پرفروش ترین خودروهای الکتریکی

پرفروش ترین خودروهای الکتریکی و هیبریدی جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند

پرفروش ترین خودروهای الکتریکی و هیبریدی جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند که بر اساس آن خودرو نیسان لیف و میتسوبیشی اوتلندر PHEV به ترتیب در جایگاه نخست پرفروش‌ترین خودرو الکتریکی و هیبریدی جهان قرار گرفتند.

اخیرا مرکز انرژی خورشیدی و تحقیقات هیدروژن در وورتمبرگ آلمان لیستی از پرفروش ترین خودروهای الکتریکی و هیبریدی جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است که بر اساس آن خودرو نیسان لیف توانسته است در بازارهای جهانی فروش ۳۶۰ هزار دستگاهی را تجربه کند و به پرفروش ترین خودرو الکتریکی جهان تبدیل شود. خودرو تسلا مدل S با فروش ۲۴۰ هزار دستگاهی در جایگاه دوم و خودرو چینی بایک EC نیز با فروش ۱۷۰ هزار دستگاهی در جایگاه سوم پرفروش ترین خودروهای الکتریکی جهان قرار گرفته‌اند.

البته خودرو تسلا مدل S یک خودرو لوکس محسوب می‌شود که به صورت میانگین قیمت آن دو برابر بیشتر از خودرو الکتریکی نیسان لیف است، از این رو می‌توان خودرو الکتریکی تسلا آمریکایی را به عنوان سودآورترین خودرو الکتریکی جهان دانست. در طول سال ۲۰۱۸ خودرو تسلا مدل ۳ که نسخه ارزان‌تری محسوب می‌شود توانسته است به فروش ۱۴۰ هزار دستگاهی برسد و در جایگاه هفتم این لیست قرار بگیرد. پیش‌بینی می‌شود با توجه به رشد فروش تسلا مدل ۳، این خودرو در سال ۲۰۲۰ بتواند جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد. البته نیسان لیف نیز برای حفظ جایگاه خود می‌بایست میزان فروش خود را دو تا سه برابر کند.

 پرفروش ترین خودروهای هیبریدی

در گزارش منتشر شده خودرو میتسوبیشی اوتلندر PHEV توانسته است در سال ۲۰۱۸ فروش ۱۷۲ هزار دستگاهی را تجربه کرده و در جایگاه نخست پرفروش ترین خودرو هیبریدی جهان در سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد. در این قسمت خودرو شورلت ولت نیز فروش ۱۷۱ هزار دستگاهی را کسب کرده است و در جایگاه دوم قرار دارد. همچنین خودرو تویوتا پریوس با فروش ۱۴۸ هزار دستگاهی در جایگاه سوم قرار گرفته است. در ادامه ترکیبی از میزان فروش خودروهای الکتریکی و هیبریدی را مشاهده می‌کنیم.

لیست پرفروش ترین خودروهای الکتریکی و هیبریدی

نام خودروفروش ۲۰۱۴فروش ۲۰۱۵فروش ۲۰۱۶فروش ۲۰۱۷فروش ۲۰۱۸
نیسان لیف۱۵۰ هزار دستگاه۱۹۵ هزار و ۳۵۰ دستگاه۲۳۹ هزار و ۲۵۰ دستگاه۲۸۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه۳۶۳ هزار و ۹۴۰ دستگاه
تسلا مدل اس۵۵ هزار و ۱۳۰ دستگاه۱۰۰ هزار و ۴۴۰ دستگاه۱۴۸ هزار و ۶۱۰ دستگاه۱۹۶ هزار و ۱۸۰ دستگاه۲۴۳ هزار و ۲۰۰ دستگاه
بایک EC-Series۰۰۴ هزار و ۱۳۰ دستگاه۸۲ هزار و ۲۱۰ دستگاه۱۷۲ هزار و ۸۵۰ دستگاه
میتسوبیوشی اوتلندر PHEV۵۱ هزار و ۶۷۰ دستگاه۹۱ هزار و ۴۵۰ دستگاه۱۱۳ هزار و ۳۳۰ دستگاه۱۳۵ هزار و ۱۷۰ دستگاه۱۷۲ هزار و ۶۴۰ دستگاه
شورلت ولت۷۸ هزار و ۹۶۰ دستگاه۹۵ هزار و ۸۸۰ دستگاه۱۲۴ هزار و ۱۴۰ دستگاه۱۴۸ هزار و ۸۶۰ دستگاه۱۷۱ هزار  و ۶۷۰ دستگاه
تویوتا پریوس PHEV۶۴ هزار و ۸۰ دستگاه۷۰ هزار و ۶۶۰ دستگاه۷۳ هزار و ۵۶۰ دستگاه۱۲۳ هزار  و ۸۴۰ دستگاه۱۶۸ هزار و ۴۴۰ دستگاه
تسلا مدل ۳۰۰۰۱ هزار و ۷۷۰ دستگاه۱۴۸ هزار و ۸۰ دستگاه
بی وای دی Qin PHEV۱۴ هزار و ۷۵۰ دستگاه۴۶ هزار  و ۶۵۰ دستگاه۶۸ هزار  و ۵۲۰ دستگاه۸۹ هزار و ۲۶۰ دستگاه۱۳۶ هزار و ۶۸۰ دستگاه
رنو Zoe۱۸ هزار و ۳۱۰ دستگاه۳۵ هزار و ۸۳۰ دستگاه۵۴ هزار و ۸۱۰ دستگاه۸۱ هزار و ۵۳۰ دستگاه۱۱۴ هزار و ۳۱۰ دستگاه
بی ام وی i3۱۶ هزار و ۵۸۰ دستگاه۳۸ هزار و ۹۶۰ دستگاه۵۹ هزار  و ۳۷۰ دستگاه۸۴ هزار و ۶۲۰ دستگاه۱۰۸ هزار و ۵۶۰ دستگاه

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*