لکسوس NX300 مدل 2018

بررسی معایب و مزایای لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸

لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸ یک کراس اوور نسبتا لوکس است که با اندکی تغییرات نسبت به مدل‌های پیشین تولید و به بازار عرضه شده است. در ادامه قیمت، مشخصات و امکانات لکسوس ان ایکس ۳۰۰ را بررسی می‌کنیم.

لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸ یک کراس اوور نسبتا لوکس محسوب می‌شود که نسبت به مدل‌های پیشین با تغییرات جزئی همراه بوده است. البته شرکت ژاپنی لکسوس برای برخی بازارها، نام NX300 را به NX200t تغییر داده است. این خودرو همانند مدل‌های قبلی به موتور ۴ سیلندر خطی مجهز بوده و قدرتی معادل ۲۳۵ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. در ادامه قیمت، مشخصات و امکانات این خودرو را بررسی می‌کنیم.

لکسوس NX300 مدل 2018

مشخصات لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸

شرکت لکسوس برای محصول جدید خود صفحه نمایش ۸ اینچی را در نظر گرفته است که اگر مشتریان سامانه مسیریابی را سفارش دهند، اندازه صفحه نمایش حدود ۱۰.۳ اینچ خواهد بود. البته در این بررسی از مدل صفحه نمایش ۸ اینچی استفاده شده است. این صفحه نمایش‌ها به صورت استاندارد از نرم افزارهای ویژه لکسوس بهره می‌برند که برای آن‌ها یک هات اسپات وای فای جدید (Hotspot Wi Fi) در نظر گرفته شده است. طراحان اندازه تاچ پد کنترلر را برای آسان‌تر شدن کار با صفحه نمایش افزایش داده‌اند. در قسمت کیلومترشمار و در میان عقربه نشانگر سرعت و دور موتور هم شاهد یک صفحه نمایش ۴.۲ اینچی هستیم.

لکسوس NX300 مدل 2018

امکانات ایمنی

لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸ به صورت استاندارد از سیستم پکیج ایمنی +Safety System لکسوس بهره می‌برد. از امکانات این پکیج ایمنی می‌توان به هشدار انحراف از مسیر، نور بالای خودکار، نگه‌دارنده اتوماتیک بین خطوط، کروز کنترل تطبیق‌پذیر و ترمز خودکار اضطراری اشاره کرد. شرکت لکسوس قطعات جدیدی را برای سیستم تعلیق این خودرو در نظر گرفته است تا کیفیت سواری افزایش پیدا کند که به همین دلیل در بررسی‌های انجام شده شاهد سواری بسیار نرمی بوده‌ایم، اما هندلینگ خودرو رضایت‌کننده نیست و در هنگام ترمزگیری دماغه خودرو به سمت جلو ارتفاع می‌گیرد و در زمان شتاب‌گیری نیز شاهد نوسان خودرو بوده‌ایم.

لکسوس NX300 مدل 2018

نتایج بررسی

در بررسی‌ها و تست‌هایی که با لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸ در پیست‌های مخصوص انجام شده است، متوجه شده‌ایم که این خودرو از لحاظ مسافت ترمزگیری و سرعت خودرو در تست یک چهارم مایل نسبت به مدل ۲۰۱۶ پیشرفت خوبی را تجربه کرده است، اما سایر موارد نسبت به مدل‌های پیشین با ضعف شدیدی همراه بوده است. نتایج بررسی‌های انجام شده این خودرو در پیست‌های مخصوص به این شرح است که این خودرو توانسته است شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت را ظرف مدت ۶.۹ ثانیه طی کند، در تست یک چهارم مایل ظرف مدت ۱۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۴۶.۵ کیلومتر بر ساعت رسیده است، شتاب جانبی در اسکید پد حدود ۰.۷۸g بوده، رکورد عبور از مسیر ۸ لبه حدود ۲۷.۸ ثانیه در ۰.۶۲g است و برای توقف کامل هنگام ترمزگیری با سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت به ۳۸.۷۱ متر نیاز دارد.

لکسوس NX300 مدل 2018

نقاط ضعف

هنگام رانندگی با لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸ با احساس سنگینی مواجه خواهید شد. هرچند قدرت شتاب‌گیری خودرو در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد، اما آن هیجانی که انتظار می‌رود را به راننده منتقل نمی‌کند. در زمان ترمزگیری شاهد فشار زیادی روی پدال هستیم و هنگامی که از مسیرهای منحنی با سرعت عبور می‌کنید، خودرو تا حدودی به بیرون پیچ قوس می‌گیرد.

لکسوس NX300 مدل 2018

صندلی‌های این خودرو از پوشش چرم مصنوعی بسیار نرم و با کیفیتی برخوردارند، اما صندلی راننده ارتفاع زیادی دارد و اگر آن را در پایین‌ترین سطح هم قرار دهیم باز هم ارتفاع آن زیاد است. همچنین به دلیل این‌که غربیلک فرمان از حالت تلسکوپی بهره می‌برد، رانندگانی که قد کوتاهی دارند دچار مشکل می‌شوند. صندلی‌های عقب نیز از ارتفاع زیادی برخوردارند و افراد بلند قامت به هنگام ورود به کابین می‌بایست سر خود را خم کنند تا به سقف اصابت نکند. عملکرد تاچ پد برای کنترل سیستم اطلاعات سرگرمی خوب نیست و ارگونومی داشبورد و محفظه بار نیز رضایت‌بخش نیست.

لکسوس NX300 مدل 2018

نقاط قوت

در بررسی‌های انجام شده سرنشینان از حمایت خوب کناره‌های ضخیم صندلی‌ها رضایت داشتند؛ چراکه از انحراف سرنشینان به بیرون جلوگیری می‌کند. در جاده‌های نامساعد نیز کمک‌فنرها وظایف خود را به درستی انجام می‌دهند. سیستم تعلیق نیز ناهمواری‌های سطح جاده را به خوبی جذب خود می‌کند که به همین دلیل کابین در حالت بسیار خوبی قرار می‌گیرد. لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸ یک خودرو نسبتا لوکس محسوب می‌شود، اما نمی‌توان به آن یک کراس اوور اسپورت گفت.

لکسوس NX300 مدل 2018

مصرف سوخت

با توجه به این‌که لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸ حس سنگینی را هنگام رانندگی القا می‌کند، اما مصرف سوخت آن همانند خودروهای سبک‌وزن است و در مسافت‌های شهری به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۱۰.۷ لیتر، در بزرگراه‌ها ۸.۴ لیتر و مصرف سوخت ترکیبی آن نیز حدود ۹.۴ لیتر است که از این حیث در وضعیت خوبی قرار دارد.

لکسوس NX300 مدل 2018

قیمت

لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸ با قیمت پایه ۳۶ هزار و ۹۸۰ دلار به فروش می‌رسد که البته مدلی که در این مقاله بررسی شد حدود ۴۰ هزار و ۴۶۳ دلار قیمت دارد. شرکت لکسوس برای این خودرو علاوه بر امکانات استاندارد، تجهیزاتی جدیدی را نسبت به مدل‌های پیشین در نظر گرفته است که از جمله آن‌ها می‌توان به مونروف، در برقی صندوق بار که با گذاشتن پا در زیر سپر عقب باز می‌شود، مانیتورینگ نقاط کور، سنسورهای پارک، گرمکن و سردکن برای صندلی‌های جلو و آینه‌های تاریک شونده اشاره کرد.

تصاویر لکسوس NX300 مدل ۲۰۱۸

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. ما هم ک هیچ فقط نگاه و تماشا

  2. خدایی این ماشین چیز بدی داره اصا معایب داره مگ

  3. معایبیش که عیب نبود شما با پیکارن رانندگی نکردین ببینین چچجوریه