آخرین مطالب
7
امروز
کارخانه های سامسونگ و ال جی

کارخانه های سامسونگ و ال جی در کره جنوبی بسته خواهند شد

سامسونگ و ال جی محبوب‌ترین برندهای موبایل کره‌ای در سراسر دنیا هستند اما با توجه به رقابت سخت و چالش‌برانگیزی که در صنعت موبایل به وجود آمده، کارخانه های سامسونگ و ال جی در وطنشان بسته خواهد شد.

در حال حاضر کمپانی‌های زیادی از کشورهای مختلف مشغول به ساخت گوشی‌هایی جدید، با امکانات زیاد، کیفیت بالا و قیمت اقتصادی هستند تا علاوه بر تنگ کردن عرصه بر سایرین، سود زیادی نیز نصیبشان شود. پرواضح است که تعداد کثیری از این کمپانی‌ها در چین قرار دارند و هرگونه اشتباه در این مسیر حتی توسط کمپانی‌های بزرگ، برابر با ضرردهی زیاد و شاید جبران‌ناپذیر خواهد بود؛ همان‌طور که بخش تجاری موبایل ال جی در سال‌های اخیر کوچک و کوچک‌تر شده و سامسونگ نیز برای حفظ جایگاه اعلای خود به شدت در تلاش است. اما دلیل بسته شدن کارخانه های سامسونگ و ال جی در کشور خودشان چیست؟

کارخانه های سامسونگ و ال جی

سامسونگ میزان تولید اسمارت فون در کره جنوبی را کاهش داده و به جای آن در کشورهای دیگری نظیر ویتنام، بزیل، هند و اندونزی سرمایه‌گذاری کرده است، به طوری که این کمپانی‌ها در طول یک سال 300 میلیون گوشی تولید می‌کنند. دلیل به صفر رسیدن تولید گوشی در خاک کره جنوبی دستمزد کمتر کارگران در کشورهای مذکور است و برای نمونه حداقل میزان دستمزد در ویتنام در سال جاری بین 126 تا 180 دلار تعیین شده است. کاستن از هزینه‌های تولیدی امری است که سال‌ها پیش توسط اپل نیز اجرا می‌شد و حالا سامسونگ به صورت گسترده در حال اجرایی کردن این برنامه است.

با توجه به حریص بودن کمپانی‌های چینی، به احتمال زیاد شاهد واکنشی از سوی آن‌ها خواهیم بود و تنور این رقابت داغ‌تر از گذشته می‌شود. بدین ترتیب این دو کمپانی کره‌ای با مشکلات بیشتری برای باقی ماندن در رقابت دست و پنجه نرم خواهند کرد. به نظر شما چینی‌ها می‌توانند پاسخی مناسب به این اقدام سامسونگ و ال جی داشته باشند؟

۶ دیدگاه

  1. این اعلام یه شکسته؟؟

    (1)
  2. ال جی باعث سرافرازی کره هس، ولی سامسونگ آبروی شرکت های کره‌ای رو برده با این محصولات درپیتش.! هنگ…انفجار… خردشدن از القاب سامشونگ هستن خخخخ😂

    (-1)
  3. کره ای ها به اینجا رسیدن اون وقت 4 تا پست پایین تر از این پست رو ببینید تو سایت نوشته ثبت نام لاستیک دولتی با نرخ 97 برای تاکسی ها اونا کجان ما کجاییم چی کار داریم میکنیم

    (6)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*