بهترین خودروهای هیبریدی

با پرفروش ترین و بهترین خودروهای هیبریدی دنیا آشنا شوید

خودروهای هیبریدی به دلیل مصرف سوخت پایین بسیار محبوب هستند. از این رو لیستی از پرفروش ترین و بهترین خودروهای هیبریدی جهان منتشر شده است که در آن نام خودروهایی چون تویوتا پریوس، فورد فیوژن هیبرید و شورولت ولت دیده می‌شود.

طی سال‌های گذشته استقبال متقاضیان از وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست نظیر خودروهای هیبریدی، خودروهای برقی و خودروهای پلاگین هیبریدی به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان میزان تولید این خودروها را افزایش داده‌اند تا علاوه بر جلب نگاه مشتریان به سود بیشتری دست پیدا کنند. خودروهای هیبریدی از موتورهای احتراقی بهره می‌برند که در تمامی وسایل نقلیه بنزینی وجود دارد و موتور برقی این خودروها فقط نقش کمکی و مکمل دارد. موتور الکتریکی خودروهای هیبریدی از یک باتری قابل شارژ برخوردارند تا نیروی مورد نیاز آن‌ها به کمک سیستم ترمز بازیابی شود؛ به بیانی دیگر باتری خودروهای هیبریدی توسط برق شهری قابل شارژ نخواهد بود.

شرکت‌های خودروسازی معمولا خودروهای هیبریدی را در مدل‌های مختلف تولید می‌کنند که به همین دلیل دارای تفاوت‌های اساسی هستند، اما موتور الکتریکی تمامی این خودروها به شتاب و سرعت موتور بنزینی کمک می‌کند و زمانی که بنزین وسیله نقلیه به پایان برسد، این امکان را فراهم می‌کند تا یک مسافت کوتاه حداکثر ۴۰ کیلومتر را بدون بنزین طی کند. در واقع ترکیب موتور بنزینی و الکتریکی در این خودروها با هدف کاهش مصرف سوخت و آلایندگی ایجاد شده است، اما یکی از ضعف‌های بزرگ این خودروها گران بودن آن‌ها است که انتظار می‌رود با استقبال زیاد مشتریان، دولت‌ها نیز برای خرید آن‌ها تسهیلاتی را در نظر بگیرند. همچنین بسیاری از کشورها در راستای کاهش آلودگی‌های هوا خواهان افزایش میزان خودروهای الکتریکی و برقی هستند که همین عاملی است تا خودروسازان بزرگ را به عرضه بهترین محصولات ترغیب کند.

بهترین خودروهای هیبریدی جهان

تویوتا پریوس

بهترین خودروهای هیبریدی

تویوتا پریوس به عنوان نخستین خودرو هیبریدی در جهان محسوب می‌شود که توانست به تولید انبوه برسد. اولین سری این خودرو در سال ۱۹۹۷ معرفی شد. نسل اول این خودرو تا سال ۲۰۰۳ تولید و در سه سال نخست فقط در بازار ژاپن عرضه می‌شد و به تدریج به بازارهای انگلستان و اروپا نیز راه پیدا کرد. نسل دوم این خودرو در تولید سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ در کشور ژاپن و سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ در کشور چین در مدل‌هایی با موتور ۷۵ و ۱۰۰ اسب بخار به فروش جهانی حدود ۱.۲ میلیون دستگاه دست پیدا کرد. نسل سوم این خودرو در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به تولید بیش از ۲ میلیون دستگاه رسید که این نسل از موتورهایی با قدرت ۱۰۰ اسب بخار برخوردار بودند و به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت ۴ لیتر با به همراه داشتند. همچنین مدل پرایم نسل سوم نیز از موتور ۱۳۶ اسب بخاری بهره می‌برد و مصرف سوخت این مدل به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۲.۵ لیتر است.

فورد فیوژن هیبرید

بهترین خودروهای هیبریدی

خودرو فورد فیوژن هیبرید جزو پرفروش‌ترین محصولات شرکت فورد در بازار آمریکا محسوب می‌شود که البته فورد برای برتری این خودرو نسبت به رقبایی چون تویوتا کمری و هوندا آکورد سرمایه زیادی را صرف کرده است. این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک بهره می‌برد و در کنار قدرت بالا از مصرف سوخت پایینی برخوردار است. فورد فیوژن هیبرید امکانات رفاهی و ایمنی متعددی را برای سرنشینان ارائه می‌دهد. این خودرو از یک موتور با قدرت ۱۷۵ اسب بخار و گشتاور ۲۳۵ نیوتن‌متری بهره می‌برد که می‌تواند به سرعتی بیش از ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

شورولت ولت

بهترین خودروهای هیبریدی

شورولت ولت در سال ۲۰۱۰ تولید و در همان سال به صورت رسمی به بازار عرضه شد. مدل ۲۰۱۶ این خودرو از یک موتور الکتریکی و باتری لیتیومی ۱۸.۴ کیلووات ساعتی بهره می‌برد که به کمک آن می‌تواند تا ۸۰ کیلومتر را طی کند. این خودرو در حالت ترکیبی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۵.۶ لیتر مصرف سوخت به همراه دارد که برای یک سدان بزرگ و لوکس مصرف سوخت پایینی محسوب می‌شود.

کیا اپتیما هیبرید

بهترین خودروهای هیبریدی

کیا اپتیما هیبرید از یک موتور بنزینی ۲ لیتری و یک موتور الکتریکی به همراه باتری لیتیوم پلیمتری ۱.۶ کیلووات ساعتی بهره می‌برد که در مجموع قدرتی حدود ۱۹۳ اسب بخار تولید می‌شود و این نیرو توسط گیربکس ۶ سرعته تیپ تیونیک به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. گشتاور این خودرو نیز زیاد بوده و به همین دلیل شاهد شتاب‌گیری بالایی خواهیم بود. گفتنی است طراحی مدل بنزینی و هیبریدی این خودرو تفاوتی ندارد.

فورد فیوژن انرژی

بهترین خودروهای هیبریدی

خودرو فورد فیوژن انرژی از یک موتور بنزینی ۲ لیتری ۴ سیلندر با چرخه اتکینسون بهره می‌برد که قدرت تولیدی موتور بنزینی ۱۴۱ اسب بخار است و موتور الکتریکی نیز قدرتی برابر با ۱۱۸ اسب بخار تولید می‌کند. هرچند فعالیت همزمان این دو موتور قدرتی بیش‌تر از ۱۸۸ بخار تولید نخواهد کرد. مصرف سوخت این خودرو بسیار پایین است و بر اساس محاسبه سازمان EPA به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر در محیط شهری ۲.۴۸ لیتر و در محیط جاده‌ای ۲.۶۷ لیتر است.

تویوتا کمری هیبرید

بهترین خودروهای هیبریدی

مدل ۲۰۱۶ خودرو تویوتا کمری هیبریدی از یک موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر در کنار یک موتور الکتریکی با یک پک باتری بهره می‌برد. قدرت ترکیبی این خودرو حدود ۲۰۰ اسب بخار است که قدرت تولید شده از این موتور توسط سیستم CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. مصرف سوخت این خودرو بر اساس اعلام سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا (EPA) به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر حدود ۵.۸۸ لیتر و در جاده حدود ۶.۹ لیتر است.

هیوندای سوناتا هیبرید

بهترین خودروهای هیبریدی

هیوندای سوناتا هیبرید با ۵ موتور مختلف شام ۳ مدل بنزینی و یک مدل هیبرید و یک مدل پلاگین هیبریدی در بازارهای جهانی عرضه می‌شود. شرکت کره‌ای هیوندای خودرو سوناتا هیبرید را از سال ۲۰۰۸ تولید و به بازار عرضه می‌کند که مدل ۲۰۱۸ این خودرو از یک موتور ۲ لیتری با قدرت ۱۹۳ اسب بخار و گشتاور ۱۹۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد. این خودرو می‌تواند ظرف مدت ۹.۵ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و مصرف سوخت آن به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۴.۷ لیتر است. حداکثر سرعت این خودرو نیز ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*