گوشی 5G میان رده هواوی

هواوی نخستین گوشی ۵G میان رده خود را در سال ۲۰۲۰ عرضه می‌کند

در حالی که ورود گوشی های ۵G گران قیمت و رده بالا به بازار آغاز شده؛ هواوی وعده داده است که در سال آینده، یک گوشی ۵G میان رده را با قیمتی مناسب عرضه خواهد کرد.

ماه گذشته نخستین شبکه ۵G جهان در کره جنوبی آغاز به کار کرد و اندکی بعد، اولین شبکه اروپایی نیز در سوییس راه‌اندازی شد. حتی چند گوشی هوشمند سازگار با نسل پنجم شبکه موبایل نیز وارد بازارهای اروپایی شده‌اند؛ اما فعلا همه آن‌ها مدل‌های گران قیمتی هستند و برای ملاقات با یک گوشی ۵G میان رده ، باید همچنان انتظار بکشیم.

با این حال به گفته‌ی «یانگ چائوبین» یکی از مقامات هواوی، این کمپانی نخستین گوشی ۵G میان رده خود را تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ به دست مشتریان خواهد رساند. این روند تولید محصول برای نسل جدید شبکه ارتباطی، بسیار سریع‌تر از زمانی است که در گذشته برای نسل‌های پیشین شاهد بوده‌ایم.

بنابراین همان‌طور که ۴G با سرعت بیشتری از ۳G فراگیر شد؛ می‌توان رشد و توسعه‌ شبکه ۵G را نیز سریع‌تر از نسل قبلی پیش‌بینی کرد. چائوبین با اشاره به این نکته، یادآور شد که سه سال زمان برد تا اولین گوشی های ۴G به ویترین فروشگاه‌ها برسند؛ اما گوشی های ۵G تنها به یک سال زمان نیاز دارند.

هواوی میت 20 ایکس 5G

این نظر پس از آن بیان شد که شرکت مخابراتی China Unicom، بهای هواوی میت ۲۰ ایکس ۵G را ۱۲۸۰۰ یوان (۱۸۸۲ دلار) اعلام کرد که تقریبا دو برابر قیمت نسخه اروپایی گوشی (۹۸۱ دلار) است. البته گفته می‌شود که مبلغ اعلام شده از سوی این اپراتور، جنبه نمادین دارد و قیمت خرده فروشی دستگاه بسیار پایین‌تر از این رقم خواهد بود.

ناگفته نماند که بنابر ادعای شرکت IPlytics (فعال در زمینه ثبت اختراع)، بیشترین پتنت های مربوط به شبکه ۵G در سطح جهان متعلق به کمپانی‌های چینی است و بین آن‌ها، هواوی پیشتازی می‌کند. در واقع کمپانی هواوی با حق مالکیت بر ۱۵ درصد از پتنت های ثبت شده، خود را به عنوان بازیگر اصلی این عرصه به جهانیان شناسانده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. از حالا واسه سال آینده گفته