آپدیت جدید ویندوز 10

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ اختیار آپدیت های خودکار ویندوز را به کاربر برمی‌گرداند

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ که در ماه آینده میلادی منتشر خواهد شد شامل به روز رسانی‌های زیادی از جمله غیرفعال شدن آپدیت خودکار سیستم عامل است. در ادامه به جزییات آپدیت می ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ خواهیم پرداخت.

هفته آینده آپدیت می ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ با کد «۱۹H1» برای تسترها عرضه خواهد شد تا این نسخه از ویندوز هنگام عرضه عمومی عاری از هرگونه مشکل و باگ باشد. آپدیت جدید ویندوز ۱۰ از لحاظ امکانات جدید چندان پربار نیست و از مهم‌ترین آن‌ها می توانیم به طراحی تم روشن برای ویندوز ۱۰، پشتیبانی از Kaomoji، ویژگی Windows sandbox و مستقل کردن کورتانا از بخش جست‌وجوی ویندوز اشاره کنیم.

آپدیت جدید ویندوز 10

در آپدیت جدید ویندوز ۱۰ کاربران دوباره می‌توانند با اختیار خود نسبت به دانلود و نصب آپدیت‌های جدید اقدام کنند. در نسخه‌های پیشین این سیستم عامل آپدیت‌های امنیتی و قابلیت‌های جدید بدون نظرخواهی از کاربر دانلود و به صورت خودکار نصب می‌شد که به دنبال خود نارضایتی بسیاری از کاربران ویندوز ۱۰ را به همراه داشت. اما خوشبختانه این معضل درحال برطرف شدن است و در آپدیت می ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ که یکی از به روز رسانی‌های بزرگ این سیستم عامل محسوب می‌شود کاربران می‌توانند در همان نسخه از ویندوز باقی بمانند و تنها آپدیت‌های امنیتی را نصب کنند.

اما کاربران نسخه‌های Pro و Home ویندوز ۱۰ تنها تا ۳۵ روز پس از عرضه آپدیت جدید می‌توانند نسبت به نصب آن بی تفاوت باشند و پس از این مهلت، باز هم آپدیت به طور خودکار دانلود و نصب خواهد شد. همچنین از این پس ویندوز متوجه می‌شود که چه زمانی کاربر درحال استفاده از کامپیوتر است، بنابراین دیگر شاهد نصب آپدیت حین کار با ویندوز نخواهیم بود. گرچه هنوز هم سایه آپدیت اجباری ویندوز ۱۰ وجود دارد اما با این وجود پیشرفت خوبی برای مایکروسافت و ویندوز به شمار می‌آید، چرا که این موضوع به یکی از اصلی‌ترین نقاط منفی ویندوز ۱۰ بدل شده بود که در آپدیت جدید ویندوز ۱۰ تا حدودی شاهد بهبودی آن هستیم و حداقل نصب آپدیت بلافاصله پس از دانلود آن نخواهد بود و در روند کاری کاربر خللی ایجاد نمی‌کند.

آپدیت جدید ویندوز 10

مایکروسافت در آپدیت جدید ویندوز ۱۰ ، به مشکلات کیفی نیز اشاره کرده که پیش‌تر در آپدیت‌های ۲۰۱۸ نیز آن‌ها را دیده بودیم. اهالی دره سرخ در سال گذشته به دلیل مشکل صفحه آبی مرگ (Blue Screen of Death) آپدیت ماه آوریل را به عقب انداختند و سپس آپدیت اکتبر را پس از گزارش کاربران مبنی بر پاک شدن اطلاعات دیوایس منتشر کردند. این بار مایکروسافت گام‌هایش را محکم‌تر برداشته و قصد دارد با انتشار نسخه آزمایشی برای تسترها یک ماه قبل از عرضه عمومی، از هرگونه مشکل حین کار با این آپدیت جلوگیری کند. همچنین سرویس جدیدی توسط مایکروسافت راه‌اندازی خواهد شد که مشکلات ویندوز در آن بررسی شده و در صورت مواجهه با مشکل، کاربر می‌تواند با مراجعه به این سرویس راه حل مشکلش را بیابد.

گرچه آپدیت می ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ یک به روز رسانی انقلابی نیست اما تغییرات کلیدی را در خود جای داده که مدت‌هاست در صدر لیست خواسته‌های کابران ویندوز بوده‌اند. در مجموع مایکروسافت با آپدیت جدید ویندوز ۱۰ قصد دارد از تکرار مشکلات آپدیت سال گذشته پیشگیری کند و به نظر می‌رسد با ویندوز پخته‌تری روبرو خواهیم شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه