تکنولوژی بکار رفته در نمایشگرهای ClearBlack نوکیا منتشر شد

 


چند سالی است که نوکیا از فناوری ClearBlack در نمایشگر موبایل های خود استفاده می کند. این فناوری که در تلفن های Lumia نوکیا نیز بکار رفته شده است باعث افزایش عمق رنگ مشکی، زاویه وسیع و کاهش انعکاس نور می شود. حال نوکیا جزئیات و نحوه کارکرد نمایشگرهای ClearBlack خود را به همراه یک تصویر گرافیکی شرح داده است.
نوکیا در مورد نمایشگرهای ClearBlack خود می گوید:

ClearBlack نوع جدیدی از نمایشگر نیست و در واقع فناوری است که باعث کاهش بازتاب نور شده و موجب بهبود کیفیت تصویر می شود. ClearBlack باعث می شود رنگ سیاه را بصورت واقعی مشاهده کنید و کنتراست تصویر را به میزان قابل ملاحظه ایی افزایش می دهد. این قابلیت در نرم افزارهای مانند Ovi Maps بسیار موثر است چون کاربر معمولا از این نرم افزار در محیط های پر نور استفاده می کند. ClearBlack باعث می شود حتی در نور شدید روز نیز به خوبی تصاویر قابل مشاهده باشند.
نوکیا در نمایشگرهای ClearBlack خود از یک جفت فیلتر استفاده می کند که وظیفه آنها کاهش انعکاس نور است. این فیلترها نور را پلرایزیه کرده و جهت نور را قبل از اینکه به سطح صفحه بازگردند تغییر می دهد. سپس مانع بازگشت نور به سطح نمایشگر می شوند. اما این فیلترها نور تولید شده توسط خود نمایشگر را به خوبی عبور می دهند تا تصویر به بهترین شکل نمایش داده شود.

ClearBlack باعث می شود تا در نور شدید روز نیز به راحتی بتوان تصویر نمایشگر را مشاهده کرد.

منبع: The Verge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

 1. با سلام برای تبادل لینک با سایت ما ابتدا مارو با نام "بزرگترین سایت تفریح و سرگرمی max690 " و با آدرس :www.max690.org1.ir لینک کرده و سپس به ما خبر دهید تا لینک شوید.

 2. بسیار ممنون از لطف شما

  وب شما هم در گجت نیوز لینک خواهد شد.

 3. سلام

  ازوبلاگ دانلود-22مزاحمتان می شوم من شمارا لینک کردم

  امیدوارم موفق باشید.

  یاعلی