کاهش ۸۰۰ درصدی تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه !

همراه اول از کاهش ۸۰۰ درصدی تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه خود در تمامی نسل های تلفن همراه خبر داد.به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، به دنبال مصوبه ۲۰۳ مورخ دوم آذر ماه ۱۳۹۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص اصلاح تعرفه داده تلفن همراه، همراه اول از اول دی‌ماه، تعرفه مصرف آزاد داده را در نسل‌های ۲ و بالاتر در سیم کارت‌های دایمی به نیم ریال و در سیم کارت‌های اعتباری به ۰.۷۵ ریال کاهش داد. پیش از این تعرفه مصوب هر کیلو بایت داده ۱۴.۷ ریال بود که توسط همراه اول به عنوان بزرگ‌ترین شبکه تلفن همراه کشور در روز ۴ ریال و در شب ۱ ریال محاسبه می‌شد.

همچنین همراه اول برای مدیریت بهتر استفاده از خدمات اینترنت همراه، بسته‌های هوشمندی ارایه کرده است که به لحاظ قیمتی بسیار ارزانتر از استفاده آزاد است. این بسته‌ها برای سیم کارت های دایمی و اعتباری طراحی شده که در چهار بسته: «یک روزه با حجم ۱۵۰ مگابایت با قیمت ۱۰ هزار ریال»، «۷ روزه با حجم ۸۰۰ مگابایت با قیمت ۵۰ هزار ریال »، « ۳۰روزه با حجم ۲.۵ گیگابایت با قیمت ۱۰۰ هزار ریال » و «یک هفته شبانه (از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح) با قیمت ۱۰ هزار ریال» به مشترکین عرضه می‌شود.

همراه اولی‌ها می‌توانند برای فعال کردن یکی از بسته‌های فوق الذکر، از طریق سامانه پیامکی ۸۰۸۰ و یا سامانه جامع خدمات #۱۱۱* اقدام کنند.

بنابراین گزارش در صورتی که مشترکین یکی از بسته های مذکور را فعال نکنند، هزینه اینترنت همراهشان بصورت آزاد محاسبه می‌شود.

نکته مهم در این بین، اعلام همراه اول مبنی بر عدم افزایش بسته‌های اینترنتی این شرکت است. چرا که ایرانسل ابتدا بسته‌های آزاد اینترنتی خودش را کاهش داد اما فردای آن روز، ۴ بسته پرطرفدار خودش را بیشتر از دو برابر گران‌تر کرد تا بسیاری از کاربران از این عمل ایرانسل ناراحت شوند.

حال با اعلام همراه اول مبنی بر عدم افزایش بسته‌های اینترنتی این شرکت، به نظر می‌رسد که فاصله قیمت بسته‌های همراه اول و ایرانسل تا حد زیادی افزایش یافته و همین امر کار را برای اپراتور دوم یعنی ایرانسل دشوار می‌کند. به طور مثال بسته یک ماهه ۲.۵ گیگابایتی همراه اول، ماهانه ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود اما ایرانسل بسته ۲ گیگابایتی خود را ۲۰ هزار تومان به کاربرانش ارایه می‌دهد.

حال با این شرایط، شما ترجیح می‌دهید از کدام اپراتور برای اینترنت همراه خودتان استفاده کنید؟!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۹ دیدگاه

  1. مصرف آزاد اینترنت غیر از بسته میباشد که بسیار گران بود و الان بهتر شده.یعنی بسته اینترنت همراه اول شما تموم میشد قبلا ۳g روشن میکردی دهان مبارکتون یا با قبض وحشتناک یا با خالی نمودن شارژ سرویس میشد که قرار کمتر سرویس بشه

  2. من تا چند ماه پیش بسته یکماهه را باهمین قیمت میگرفتم که کارایی خوبی هم نداشت حالا چه چیزی عوض شده که اینقدر تبلیغ می کنند؟

  3. کاهش ۸۰۰ درصدی از نظر علمی اصطلاح صحیحیه؟؟؟؟؟
    یکم دقت کنید لطفا

  4. با سلام خدمت سایت خوب گجت نیوز. ما چیزی به نام کاهش ۸۰۰ درصدی نداریم. ۱۰۰ درصد کاهش یعنی رایگان . یعنی واقعا کسی نیست به این نکته توجه کنه.

  5. فکر نکم مثل ایرانسل بشه چون حالا برای همراه اول یک امتیازه همه حالا میرن از همراه اول استفاده کنن