بازی مورتال کمبت ۱۱ (Mortal Kombat 11) و ۱۰ نکته برای تازه واردها

برای اینکه در مبارزات بازی مورتال کمبت ۱۱ (Mortal Kombat 11) موفق ظاهر شوید و پیچیدگی‌های آن را بهتر یاد بگیرید در این مطلب تمامی نکات مهم پیرامون آن را جمع‌آوری کرده‌ایم.

در این مطلب البته ضربات حرفه‌ای و استراتژی‌های دریافت درجات بالا در مسابقات آنلاین بازی مورتال کمبت ۱۱ به شما آموزش داده نمی‌شود اما به شما کمک خواهیم کرد تا ویژگی‌های مختلف بازی را بهتر درک کنید.

استودیوی ندررلم تلاش کرده تا این بازی مبارزه‌ای را طوری بسازد که هم تازه واردها و هم حرفه‌ای‌های این مجموعه بتوانند به تمامی بخش‌های آن مسلط شوند. با تشکر از بخش آموزشی قدرتمند بازی، شما می‌توانید یاد بگیرید که در لحظات حساسی بازی چه استراتژی خاصی به کار بگیرید. ما در این مطلب به نکات حاشیه‌ای پرداخته‌ایم که باعث می‌شوند تجربه بهتری از بازی داشته باشید.

۱۰ نکته برای تازه واردها در بازی مورتال کمبت ۱۱ – Mortal Kombat 11

هر کدام از شخصیت‌ها نیز بخش آموزشی خود را دارند که به واسطه آن‌ها می‌توانید یاد بگیرید که چگونه از قابلیت‌های آن استفاده کنید. ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا کارآمدتر مبارزه کنید.

بازی مورتال کمبت 11

۱- لیست حرکت‌ها را مطالعه کنید

علاوه بر بخش آموزشی، هر شخصیت دارای تعدادی حرکت خاص است که در یک لیست جمع آوری شده‌اند. این می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید هر شخصیت چه ضربات تاثیرگذاری دارد و ضربه استفاده شده تا چه اندازه می‌تواند به دشمن آسیب وارد کند.

بازی مورتال کمبت 11

۲- قابلیت Fatal Blow خود را هدر ندهید

بازی مورتال کمبت ۱۱ از یک مکانیک جدید به نام Fatal Blow بهره می‌برد (چیزی شبیه تکنیک ایکس ری در بازی مورتال کمبت ایکس). هنگامی که خون شما کمتر از ۳۰ درصد باشد، شما این فرصت را دارید که با انجام این حرکت، یک ضربه اساسی به حریف وارد کنید که ۳۱ درصد از خون او را کم می‌کند.

شما در هر بازی تنها یک بار می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید، در نتیجه از آن به شکلی هوشمندانه بهره ببرید. اگر فکر می کنید در راند اول شانسی برای بازگشت ندارید، آن را هدر ندهید. ناگفته نماند که حرکت Fatal Blow می‌تواند توسط حریف مهار شود که در این صورت، شانس استفاده مجدد از آن را در راند بعدی خواهید داشت. سعی کنید این حرکت را هنگامی استفاده کنید که مطمئن هستید به طرف برخورد می‌کند.

بازی مورتال کمبت 11

۳- ضربات ترکیبی را یاد بگیرید

هر کدام از شخصیت‌ها، چند ضربه اصلی دارند، اما دارای تعدادی ضربه ترکیبی هستند که توصیه می‌شود آن‌ها را یاد بگیرید. اگر می‌خواهید در بازی مورتال کمبت ۱۱ خودنمایی کنید، باید زمان بگذارید و با یادگیری این ضربات ترکیبی پیچیده، حرفه‌ای شوید.

بازی مورتال کمبت 11

۴- شخصیت‌ها را به علاقه خود شخصی سازی کنید

بازی Mortal Kombat 11 نسبت به قسمت‌های قبلی، ویژگی‌های شخصی سازی بیشتری دارد. شما می‌توانید حرکات مخصوص مورد علاقه خود، یک لباس خاص و بسیاری از چیزهای دیگر را انتخاب کنید. این ویژگی‌ها به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید ضربات مختلف یک شخصیت را تلفیق کرده و حتی طرز مبارزه آن‌ها را مشخص کنید. شما می‌توانید شخصیت‌ها را به همان چیزی که دوست دارید، تبدیل کنید.

بازی مورتال کمبت 11

۵- پول‌های رایج بازی و طرز کارکرد آن‌ها را یاد بگیرید

سکه‌ها (Koins) بیشترین فراوانی را در بازی دارند و می‌توانید برای انجام هر کاری در بازی، آن‌ها را بدست بیاورید. با این سکه‌ها می‌توانید صندوقچه‌ها را باز کرده و لباس، انیمیشن یا حرکات جدید دریافت کنید. تکه‌های روح یا سول فرگمنت (Soul Fragments) یک نوع ارز دیگر است که با پیروزی در مبارزات آن را بدست می‌آورید. شما پس از بدست آوردن سنگ طلسم شخصیت ارمک، می‌توانید از سول فرگمنت برای باز کردن‌ صندوق‌های سبز یا تعمیر پل‌های جزیره استفاده کنید. قلب‌ها نوع دیگری از پول‌های داخل بازی است که با انجام حرکات فاتالیتی بدست می‌آید و با آن نیز می‌توانید صندوقچه‌های خاصی را باز کنید.

کریستال‌های زمان، یک ارز پریمیوم محسوب می‌شود که یا باید با پول واقعی خریداری شوند یا با انجام تعدادی ماموریت خاص به آن دست پیدا کنید. با کریستال‌های زمان می‌توانید از فروشگاه اصلی بازی برای شخصیت‌ها لباس یا چیزهای دیگر خریداری کنید. این را همه اضافه کنیم که قیمت آیتم‌های داخل فروشگاه گران‌تر از آن است که بشود آن‌ها را تنها با تعدای کریستال‌ زمان محدود خرید.

بازی مورتال کمبت 11

۶- بخش کریپت بازی را به خوبی جستجوی کنید

بخش کریپت (Krypt) بازی مورتال کمبت ۱۱ نسبت به قسمت‌های قبلی متفاوت است. این بخش حالا یک تجربه ماجراجویی سوم شخص است که بواسطه آن می‌توانید در جزیره شنگ سونگ (Shang Tsung) به گشت و گذار بپردازید. شما می‌توانید در این جزیره پازل‌های مختلف را حل کنید، ارزهای رایج داخل بازی را خرج کرده و محتواهای بیشتری برای بازی باز کنید. طرفداران قدیمی مجموعه در این بخش از بازی با ارجاعات و ایستر اگ‌های مختلفی رو به رو خواهند شد که خالی از لطف نیست، پس از اگر از عاشقان این مجموعه هستید، کریپت را به خوبی جستجو کنید.

بازی مورتال کمبت 11

۷- از چشم بند کِنشی هوشمندانه استفاده کنید

شما در کریپت می‌توانید به چشم بند کنشی دست پیدا کنید که به شما اجازه می‌دهد آن طرف دیوارها را ببینید و صندوقچه‌های مخفی را کشف کنید. توجه داشته باشید که استفاده از چشم بند کنشی، سول فرگمنت شما را خرج می‌کند که قطعا می‌دانید چه ارزشی دارد، پس از این چشم بند هوشمندانه استفاده کنید.

بازی مورتال کمبت 11

۸- برج‌های زمان را فراموش نکنید

برج‌های زمان بهترین مکان برای دریافت ارز داخل بازی و لوازم جدید است. در این برج‌ها شما باید به انجام مبارزاتی با قوانین عجیب مختلف بپردازید. برای مثال شما باید در دو راند پیروز شوید و رقیب شما تنها در یک راند. یا گاهی اوقات چند موشک به صورت تصادفی به سوی شما شلیک می‌شود! شاید این بخش از بازی خسته کننده باشد اما توصیه ما این است که یک هوش مصنوعی را بفرستید تا به جای شما مبارزه کند (شما می‌توانید طرز مبارزه این هوش مصنوعی را در بخش شخصی سازی مشخص کنید). سپس به مشاهده این مبارزه بپردازید و خودتان را خسته نکنید. البته هوش مصنوعی ارسال شده از سوی شما همیشه پیروز نخواهد شد اما در هر صورت، جایزه دریافت خواهید کرد.

بازی مورتال کمبت 11

۹- چالش‌های روزانه را انجام دهید

شما می‌توانید در صفحه اصلی بازی، کمبت کارت (Kombat Kard) خود را بیرون بکشید که در آنجا تعدادی چالش روزانه برایتان مشخص شده است. با انجام کارهای مختلف خواسته شده، همانند پیروزی در چند بازی با یک شخصیت خاص، به شما تعداد قابل توجهی سکه داده خواهد شد.

بازی مورتال کمبت 11

۱۰- بخش داستانی را حتما امتحان کنید

این روزها بخش آنلاین آن‌قدر محبوب شده و در مرکز توجه قرار دارد که تعدای از بازی دوستان دیگر علاقه‌ای به تجربه بخش تک نفره بازی‌ها ندارند. بخش داستانی بازی مورتال کمبت ۱۱ جذابیت‌های فراوان و سکانس‌های اکشن سرگرم کننده گسترده‌ای دارد که بدون شک باید آن را تجربه کنید. این بخش داستانی دارای ۱۲ فصل است و در آن می‌توانید با داستان تعدادی از شخصیت‌ها نیز آشنا شوید. علاوه بر نکات ذکر شده، بخش داستانی تک نفره بازی، به شما سکه‌های فراوان و تعدادی آیتم چشمگیر ارائه می‌دهد.

بازی مورتال کمبت ۱۱ هم‌اکنون بر روی رایانه های شخصی و کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ در دسترس است و اگر از طرفداران سبک مبارزه‌ای هستید، حتما به سراغ آن بروید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۴ دیدگاه

  1. داداش من هرکاری میکنم بهم پول نمیده یه کاری بکننین نه میتونم لباس بخرم و اینجور چیزا و بخش کریپت هم پایینش نوشته انلابنه راه حل

  2. سلام چرا بخش کریپتم قفله مگه پولیه؟؟؟

  3. سلام چرا بخش کریپتم قفله مگه پولیه؟؟

  4. سلام من بازی رو گرفتم بخش کریپتش چرا قرمزه نمیشه رفت توش مگه پولیه؟؟؟

  5. من که بهترین گیمرمورتال کمبات هستم ولی ازش خوشم نمیاد

  6. خیلی علیه و هر کس میگه مورتال کمبت خوب نیست بلد نیست بازی کنه

  7. روی پیسی که نمیشه بازی کرد چون یه سیستم واقعا فضایی میخاد