پلی استیشن ۴ پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۱۸ بوده است

در حالی که کنسول نینتندو سوییچ در زمینه فروش فاصله چندانی با پلی استیشن ۴ نداشت اما در نهایت نتوانست در سال ۲۰۱۸ نیز از آن پیشی بگیرد.  

طبق اعلام نینتندو، آن‌ها ۱۷.۵ میلیون کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۸ شیپ کرده‌اند (فروخته شده به خرده فروشی‌ها). این رقم تحسین برانگیزی است اما طبق آمار منتشر شده، ۱۸ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ به مشتریان فروخته شده است.

پلی استیشن ۴ باز هم موفق‌تر از رقبا

شرکت نینتندو هر سال آمار تعداد کنسول‌های شیپ شده را به جای آمار کنسول‌های فروخته شده به مشتریان منتشر می‌کند. در حالی که سونی دقیقا برعکس این کار را انجام داده و تعداد کنسول‌های فروخته شده به مشتریان را در گزارشات مالی خود لحاظ می‌کند.

اوایل سال ۲۰۱۸، سونی اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۱۷، آن‌ها ۷۳.۶ میلیون کنسول به فروش رسانده‌اند. اوایل امسال آن‌ها از فروش ۹۱.۶ میلیون دستگاه کنسول خبر دادند که با یک محاسبه ساده ریاضی می‌توان دریافت، فروش آن‌ها در سال ۲۰۱۸ دقیقا ۱۸ میلیون دستگاه بوده است.

پلی استیشن 4

نینتندو اعلام کرد که از ماه آپریل ۲۰۱۸ (فروردین ۹۷) تا پایان سال گذشته میلادی، ۱۴.۴۹ دستگاه کنسول به خرده فروشی‌ها فروخته است. آن‌ها از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ماه ۹۶) تا مارس ۲۰۱۸ (اسفند ۹۶) نیز ۲.۹۳ میلیون دستگاه شیپ کرده بودند. این نشان می‌دهد که فروش کلی‌ آن‌ها در سال ۲۰۱۸ برابر ۱۷.۴۲ میلیون دستگاه بوده است.

پلی استیشن ۴ در حال حاضر پنجمین سال حضورش در بازار را تجربه می‌کند. این کنسول از تعطیلات سال ۲۰۱۳ که به بازار آمد تاکنون توانسته‌ موفقیت بزرگی برای سونی باشد. بازی‌های انحصاری عالی سال گذشته، از جمله God of War، Detroit Become Human و بازی Marvel’s Spider-Man تاثیر شگرفی در فروش این کنسول داشتند.

در مقابل، نینتندو سوییچ هم از نظر فروش نرم افزاری عملکرد چندان بدی نداشته و بازی‌های موفق بزرگی همچون Pokemon Let’s Go Pikachu، Super Smash Bros. Ultimate و بازی Super Mario Party را عرضه کرده است.

سونی با پلی استیشن ۴ فعلا حرف اول و آخر را در بازار می‌زند و احتمالا سال ۲۰۱۹ را هم در صدر پرفروش‌ترین‌ها به پایان خواهد رساند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. پلی استیشن همیشه موفق ترین کنسول بوده