بالگرد مریخی

بالگرد مریخی ناسا سال 2021 به سیاره سرخ اعزام می‌شود

آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا از آماده بودن بالگرد مریخی این سازمان فضایی خبر داد که اخیرا آزمایش‌های خلا را با موفقیت سپری کرد و در سال 2021 میلادی نیز به سیاره سرخ اعزام خواهد شد تا در جو این سیاره به پرواز درآید.

آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL) ناسا مدتی قبل اعلام کرد بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این سازمان قصد داریم در سال 2021 میلادی به همراه مریخ نورد Mars2020، یک بالگرد مریخی نیز به سیاره سرخ ارسال کنیم. در همین راستا اخیرا تست‌های خلا این بالگرد با موفقیت انجام شده است و ناسا برای ارسال آن به مریخ بررسی‌های نهایی را انجام خواهد داد. همچنین دانشمندان ناسا در ماه می 2019 بر روی این بالگرد مریخی پنل‌های خورشیدی را نصب کردند که تست‌های پروانه‌های آن نیز موفقیت‌آمیز بود. گفتنی است این بالگرد خودران با سایز کوچک خود به عنوان اولین ابزار ساخت دست بشر محسوب می‌شود که می‌تواند در سطح یک سیاره به پرواز درآید.

جزئیات بالگرد مریخی

بالگرد مریخی

میمی آونگ (Mimi Aung)، مدیر پروژه بالگرد مریخی در آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL) ناسا عنوان کرد تاکنون کسی موفق به ساخت یک بالگرد مریخی نشده است و مدلی که ما از آن در پرواز آزمایشی استفاده کردیم، همان بالگردی است که به مریخ اعزام خواهد شد و تاکنون نیز چندین آزمایش مهم آن موفقیت‌آمیز بوده است. این بالگرد در ژانویه سال 2019 میلادی در یک محیط شبیه‌سازی شده مریخ مورد آزمایش قرار گرفت و پس از آن نیز به پایگاه مریخ متعلق به شرکت لاکهید مارتین فرستاده شد تا بر روی آن سیستم Mars Helicopter Delivery مورد آزمایش قرار بگیرد. چنین سیستمی می‌تواند این بالگرد 1.8 کیلوگرمی را در طول فرایند سفر فضایی در داخل مریخ نورد Mars2020 کنترل کند. گفتنی است این بالگرد از دوربینی بهره می‌برد که توانایی ثبت تصاویر رنگی با وضوح بالا از سطح مریخ را خواهد داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

8 دیدگاه

  1. آفرین به ناسا که همیشه در حال پیشرفته

  2. بعد چقدر توی راه باید باشه

  3. بالگرد چیه!چرخ بال!هلیکوپتر ابرومندانه تره به خدا

  4. درود بى کران به سازمان فضایى فوق پیشرفته ناسا برایت آرزوى موفقیت میکنم!!!
    🙂
    😉