آخرین مطالب
14
امروز
دوربین سلفی درون نمایشگر

پتنت جدید شیائومی یک گوشی با دوربین سلفی درون نمایشگر را به تصویر می‌کشد

کمپانی شیائومی پتنتی را ثبت کرده که یک گوشی با دوربین سلفی درون نمایشگر را به تصویر می‌کشد. این پتنت می‌تواند توضیح دهد که یک گوشی با چنین دوربین جلویی٬ چگونه می‌تواند عمل کند.

طی دو سال گذشته ظاهر گوشی‌ها تفاوت چشمگیری کرده است. حاشیه‌های ضخیم صفحه نمایش جای خودشان را به حاشیه‌های بسیار باریکی داده‌اند. حاشیه‌ی بالایی نمایشگرها جای خودش را به بریدگی یا حفره روی صفحه داده است و در برخی موارد دوربین‌هایی به صورت پاپ اپ از بالای قاب گوشی به بیرون می‌آیند. سامسونگ با ارائه‌ی راه حل حفره روی نمایشگر بهترین راه حل ممکن را در اختیار کاربران قرار داد٬ اما ظاهرا باید منتظر اتفاقات جالب‌تری در این حوزه باشیم. به نظر می‌رسد گام بعدی این طراحی انقلابی٬ دوربین سلفی درون نمایشگر است. چندین کمپانی پتنت‌هایی را با این مضمون منتشر کرده‌اند و اینک شیائومی را نیز باید به نام آن‌ها اضافه کنیم.

نحوه عملکرد دوربین سلفی درون نمایشگر

دوربین سلفی درون نمایشگر

نموداری مربوط به جدیدترین پتنت شیائومی در فضای مجازی منتشر شده که یک گوشی با دوربین سلفی درون نمایشگر را به تصویر می‌کشد. این پتنت که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی به ثبت رسیده٬ دوربین سلفی گوشی را همراه یک سنسور نوری در پشت صفحه نمایش گوشی نشان می‌دهد. این به معنای حضور یک نمایشگر ثانویه زیر نمایشگر اصلی گوشی است. این سنسور نوری با دو نمایشگر همکاری می‌کند تا وقتی به دوربین نیاز است آن نمایان شود و در سایر مواقع٬ از دید کاربر پنهان بماند. توضیح این فناوری سخت و پیچیده است.

شایعاتی وجود دارد که بر اساس آن‌ها٬ گوشی‌هایی با دوربین سلفی درون نمایشگر را می‌توانیم در نیمه‌ی دوم سال 2019 یا اوایل سال 2020 میلادی در بازار ببینیم. چند هفته پیش اوپو اعلام کرده بود که تا پایان سال جاری یک گوشی با دوربین سلفی درون نمایشگر را معرفی خواهد کرد. این گوشی٬ می‌تواند آغازی بر عصر جدید طراحی موبایل‌ها باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*