اختلال اینستاگرام

علت اختلال و قطعی اینستاگرام و فیسبوک – ۲۳ اسفند ۹۷

از ساعاتی پیش شبکه اجتماعی اینستاگرام دچار اختلال شده و به نظر می‌رسد این مشکل در سراسر جهان اتفاق افتاده است. حالا فیسبوک نیز به قطعی و اختلال اینستاگرام واکنش نشان داده است. در ادامه، علت بروز مشکل در اینستاگرام و فیس بوک را بررسی می‌کنیم.

از چند ساعت پیش یعنی در آخرین ساعات چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ و ساعات ابتدایی پنجشنبه ۲۳ اسفند، شبکه اجتماعی اینستاگرام دچار مشکل شده و کاربران در ورود به حساب کاربری خود و همچنین در پست گذاشتن دچار مشکل شده‌اند. ابتدا تصور می‌شد که این مشکل فقط به کاربران ایرانی مربوط باشد و حتی شایعاتی در مورد احتمال فیلتر شدن اینستاگرام نیز به گوش می‌رسید. اما حالا گفته می‌شود اختلال اینستاگرام در سراسر جهان اتفاق افتاده است.

بسیاری از کاربران امکان ورود به حساب کاربری خود و لاگین کردن را نداشتند و برخی کاربران نیز در هنگام پست گذاشتن با پیام Auto-Post as Soon as Possible یا «پست شما به محض امکان به صورت اتوماتیک قرار می‌گیرد» روبه‌رو می‌شدند. این اتفاق فقط مربوط به Instagram نبوده و ظاهرا کاربران فیسبوک نیز توانایی ورود به حساب کاربری خود را نداشتند و با پیام «فیسبوک به زودی برمی‌گردد» مواجه شده‌اند. به این ترتیب به نظر می‌رسد اختلال به وجود آمده شامل تمام اپلیکیشن‌های خانواده Facebook بوده است.

واکنش فیسبوک به اختلال اینستاگرام

پس از اختلال به وجود آمده برای اینستاگرام ، فیسبوک در اکانت رسمی خود در توییتر اعلام کرد از مشکل به وجود آمده اطلاع دارد و به زودی آن را برطرف می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

۱۱ دیدگاه

 1. به جهنم دیگه دیوونمون کردن

 2. اینم سرش با تهش پنارتی میزنه

 3. کی درست میشه اینستا از دیروز رفته تا الان

 4. درود
  من هم بعد از پاک کردن برنامه اینستاگرام و نصب مجدد آن تاکنون نتوانسته‌ام وارد اکانتم بشوم
  و با ارور
  «مشکلی رخ داده بعدا دوباره امتحان کنید»
  مواجه میشوم
  سپاسگزارم

 5. دم وزیر انقلابی ما گرم که میخواد این شبکه فساد و فحشای ساخت غرب استکبار فیلتر کنه . دقیقا فیلتر این شبکه غربی خواسته نود و نه درصد مردم انقلابی و اسلامی هست و امیدواریم یک نمونه ایرانی آن تولید شود 🙏

 6. ولی محتوای اکسپلور من خیلی خیلی تغییر کرده وهمش عکس طبیعت و نقاشی شده…وزیرش زده بر اساس محتوای رایج در کشور شما!!!

 7. Nazdike 5 saate daram say mikonm bram instagram vali nmitunm,ba filter shekanam raftam vali ok nmishe asabiammm