بازسازی فیلم اره (Saw) سال آینده روی پرده خواهد رفت

کریس راک در حال کار بر روی نسخه بازسازی فیلم اره (Saw) است که در سال ۲۰۲۰ به اکران سینماها در خواهد آمد. این فیلم فصل تازه‌ای را برای مجموعه پرطرفدار اره آغاز می‌کند.

فیلم اره اصلی در سال ۲۰۰۴ به کارگردانی جیمز وان روی پرده رفت و داستان یک قاتل سریالی به نام جان کریمر (با بازی توبین بل) را روایت می‌کرد که با قربانی‌هایش بازی می‌کند تا اخلاق‌گرایی و غرایز بقای آن‌ها را بسنجد.

نسخه اصلی نه تنها به فروش دیوانه‌واری دست پیدا کرد (فروش ۱۰۳ میلیون دلاری با بودجه ۱ میلیون دلاری!) بلکه به یک پدیده جهانی تبدیل شد و تا سال ۲۰۱۰، هر سال یک دنباله از آن به نمایش در آمد. قسمت‌های بعدی با اینکه نتوانستند نظر منتقدان را جلب کنند اما از سوی طرفداران همچنان تحویل گرفته می‌شدند و خوب می‌فروختند. آخرین فیلم مجموعه با نام «نهایی» در سال ۲۰۱۰ به اکران در آمد اما شرکت لاینزگیت باز هم آن را ادامه داد و در سال ۲۰۱۷ قسمت بعدی با نام جیگ ساو ساخته و اکران شد. از آن زمان دیگری خبری از مجموعه اره نبود تا اینکه اعلام شد قسمت جدیدی از آن در دست توسعه قرار دارد و این نسخه جدید یک بازسازی خواهد بود که اتفاقات را از ابتدا آغاز می‌کند.

فیلم اره

کریس راک

طبق اخبار منتشر شده از سوی ورایتی، کریس راک با همکاری لاینزگیت، این مجموعه ترسناک را از ابتدا آغاز خواهد کرد. کریس راک که یک کمدین مشهور به حساب می‌آید، همیشه از ژانر ترسناک طرفداری کرده و در مورد حضورش در پروژه اره گفته است:

من از سال ۲۰۰۴ و اولین فیلم، طرفدار مجموعه اره بوده‌ام. بسیار هیجان زده هستم که این فرصت را پیدا کرده‌ام که مجموعه را به مسیر پیچیده و نفس‌گیر تازه‌ای ببرم.

کریس راک اولین کمدینی نیست که به دنیای آثار ترسناک قدم می‌گذارد. دنی مک‌براید سال گذشته علاوه بر تهیه کنندگی، فیلمنامه‌ فیلم هالووین را نیز نوشته بود. به جوردن پیل هم باید اشاره کنیم که فیلم خارج شو (Get Out) را ساخت و توانست نامزد اسکار هم شود. او اخیرا کمدی را کنار گذاشته و امسال هم فیلم موفق ما (Us) را روی پرده برد.

قسمت اول مجموعه اره، درخشان و در ژانر ترسناک جریان‌ساز بود اما با قسمت‌های بعدی تبدیل به یک ماشین پول سازی شد و کیفیت بالای خود را از دست داد. انتظار می‌رود که کریس راک با این بازسازی، مجموعه را به آن چیزی که بود بازگرداند و بتواند یک اثر ترسناک درجه یک به طرفداران تقدیم کند.

طبق اعلام شرکت لاینزگیت، قسمت جدید در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ (۲ آبان ۱۳۹۹) به اکران سینماهای جهان در خواهد آمد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. ولی هیچکدوم از قسمت ها به پای اولین قسمت اش نمیرسن