نتایج تست باتری اسمارت فون لومیا ۵۳۵

اسمارت فون مایکروسافت لومیا ۵۳۵ که از سیستم عامل ویندوز فون استفاده می‌کند، محصولی با صفحه نمایشی بزرگ و پردازنده نه چندان قدرتمند Snapdragon 200 است که از قابلیت پشتیبانی از دو سیم کارت به طور همزمان با صرف هزینه پایین بهره می‌برد.کمپانی مایکروسافت قول ۱۳ ساعت مکالمه با شبکه مخابراتی ۳G را به کاربران خود داده که باید دید آیا ظرفیت باطری این گوشی قابلیت پشتیبانی از وعده مایکروسافت را دارد ؟

این قابلیت، هردو حالت تک و دو سیم کارت را نیز شامل می‌شود. در جدول زیر می‌توانید بررسی این ادعای مایکروسافت را مشاهده نمایید.

lumia-535-battery-test-1

به نظر می‌رسد در بررسی انجام شده تفاوتی بین نسخه تک و دو سیم کارت وجود نداشته باشد، زیرا در این نوع گوشی‌ها، هنگام صحبت کردن تنها یکی از سیم کارت‌ها فعال هستند. با توجه به جدول بالا نتیجه می‌گیریم که باتری لومیا ۵۳۵ توانسته است حدود ۱۲ ساعت و ۱۵ دقیقه در حین مکالمه با شبکه مخابراتی ۳G بازدهی داشته باشد.

lumia-535-battery-test-2

لومیا ۵۳۵ در بخش وب گردی عملکرد جالبی نداشته و تنها ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه  بازدهی باتری آن بوده است که احتمالا دلیل این اتفاق صفحه نمایش بزرگ و پرمصرف آن می‌باشد. شما می‌توانید جدول بررسی این قسمت را در بالا مشاهده نمایید.
در قسمت پخش ویدیو هم تقریبا با مشکلی مشابه وب گردی مواجه هستیم. در بررسی انجام شده، لومیا ۵۳۵ با باتری ۱۰۰% شروع به پخش ویدئو کرده و بعد از گذشت ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه میزان شارژ آن به ۱۰% رسیده است که این نیز آمار جالبی به نظر نمی‌رسد. همچنین شما می‌تواند بررسی این قسمت را در جدول زیر مشاهده کنید.

lumia-535-battery-test-3

در بررسی حداقل استفاده از لومیا ۵۳۵، باتری این گوشی توانست زمانی حدود ۴۴ ساعت را به ثبت برساند که این نیز رقم نسبتا خوبی به نظر نمی‌رسد. در این تست تنها نیم ساعت از قابلیت‌های ذکر شده (وب گردی، پخش ویدئو، مکالمه) استفاده شده است.

lumia-535-battery-test-4
و در آخر به کاربران این گوشی هوشمند پیشنهاد می‌شود که با غیر فعال کردن سیستم نسل سوم و مکان‌یابی آن، تا میزان چشمگیری بازدهی باتری گوشی خود را بالا ببرند.

منبع : gsmarena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*