
 3. شایع دیگه واسه خر کردن

  (5)
 4. فهمیدین که هییچ کاری نمیتونن بکنن

  (18)
 5. چرا اینا خودشون رو به خریت میزنن برادر من خب من نوعی که الان تلگرام دارم و هیچ وقت اپ های داخلی رو نصب نمیکن دلیلش بخاطر بی کیفیتی اپ های داخلی نیست باور کنید دلیلش عدم اعتماد به اپ های داخلی و دزدی اطلاعاتم هستش همین الان اگر تلگرام رو به یک شرکت ایرانی بفروشن بنده درجا پاکش میکنم شک نکن مشکل کیفیت نیست مشکل اعتماده ک هر روز داره بدتر از روز قبل میشه و ازش کم میشه

  (20)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*