ارسال پیامک انبوه

رگولاتوری: ارسال پیامک انبوه ممنوع شد

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری گفت بر اساس مصوبه ۲۱ شورای عالی فضای مجازی ارسال پیامک انبوه ممنوع شده است و حداکثر ارسال پیامک از سوی شرکت‌ها فقط ۵۰۰ پیامک در شبانه‌روز خواهد بود.

مشترکان گوشی های موبایل در طول چند سال گذشته همواره از دریافت پیامک های تبلیغاتی ناراضی بودند و در همین راستا سازمان تنظیم مقررات و ارتباط رادیویی به عنوان یک نهاد قانون‌گذار در حوزه ارتباطی کشور با همکاری اپراتورهای موبایل سامانه‌ای را به وجود آورد که مشترکان با وارد کردن کد دستوری ستاره ۸۰۰ مربع می‌توانستند بدون قطع پیامک‌های بانکی، سایر ارسال‌کننده‌های تبلیغاتی را مسدود کنند.

سامانه ستاره ۸۰۰ مربع مدتی کارایی خوبی داشت، اما برخی از افراد با استفاده سیم کارت‌های شخصی به نوعی جایگزینی برای سرشماره‌های ارسال پیامک انبوه پیدا کردند و برای مشترکان اپرتورها پیامک های تبلیغاتی می‌فرستاند. در واقع شرکت‌ها با خریداری تعداد زیادی سیم کارت اعتباری می‌توانستند برای بسیاری از افراد پیامک های تبلیغاتی ارسال کنند، اما رگولاتوری در اقدامی ارسال پیامک انبوه را ممنوع اعلام کرد تا رفاه مشترکان افزایش پیدا کند.

ارسال پیامک انبوه

جزئیات ممنوع شدن ارسال پیامک انبوه

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری عنوان کرد طبق مصوبه ۲۱ شورای عالی فضای مجازی و آیین‌نامه‌های مربوط به آن که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است، از این پس ارسال پیامک انبوه ممنوع خواهد بود. این مقام مسئول افزود بر اساس مصوبه تصویب شده در شورای عالی فضای مجازی، در هر شبانه‌روز فقط ۵۰۰ پیامک مجاز به ارسال است که اپراتورهای تلفن همراه نیز این مصوبه را اجرا می‌کنند. مصوبه ممنوع شدن ارسال پیامک انبوه با هدف حمایت و حفاظت از حقوق مشترکان در حوزه ICT اجرا خواهد شد و انتظار داریم میزان رضایت‌مندی مشترکان نیز افزایش پیدا کند.