ادعای شرکت آمریکایی در مورد هک شرکت های بزرگ دنیا توسط هکران ایرانی!!!

روز پیش، گزارشی از شرکت operation clever مبنی بر هک شدن شرکت های بزرگ دنیا به دست هکران ایرانی، منتشر شد. در سال ۲۰۱۳، مقامات رسمی آمریکا، هکرهای ایرانی را به نفوذ در کامپیوترهای نیروی دریایی متهم کردند.

حالا، شرکت امنیت سایبری آمریکا می گوید شواهدی دارد مبنی بر اینکه این تیم هکر، وابسته به دولت بوده و نه تنها کامپیوترهای نیروی دریایی، بلکه کمپانی های مختلف دیگر را هم طی دو سال اخیر، مورد حمله قرار داده است. این شرکت، یک گزارش ۸۶ صفحه ای منتشر کرد مبنی بر اینکه، بیش از ۵۰ کمپانی فضایی، هواپیمایی، نفتی، انرژی، دانشگاه و بیمارستان مورد حمله قرار گرفته است. در میان این کمپانی ها، ۱۰ مورد مربوط به آمریکاست، در حالیکه بقیه مربوط به چین، انگلیس،فرانسه، آلمان، اسراییل، مکزیک و کره جنوبی هستند. در این گزارش، نامی از این شرکت ها برده نشده است، اما رویترز، تعدادی ازاین اسامی را فاش کرده است.

سخنگوی ایران، حمید بابایی، گزارش Cylance را محکوم کرده و آن را ” ادعا و اتهامی بی اساس برای لکه دار کردن تصویر دولت ایران و به ویژه به منظور مانع تراشی برای مذاکرات هسته ای جاری دانسته است.”

این گزارش انگیزه ی ایرانیان را از این کار، انتقام دانسته و آن را بخشی از تلاش های ایران برای بازپس گیری برنامه ی هسته ای اش می داند!!

منبع: engadget

درباره این نویسنده

ناهید سادات ریاحی ، زاده ی اردیبهشت ۶۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است. او علاقمند به دنیای کوانتوم، تکنولوژی، فوتبال و موسیقی (رپ/راک) بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز، بیگ تم و ماهنامه جیبی GSM مشغول است. ( لینکدایناینستاگرام )

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۵ دیدگاه

 1. مااااااااااااا می توانیییییییییییییم

 2. خوب بود
  درمورد هک مطالب بیشتری بذارین

 3. از این تیم ها و کارها در همه جای دنیا هست. سبک جدید جنگه دیگه..
  ایران هم با کمک چین و روسیه و سپاه و تیم های سایبری خودش مثل اشیانه و چندجای دیگه از اینکارا می کنه..
  ی چیز طبیعیه و همه می کنن 😀

 4. من قدیم شنیده بودم یه پسر همدانی سایت گوگل رو واسه چند دقیقه هک کرده بود راست بوده این قضیه؟

 5. خانوم ریاحی نظر خود شما چیه؟که ایا این خبر واقعیه یا نه؟

  • دوست عزیزم، والا من نه عضو CIA هستم نه FBI! که بتونم این خبرو تصدیق یا تکذیب کنم!!!! ولی در مورد توانایی ایرانیا برای هک، مطمئنم که هوششو دارن! :Happy-Grin:

 6. حق شونه
  باید تا جاییه که جا داره ایرانی این سایت ها رو هک کنند تا امریکایی ها بفهمن تو توانایی حفظ اطلاعات چه قدر ضعف دارن
  عوضی ها دنیا رو کردن بازیچه دستشون
  بعد به ایران میگن شما تواناییی نگهداری انرژی هسته ای رو ندارین یکی نیست بگه شما ۴دونه اطلاعات رو نمیتونین حفظ کنین و بعد کلید کردین رو ایرانی ها
  ان شاالله ایران بمب هستهای که هیچ بمب هیدروژنی بسازه بعد ببینیم که جرات داره به این کشور چپ نگاه کنه

 7. ینی واقعا میتونن؟؟