ماشین زمان

اختراع ماشین زمان در روسیه جنجال به پا کرد!

محققانی در مسکو موفق به اختراع ماشین زمان شده‌اند. این دانشمندان ادعا می‌کنند که موفق به دور زدن قانون دوم ترمودینامیک شده‌اند!

طبق قانون دوم ترمودینامیک، همه چیز در جهان رو به زوال می‌رود. این یک اصل واقعی برای همه‌ی موجودات زنده است، اما به نظر می‌رسد که این اصل حداقل برای یک لحظه توسط روس‌ها دور زده شده است. پژوهشگران ادعا می‌کنند که اولین نمونه از آنچه می‌تواند ماشین زمان اولیه در سطح اتمی باشد را توسعه داده‌اند.

درست زمانی‌که شما فکر می‌کنید اخبار کافی از روسیه را شنیده‌اید، محققان فیزیک و تکنولوژی می‌گویند که آن‌ها قانون دوم ترمودینامیک را نادیده گرفته و مسیر زمان را معکوس کرده‌اند. این خبرهیجان انگیز ظاهرا جعلی نیست. دکتر Godey Lesovik، رئیس آزمایشگاه فیزیک کوانتومی در مسکو گفت:

ما به طور مصنوعی حالتی را ایجاد کردیم که در جهت مخالف مسیر زمان پیش می‌رود.

این ماشین زمان با کمک یک کامپیوتر کوانتومی اختراع شده است

محققان یافته‌های خود را در مجله Scientific Reports منتشر کردند و گفتند که آن‌ها با کامپیوتر کوانتومی عمومی IBM در کنار دانشمندان در آزمایشگاه ملی آرگون در ایلینویز کار کرده‌اند. کامپیوتر کوانتومی با کامپیوتر معمولی تفاوت دارد، زیرا کدهای دودویی به طور مداوم بین حالت‌های صفر و یک تغییر می‌کنند.

در حالی که یک کامپیوتر کلاسیک دارای بیت‌هایی با ۰ و ۱ است که بایت‌ها را می‌سازند، یک کامپیوتر کوانتومی دارای کوبیت‌ها است که می‌تواند به ۰ و ۱ ارزش ببخشد یا حتی هر دو را شبیه سازی کند. با استفاده از یک کامپیوتر کوانتومی، محققان قادر به استفاده از یک برنامه انقلابی برای تغییر الگوی ۰ و ۱ و ۰ هایی که در کوبیت‌ها یافت می‌شوند که ماشین زمان کامپیوتر کوانتومی را می‌سازند. اطلاعات کوبیت در الکترون‌ها ذخیره می‌شود و به عنوان ۰ و ۱ توصیف می‌شود.

برای اینکه این موضوع گمراه کننده نباشد، آن را به بازی بیلیارد تشبیه می‌کنیم. الکترون‌ها همان توپ‌های داخل مثلث در بازی اسنوکر هستند. سپس محققان برنامه‌ی انقلابی را اجرا کردند که منجر به پراکندگی الکترون‌ها شد، طوری که انگار کسی با چوب بیلیارد به توپ‌ها ضربه زده است. قسمتی که این آزمایش را جالب و هیجان انگیز می‌کند اینجاست که برنامه دیگر قادر به تغییر حالت کامپیوتر کوانتومی و به عقب برگرداندن کوبیت‌ها به نقطه اول در مثلث می‌شود. الکترون‌ها از حالت بهم ریخته به سمت منظم شدن حرکت می‌کنند که مخالف مفهوم آنتروپی است. تا به حال فرض بر این بود که آنتروپی همیشه در جهان رو به افزایش است. حالا در کسری از ثانیه، به نظر می‌رسد که درست نیست. اما اگر دانشمندان سعی می‌‌کردند که با بیش از ۲ کوبیت در یک زمان کار کنند، با خطای زیادی رو به رو می‌شدند.

اگر آن‌ها این آزمایش را با کار کردن به ۲ کوبیت محدود می‌کردند، میزان موفقیت شان به ۸۵ درصد می‌رسید. اما اگر آن‌ها با ۳ کوبیت این آزمایش را انجام می‌‌دادند، تنها ۵۰ درصد احتمال موفقیت داشتند. تصور کنید وقتی زمان را بر می‌گردانید همه‌ی اطلاعات از بین برود.

اما اگر این آزمایش یک ماشین زمان درست و پذیرفتنی باشد، این پتانسیل بی‌حد و حصری خواهد بود. در عین حال، روس‌ها می‌گویند که از یافته‌ها برای کمک به حرکت در راستای توسعه کامپیوترهای کوانتومی استفاده خواهند کرد. بنایراین طی یک روش موثر، این تحقیق تکنولوژی را به سمت آینده پیش می‌برد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۵ دیدگاه

 1. دوستان ببینید

  این حرفهای الکی رو باور نکنید
  بذارید من از دیدگاه علم فیزیک اینو برای شما توضیح بدم
  سفر در زمان از نظر علم فیزیک و قانون نسبیت امکان پذیره (البته اگه محدودیت های انسانی رو فاکتور بگیریم!)
  نسبیت میگه شما هرچی سرعتتون به نور نزدیک تر باشه،زمان براتون آهسته تر میگذره،اسم این نظریه هم هست اتساع زمان (بله،یهنی کسی که داره با ماشین مسابقه و آخرین سرعت میرونه،زمان براش آهسته تر از کسی میگذره که داره آروم راه میره،البته فقط در حد چند نانو ثانیه!یعنی آهسته تر از اون که بخواد حس بشه و آشکار باشه،این پدیده فقط در سرعت های بالا مثل نزدیک به سرعت نور خودشو واقعا نشون میده)

  یعنی شما اگه با سرعتی نزدیک به سرعت نور سفر کنی و بعد برگردی زمین،اگه مثلا برای تو یکسال گذشته باشه تو زمین چهل سال گذشته،و این یعنی شما اومدین به آینده ی زمین!

  و اگرم بخواین بریم به گذشته،باید با سرعتی فراتر از نور حرکت کنیم(که غیر ممکنه)
  چون توی سرعت اصلی نور زمان متوقف میشه،پس احتمالا اگه فراتر بریم برمیگرده عقب زمان

  ولی چرا نمیشه این کارو کرد؟
  چون که در این سرعت های بالا جرم اجسام بینهایت بالا میره،و یعنی ما نیاز داریم به بینهایت انرژی برای حرکت دادن اون جسم،که غیر ممکنه!

 2. خدا کنه یه نفر ماشین زمان بسازه من میخوام برم به همون سالی که به دنیا اومدم

 3. خخخخخخ بابا روس ها خرن فقط امریکا می تونه والا آمریکا یه تکنولوژی هایی داره که اصلا نمی تونی فکرشو بکنی از کجا معلوم که طی یک آزمایش محرمانه تو زمان سفر نکرده باشن یکم فکر کنین

 4. به عقب برنمیگردیم… 🙂

 5. نمیدونم چرا ولی حس میکنم دروغ ۱۳

 6. به روس ها امیدی نیست چون از پشت خنجر میزنن