زمان عرضه سامسونگ گلکسی فولد برای بازارهای بزرگ جهانی اعلام شد

سامسونگ گلکسی فولد (Samsung Galaxy Fold) با وجود معرفی در نمایشگاه MWC 2019، هنوز به بازار عرضه نشده است. به تازگی، به زمان زمان عرضه سامسونگ گلکسی فولد پی برده‌ایم.

گوشی منعطف مفهومی نو بوده و بعد از سال‌ها شنیدن آن به عنوان طرحی مفهومی، اکنون در قالب محصولی تجاری قابل لمس است. با این حال، هنوز هیچ فردی از نزدیک چنین گوشی را لمس نکرده است، چرا که هواوی و سامسونگ، اولین گجت‌های منعطف خود را پشت شیشه‌ در معرض دید کاربران نمایشگاه MWC 2019 قرار دادند.

با وجود نزدیک شدن به زمان عرضه سامسونگ گلکسی فولد همچنان قرار نیست به زودی، دست کاربران زیادی به آن برسد، چرا که تا آخر سال میلادی جاری، تعداد کمی از این گوشی به بازارهای مختلف تزریق خواهد شد.

کاربران تعداد زیادی از کشورها، حداقل تا سال آینده قادر به تماشای سامسونگ گلکسی فولد نیستند. البته این تاخیر در عرضه بعد از رونمایی کاملا طبیعی است. گفته می‌شود سامسونگ، برای حدود یک دهه مشغول توسعه چنین گوشی هوشمندی بوده، به همین دلیل در مقایسه با محصولات عادی، به مقدمه‌ چینی‌های بیشتری به منظور عرضه آن به بازار نیاز است! سامسونگ در انتهای سال 2018 وعده داد در نخستین سری عرضه، یک میلیون دستگاه از اولین گوشی هوشمندش را به بازارهای مختلف عرضه خواهد کرد، اما این وعده اکنون کمی تیره و تار به نظر می‌رسد.

زمان عرضه سامسونگ گلکسی فولد

با وجود این وعده، سامسونگ در مصاحبه با برخی رسانه‌های خبری اعلام کرد در هر ماه، فقط قادر به تولید 100 هزار دستگاه گلکسی فولد است. این تعداد را باید با حجم ساخت جدیدترین پرچمدار این شرکت، گلکسی اس 10، مقایسه کنیم که ماهیانه 3 میلیون دستگاه از آن تولید می‌شود.

زمان عرضه سامسونگ گلکسی فولد

کاربران 15 کشور اروپا از روز بیست و ششم آوریل (ششم اردیبهشت) قادر به پیش خرید سامسونگ گلکسی فولد خواهند بود. این گوشی از روی سوم می (سیزدهم اردیبهشت)، برای خرید مستقیم در دسترس قرار می‌گیرد. با در نظر گرفتن کره جنوبی و آمریکا، تعداد کشورهایی که کاربران آن به زودی قادر به خرید اولین گوشی تاشوی غول کره‌ای خواهند بود، به 17 مورد می‌رسد.

زمان عرضه سامسونگ گلکسی فولد

مدت‌ها پیش از رونمایی گلکسی فولد گفته می‌شد در اولین سال عرضه، این گوشی منحصر به بازارهای کشور کره جنوبی خواهد بود، اما خوشبختانه این خبر تبدیل به واقعیت نشد.

قیمت سامسونگ گلکسی فولد

داشتن یک گوشی منعطف، از شما کاربری خاص ساخته و ویژگی‌های مخصوصا مالتی تسکینگ زیادی در اختیارتان قرار خواهد داد، اما قیمت این نوع محصولات، واقعا چالش برانگیز است. با در نظر گرفتن سایر مشخصات فنی اولین گوشی تاشوی سامسونگ همچون استفاده از دو نمایشگر AMOLED شامل یک پنل بزرگ 7.3 اینچی، قدرت گرفتن از تراشه اسنپدراگون 855، در اختیار داشتن 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت ظرفیت داخلی، قیمت محصول بعد از فرا رسیدن زمان عرضه سامسونگ گلکسی فولد کمتر از 2 هزار دلار نخواهد بود.

با در نظر گرفتن میزان حافظه رم، ظرفیت داخلی، ابعاد نمایشگر و  همچنین تراشه پرچمدار گوشی و در ادامه مقایسه آن با دیگر پرچمداران بازار همچون گلکسی اس 10، می‌توان گفت تاشو بودن گجت، چیزی حدود 500 دلار به قیمت نهایی افزوده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*