فروش محصولات هواوی

میزان فروش محصولات هواوی کاهش پیدا نکرده است

میزان فروش محصولات هواوی کاهش پیدا نکرده است. این خبری است که از سوی سخنگوی شرکت چینی هواوی اعلام شد و وی تاکید کرد میزان تولیدات جهانی این شرکت در وضعیت عادی قرار دارد.

سخنگوی هواوی اعلام کرد تولیدات جهانی ما در وضعیت عادی به سر می‌برد و هدف فروش گوشی های هوشمند ما هیچ تغییری نکرده است. پاسخی که در پی گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه شرکت هواوی سفارش‌های خود را به تامین‌کننده‌های اصلی قطعات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی بعد از تحریم‌های اخیر آمریکا کاهش داده است. هرچند این گزارش مانند گزارش‌های مشابه توسط هواوی رد شده‌‌ است.

کاهش نیافتن فروش محصولات هواوی

هواوی هفته گذشته گزارشی را که در رسانه South China Morning Post منتشر شده بود، رد کرد. در این گزارش که به نقل از منبعی نامعلوم بود، ذکر شده بود که فاکسکان، شرکتی تایوانی و بزرگ‌ترین تولیدکننده قطعات کامپیوتری و الکترونیکی در جهان، خط تولید چندین گوشی هواوی را متوقف کرده است. با این حال هواوی اعلام کرده که هیچ کاهشی در سفارش‌ها رخ نداده است و چیزی تغییر نکرده است. یکی از سخنگوهای این شرکت می‌گوید هواوی این ادعاها را رد می‌کند. سطح تولید جهانی ما بدون هیچ تغییر ملموسی در هر دو جهت، عادی است.

راهکارهایی برای زمان تحریم

محدودیت‌های هواوی از جایی شروع شد که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در اواسط ماه می دستور داد وضعیتی اضطراری علیه شرکت‌های چینی برقرار شود. تقریبا بلافاصله بعد از این دستور، وزارت بازرگانی ایالت متحده آمریکا، هواوی و 68 شرکت مربوط به آن را به لیست تحریم‌هایش اضافه کرد. به موجب اضافه شدن به این لیست، خرید آن‌ها از شرکت‌های آمریکایی بدون مجوز دولت این کشور ممنوع شده است، تلاش‌هایی که نشان دهنده سلطه‌گرایی این کشور برای حفظ قدرت جهانی خود است.

فروش محصولات هواوی
با این حال چند روز بعد وزارت بازرگانی ایالت متحده آمریکا از تاخیری 90 روزه برای اعمال محدودیت تجاری علیه هواوی خبر داد. شرکت‌هایی مانند ARM (طراح تراشه بریتانیایی)، اینتل، کوالکام، Xilinx و Broadcom گفته‌اند همکاریشان را با هواوی به حالت تعلیق درمی‌آورند. گوگل هم دسترسی این شرکت برای محصولاتی که هنوز تولید نشده‌اند را برای استفاده از امکانات خود محدود کرده است. هرچند کاربران گوشی های هواوی همچنان می‌توانند به اپ استور گوگل دسترسی داشته باشند، اما هواوی اعلام کرده که در حال توسعه سیستم عاملی است تا نیاز آن‌ها را به اندروید و گوگل به حداقل برساند. این سیستم عامل (Hongmeng OS) با اپلیکیشن‌های اندروید و اپلیکیشن‌های تحت وب سازگار است در نتیجه کاربران به راحتی می‌توانند از تمامی این برنامه‌ها استفاده کنند.

از طرف دیگر، با توجه به وسعت فعالیت هواوی، این شرکت موجودی انبار چند ماه پیش رو را مهیا کرده است تا لطمه‌ای به محصولات و نیاز مشتریان اش وارد نشود و به صورت قانونی دادخواستی علیه دولت آمریکا تنظیم کرده است. در این دادخواست علیه قانونی که استفاده از تجهیزات هواوی در سازمان‌های دولتی آمریکا را اقدام علیه امنیت ملی تلقی کرده، شکایت شده و آن را غیرقانونی دانسته است.

علاوه بر این، این شرکت برای حفظ اطلاعات و راهکارهای خود، کارکنان آمریکایی خود در بخش تحقیق‌و‌توسعه را به دفتر مرکزی واقع در شنزن منتقل کرده است. در ادامه این تمهیدات هم از کارکنان چینی خود درخواست کرده تا همه جلسات فنی با آمریکایی‌ها را فعلا متوقف کنند. در همین حین شرکت‌های چینی در زمینه استخراج مواد خاکی کمیاب در حال مشارکت هستند؛ موادی که در تهیه تجهیزات تکنولوژی کاربرد دارند. در مجموع، این فعالیت‌ها نشان دهنده تلاشهای از پیش تعریف شده برای حفظ استقلال و ارائه راهکارهای نوآورانه برای ادامه فعالیت‌های‌ این شرکت در بازارهای جهانی است.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

یک دیدگاه

  1. قطعا همین طوره و همین طورم می مونه

    (3)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*