دوستی

۱۶ روش برای جلب سریع دوستی دیگران

هنوز به درستی مشخص نشده که منشا دوستی به چه چیزی باز می گردد. شاید یک لبخند، هوش بالا، اجتماعی بودن و دلایل بسیار دیگری منشا دوستی باشند. در اینجا قصد داریم ۱۶ روش استاندارد را معرفی کنیم که می تواند آغاز کننده دوستی بین انسان ها باشد.

دانشمندان پس از انجام پژوهش های متعدد به ۱۶ روش و فاکتور دست یافته اند که می تواند آغاز کننده دوستی بین انسان ها باشد. در ادامه به این ۱۶ روش خواهیم پرداخت.

رفتارهای طرف مقابل را کپی کنید

این راهبرد به انعکاس رفتاری موسوم است. در این روش ما برای جلب دوستی و رفاقت دیگران رفتارها و کنش های آنها را تقلید می کنیم. در این تکنیک همچنین سعی می شود زبان بدن، ژست ها و حالات صورت طرف مقابل تقلید شود. این روش که به تاثیر آفتاب پرست نیز موسوم است در ایجاد دوستی تسهیل بوجود می آورد.

به دیگران نزدیک شود

اگر می خواهید دوستی کسی را جلب کنید، باید سعی نمایید بیشتر در اطراف او باشید، زیرا انسان ها چهره های آشنا را بیشتر دوست دارند. در این روش حتی اگر با طرف مقابل هم تعامل نداشته باشید باز هم به صرف مشاهده شدن باعث می شوید تا دوستی طرف مقابل بیشتر جلب شود.

از دیگران تعریف کنید

هر آنچه که در خصوص طرف مقابل بر زبان می آورید وی را تحت تاثیر قرار می دهد، اما تاثیر دیگری نیز دارد. دانشمندان دریافتند که اگر طرف مقابل خود را باهوش و یا مهربان توصیف کنید، طرف مقابل نیز همین خصایص را در شما تصور می کند و شخصیت شما را اینگونه متصور می شود. در واقع هر آنچه که در خصوص طرف مقابل بر زبان می آورید، به طور ناخودآگاه به صورت تعریف از خودتان درمی آید.

احساسات مثبت نشان دهید

انسان ها احساسات یکدیگر را درک می کنند. در واقع آنها حتی اگر با هم صحبت نکنند باز هم بار منفی و یا مثبت احساس طرف مقابل را حس می کنند. لذا بهتر است در هر صورت دارای احساس مثبت باشید تا طرف مقابل را به سوی خود جلب نمایید. دوستی دیگران نسیب کسی می شود که احساسات مثبتی از خود نشان می دهد.

گرم و دوستانه رفتار کنید

اگر خود را فردی گرم و اجتماعی و غیر رقابتی نشان دهید همه به سوی شما جذب می شوند. از سوی دیگر باید نشان دهید فرد شایسته ای هستید، زیرا شایستگی در حوزه تحصیل و یا مسائل اقتصادی نیز دوستی شما با دیگران را ارتقا می دهد.

هر از گاهی نقص های خود را نشان دهید

انسان ها تمایلی به دوستی با افراد بی نقص ندارد. آنها دوست دارند اشتباهات دیگران را ببینند، لذا هر از گاهی اشتباهات و ضعف های خود را نشان دهید. نشان دهید که اصلا انسان کاملی نیستید بلکه بمانند دیگران شما هم اشتباه می کنید.

بر ارزش های مشترک تاکید کنید

انسان ها دوستی و تمایل بیشتری به دیگرانی که دارای ارزش های مشترک با آنها هستند نشان می دهند. اگر می خواهید به دیگران بیشتر نزدیک شوید سعی کنید نشان دهید که در ابعاد مختلف زندگی دارای ارزش های مشترک با آنها هستید.

هر از گاهی طرف مقابل را لمس کنید

طوری دیگران را لمس کنید که چندان جلب توجه نکند. مثلا لمس دست ها و یا جاهای غیر حساس اگر به شکل هوشمندانه ای صورت گیرد حسی از دوستی و رفاقت ایجاد می کند.

لبخند بزنید

مهم نیست ژست بدن شما به چه شکل باشد، زیرا در ابتدا این لبخند شماست که دوستی دیگران را جذب می کند. هر نوع لبخندی باعث ایجاد حس نزدیکی و رفاقت می شود و شما را در خاطر طرف مقابل حک می کند.

دیگران را آنگونه ببینید که دوست دارند دیده شوند

دیگران تصوری در مورد خود دارند که مایلند طرف مقابل نیز آنها را با همان تصویر درک کند. لذا باید سعی کنید برداشت طرف مقابل از خودش را ببینید و نشان دهید که شما هم همان برداشت را از شخصیت او  دارا هستید. در واقع طرف مقال شما تعریف دقیقی از خود دارد که مایل است شما هم همان تعریف را از هویتش داشته باشید، زیرا در این صورت فرد احساس می کند در هر صورت درک شده است و همین حس یکی از عوامل جذب و ارتقا دوستی است.

کمی از رازهای خود را به طرف مقابل بگویید

یکی از بهترین روش ها برای تقویت دوستی برملا کردن برخی از رازهای زندگی برای طرف مقابل است. در واقع تعاملات و دوستی که در آن مسائل خصوصی به اشتراک گذاشته شود دوام بیشتری خواهد داشت. این موضوع باعث ایجاد حس نزدیکی بین دو فرد می شود.

راز دار باشید

داشتن اعتماد به دیگران یکی از فاکتورهای مهم دوستی است و رازداری نیز یکی از اصلی ترین روش های جلب اعتماد دیگران است. لذا به طرف مقابل نشان دهید که رازدار بوده و با این روش دوستی او را بیشتر جلب کنید. بطور کلی نشان دهید که صادق و قابل اتکا هستید.

شوخ طبع باشید

داشتن حس شوخ طبعی در هر نوع رابطه و دوستی تاثیر مثبتی به جای می گذارد. در واقع کمی چاشنی شوخ طبعی در اولین برخورد حس دوستی بین دو طرف را تقویت می کند.

بگذارید دیگران در مورد خودشان صحبت کنند

صحبت کردن در مورد خود به اندازه خوردن غذا و یا پول در آوردن لذت بخش است. انسان ها ذاتا دوست دارند در مورد خود صحبت کرده و احساسات و عقاید خود را به اشتراک بگذارند، در این صورت به صحبت های آنها گوش دهید تا آنها نیز از دوستی با شما لذت ببرند.

کمی آسیب پذیر باشید

باید مقداری از لحاظ عاطفی باز باشید، اما این باز بودن مستلزم مقداری آسیب پذیری است. با این وجود همین مقدار کم آسیب پذیری شما را فردی احساسی نشان می دهد و باعث جلب دوستی دیگران می گردد.

رفتارتان دوستانه باشد

روانشناسان در خصوص پدیده ای بنام واکنش متقابل دوستی صحبت می کنند. این پدیده بر آن است که اگر فکر کنیم کسی ما را دوست دارد ما هم او را دوست داریم. سعی کنید با رفتار کردن مانند دیگران نشان دهید آنها را دوست و قبولشان دارید. در این صورت طرف مقابل هم شما را دوست خواهد داشت. کافی است نشان دهید که طرف مقابل را دوست دارید با همین یک کار طرف مقابل نیز دوستی خود را به شما نشان خواهد داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. حفظ هر چیز ارزشمندی مستلزم هزینه های نگهداری ست