تاکسی پرنده ایرباس

تصاویر جدیدی از تاکسی پرنده ایرباس به نام آلفا دو منتشر شد

اخیرا تصاویر جدیدی از مدل پیش تولید تاکسی پرنده ایرباس به نام آلفا دو (Alpha Two) منتشر شد که نشان می‌دهد این وسیله نقلیه هوایی یک تاکسی پرنده خودران بزرگ خواهد بود.

بر اساس تصاویری که شرکت هواپیماسازی ایرباس منتشر کرده است متوجه می‌شویم که تاکسی پرنده آلفا دو قسمتی از پروژه واهانای ایرباس محسوب می‌شود. طبق تصاویر شاهد پروتوتایپی هستیم که هیچ شباهتی با هواپیما یا بالگردهای فعلی ندارد و در آن ویژگی‌های متفاوتی به چشم می‌خورد. این تاکسی هوایی به دلیل برخورداری از ۸ پروانه می‌تواند به آسانی از زمین بلند شود.

جزئیات تاکسی پرنده ایرباس 

تاکسی پرنده آلفا دو شرکت ایرباس نسل جدید تاکسی هوایی خودران محسوب می‌شود و به همین دلیل نیز از نرم افزار و سخت افزارهای پیشرفته‌ای بهره می‌برد که قادر است موانعی که در هوا وجود دارند را شناسایی کرده و از نزدیک شدن به آن‌ها خودداری کند. شرکت ایرباس این سیستم خودران را با تکنولوژی وی فایندر خود توسعه داده است. نسل جدید آلفا دو نسبت به مدل قبلی خود از کابین کاملی بهره می‌برد. هرچند نسخه جدید در مرحله کانسپت قرار دارد و به تولید نهایی نرسیده است، اما این وسیله نقلیه هوایی با فضای تک‌نفره در کابینی با پوشش شیشه‌ای قرار خواهد گرفت که در روبه‌روی آن یک صفحه نمایش مرکزی کوچک نیز تعبیه خواهد شد.

تاکسی پرنده

ایرباس به عنوان غول‌ هواپیماسازی جهان در سال ۲۰۱۶ با هدف توسعه پروتوتایپی الکتریکی مراحل پروژه واهانا را شروع کرده است تا بتواند وسیله‌ای بسازد که قادر به پرواز و فرود عمودی باشد. این پروژه طی چند سال اخیر با پیشرفت خوبی همراه بوده و پروتوتایپ آلفا دو در تست‌های انجام شده می‌تواند در آسمان به سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت برسد. بر اساس اعلام ایرباس چنین وسایل نقلیه هوایی شخصی می‌توانند چالش‌های مربوط به حمل‌ونقل شهرهای شلوغ را برطرف سازند. در سال آینده شاهد رونمایی از نسخه نهایی این تاکسی هوایی خواهیم بود.

تصاویر تاکسی پرنده ایرباس

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*