بهترین سریال های درام برای تابستان 98

بهترین سریال های درام برای تابستان 98

با فرا رسیدن فصل تابستان بسیاری از افراد به دنبال راه‌های گوناگونی برای سرگرم شدن و لذت بردن از روزهای گرم سال می‌گردند و برای دوست‌داران سینما و تلویزیون چه لذتی بالاتر از دیدن سریال‌های موفق چند سال اخیر. در ادامه با ما همراه باشید تا در نخستین بخش از سریال‌های پیشنهادی برای تابستان 98 به بهترین سریال های درام بپردازیم.

در بخش نخست «سریال‌های پیشنهادی برای تابستان» به سراغ بهترین سریال های درام رفته‌ایم، آثاری که ساخته می‌شوند تا یک کنش و واکنشی اغلب احساسی در ما ایجاد کند و از این طریق دل بینندگان را به دست آورده و تا ماه‌ها و حتی سال‌ها در گوشه ذهنمان باقی بمانند. برای اینکه با یک لیست تکراری مواجه نشوید از ذکر برخی سریال‌ها که در تمامی فهرست‌ها مشابه حضور دارند صرف نظر شده است.

بهترین سریال های درام

بهترین سریال های درام

الیزابت ماس با هنرنمایی در سریال سرگذشت ندیمه توانست به خوبی جایگاه خود در میان برترین بازیگران زن حال حاضر سینما و تلویزیون را تثبیت کند.

5- The Handmaid’s Tale – سرگذشت ندیمه

سریال The Handmaid’s Tale یا سرگذشت ندیمه نخستین مجموعه تلویزیونی درامی است که شما را به دیدن آن دعوت می‌کنیم. سریالی که پیش از پخش فصل اولش در سال 2017 توسط شبکه هولو اغلب دوست‌داران تلویزیون فکر نمی‌کردند با آن اقبال گسترده از سوی مخاطبین و بینندگان مواجه شود. این مجموعه با اقتباس از رمانی به همین نام اثر مارگارت اتوود، نویسندهٔ کانادایی ساخته شده است. سرگذشت ندیمه شما را به یک مدینه فاسده می‌برد جایی که یک سری تندروی مذهبی به واسطه انقلابی نیمه چریکی توانسته‌اند بخش وسیعی از ایالات متحده را اشغال کنند و با دست‌آویز قرار دادن برخی آمیزه‌های مسیحی هر ظلم و ایدئولوژی را به مردم تحمیل می‌کنند و درست همانند برخی جوامع بشیری بسته، مردم ماجرای سرگذشت ندیمه نه تنها به این ظلم تن می‌دهند بلکه سعی دارند خود را در ساختار آن سیستم فاسد جای دهند تا سود بیشتری عایدشان شود!

در حکومت جدید گیلاد آزادی‌های فردی اکثر شهروندان پایمال می‌شود و همهٔ ادیان به جز دین رسمی کشور، ازدواج مجدد، طلاق، سقط جنین، هم‌جنس‌گرایی غیرقانونی اعلام می‌شود. متخلفان مذهبی و سیاسی اگر بخت یارشان باشد به مناطق سمی و خطرناک که کولونی نامیده می‌شوند فرستاده می‌شوند، وگرنه در بیشتر موارد با طناب دار اعدام شده و به «دیوار» (ظاهراً دیوار دانشگاه کمبریج) آویخته می‌شوند تا مایهٔ عبرت بقیه باشند. خوشبختانه ماجرای سرگذشت ندیمه به اینجا ختم نمی‌شود و بخش احساسی و انسانی کار نیز قابل توجه است شخصیت اصلی ماجرا که اُفرد نام دارد (اسم اصلی او جوون است)، دغدغه‌های خاص خود در مورد خانواده و خصوصا دختر کوچکش دارد و ایجاد یک شبکه مخفی میان ندیمه‌ها را هم به این موارد اضافه کنید تا بدانید قرار است با چه سریالی مواجه شوید، یک اثر خوش‌ساخت که شما را به یک پادآرمان شهر می‌برد، در امتداد یک ماجرای احساسی با برخی واقعیت‌های جوامع بسته و خشکه مذهبی‌ها آشنا می‌شوید و در آخر هم جنبه‌های فنی سریال شما را راضی می‌کند.

بهترین سریال های درام

4- The Wire – شنود

مجموعه تلویزیونی The Wire یک سریال درام-جنایی است که در سال 2008 توانست از دید مجلات بزرگی مانند تایم و گاردین به عنوان یکی از بهترین سریال‌های تاریخ تا زمان پخشش لقب بگیرد. داستان این مجموعه در شهر بالتیمور روایت می‌شود؛ جایی که از آن به عنوان جولانگاه خلاف‌کاران یاد شده و حالا دوربین The Wire قرار است رویش را به سمت قاچاقچیان این منطقه بگیرد. سریال The Wire پنج فصل و 60 قسمت دارد و به راحتی می‌تواند بخشی از سرگرمی تابستانه شما را بسازد. سریال شنود باوجود بازخورد بسیاری مثبتی که از سوی منتقدان و بینندگان دریافت کرد، هیچ‌گاه نتوانست به جوایز بزرگی در دنیای سینما و سریال‌های تلویزیونی دست یابد که همین مسئله سبب شده علی‌رغم دوست‌داشتنی بود The Wire آنطور که باید و شاید از آن در مطالب این‌چنینی یاد نشود.

دیوید سیمون که پیش‌تر دستار پلیس و خبرنگار روزنامه بوده است وظیفه تولید این مجموعه را بر عهده گرفت. به گفته سیمون، او هر روز در میان خلافکاران حضور داشته و از این طریق اطلاعات فراوانی نسبت به دنیای قاچاقچیان به دست آورده است. چیزی که کاملا در هویت The Wire قابل لمس است و تماشای این مجموعه را حتی در مقایسه با بهترین سریال های درام به تجربه‌ای بسیار نزدیک به واقعیت برایتان بدل می‌کند، وسواس و دقت قابل ستایش سازندگان در شخصیت‌پردازی و نوشتن برخی از بخش‌های داستان است.

بهترین سریال های درام

اگر قرار باشد لیستی از بهترین سریال ها هم تهیه کنیم، قطعا بریکینگ بد یکی از رتبه‌های نخست آن رتبه‌بندی را هم به خود اختصاص خواهد داد.

3- Breaking Bad – افسارگسیخته

برخی فیلم‌ها و سریال‌ها وجود دارند که دوست‌داران سینما و تلویزیون مدتی بعد از تماشایشان ممکن است از ته قلب آرزو کنند کاهش آن‌ها را ندیده بودند تا باری دیگر بدون دانستن داستان به تماشایشان بنشینند و غرق در لذت شوند؛ سریال Breaking Bad بی‌تردید یکی از این آثار است. سریال افسارگسیخته روایت‌گر زندگی خانواده‌ای است که پس یک اتفاق دردناک قاعده زندگیشان تغییر می‌کند. واتر وایت، شخصیت اصلی داستان متوجه می‌شود به خاطر سرطان ریه‌ای در بی‌اطلاعی او رشد کرده و حالا مرد اول داستان ما فرصت چندانی برای زندگی کردن ندارد.

وایت بعد از اطلاع از بیماری‌اش تصمیم میگیرد سبک زندگی خود را تغییر بدهد و به دنبال سلسله اتفاقاتی تصمیم می‌گرد با بهره‌گیری از دانش شیمی که دارد دست به تولید ماده مخدر شیشه بزند! شخصیت‌پردازی و روایت صحیح داستان در این سریال حرف نخست را می‌زند و درگردیسی شخصیت‌های قصه و نحوه روایت قصه به گونه‌ای مدیریت شده و دوست‌داشتنی است که با رسیدن به ایستگاه آخر سریال احتمالا حس وصف ناشدنی خواهید داشت. بریکینگ بد شانزده جایزه امی دارد و یکی از پرافتخارترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ است و اگر تا امروز به تماشای این مجموعه تلویزیونی ننشسته‌اید، با هر سلیقه‌ای دارید به سراغ این ساخته AMC بروید؛ زیرا بریکینگ بد شما را شگفت‌زده خواهد و همین خاطر آن را در جایگاه سوم لیست بهترین مجموعه‌های تلویزیونی پیشنهادی در بخش بهترین سریال های درام برای تابستان 98 قرار داده‌ایم.

بهترین سریال های درام

2- Lost – گمشدگان

قطعا گمشدگان، فرار از زندان و 24 سریال‌هایی بودند که سبب شدند بسیاری از ایرانی‌ها سریال ببیند! در این بین فرار از زندان در میان عامه مردم جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد و Lost به واسطه اتمسفر، شخصیت‌ها و نوع قصه‌گویی که در دارد در میان افرادی که بعدا به قولی سریال بین شدند به یک مجموعه تلویزیونی خاص و دوست‌داشتنی تبدیل شد. لاست راوی سرنوشت جمعی از سرنشینان یک هواپیما است که از سقوط جان سالم به در می‌برند. اما این تازه شروع کار است؛ چرا که آن‌ها هیچ یک نمی‌دانند در چه نقطه‌ای از کره زمین فرود آمده‌اند و این جزیره ناشناخته آرام آرام آن‌ها را به یک میان ماجراجویی خطرناک می‌کشاند. جزیره‌ای که نه‌تنها ویژگی‌های عجیب و غریبی دارد، غیر قابل پیش‌بینی و سرشار از اتفاقات ناگوار است.

سریال Lost همواره از یک فرمول خاص برای روایت داستان نسبتا سر راستش استفاده می‌کند. تقریبا در تمامی قسمت‌ها شما وارد خط داستانی یکی از شخصیت‌ها شده و گاهی بخش‌هایی از زندگی پیش از سقوط در جزیره و گاها پس از آن را مرور خواهید کرد. البته که گاها وقایع مرتبط با گذشته شخصیت‌ها جذاب‌تر از خط داستانی اصلی جلوه‌ می‌کند و به مرور با شخصیت‌پردازی بسیار دقیق کاراکترها، پازل داستانیِ Lost کم کم تکمیل می‌شود و به یک پاسخ بسیار بزرگ می‌رسد. اگر توضیحاتی که برای این سریال دادیم نظرتان را جلب کرد بدانید که گمشدگان سریالی است که می‌تواند بخشی از خاطرات خوب تابستان امسالتان را بسازد.

بهترین سریال های درام

1- Big Little Lies – دروغ‌های کوچک بزرگ

سریال Big Little Lies از همان ابتدای معرفی به واسطه تیم بازیگری و سازنده سریال برایم جذاب و قابل توجه بود، اما پس از دیدن این ساخته HBO تقریبا شگفت‌زده شدم؛ زیرا پس از سه یا چهار قسمت دروغ‌های کوچک بزرگ خیلی بیشتر از آنچه تصویر می‌کردم من را گرفتار خود کرد و به همین خاطر این سریال را در رتبه نخست سریال های پیشنهادی قرار دادم. سریال دروغ‌های کوچک بزرگ براساس رمانی به همین نام، نوشته لیان موریارتی ساخته شده است که شخصیت‌های اصلی آن چند زن هستند که هر کدام درگیری و مشکلات مختص به خود در زندگی را دارند. ماجرا اینگونه شروع می‌شود، یک قتل رخ داده، اما قاتل مشخص نیست. بعد از چند قسمت فصل نخست Big Little Lies دست خود را رو می‌کند و شما آنطور که باید و شاید شخصیت‌های قصه را می‌شناسید و از همینجاست که تماشای سریال بسیار لذت بخش می‌شود. دروغ‌های کوچک بزرگ در ابتدا قرار بود یک فصل و 7 قسمت داشته باشد، اما فصل دوم این مجموعه تقریبا با همان تیم بازیگری فصل اول ساخته و پخش آن از خرداد ماه آغاز شده است.

نظر شما در مورد بهترین سریال های درام پیشنهاد شده برای تماشا در تابستان سال 98 چیست؟ شما چه سریال‌هایی را به سایر کاربران گجت‌نیوز پیشنهاد می‌کنید؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

9 دیدگاه

 1. هموشونو دیدیم هیچ کدوم به اندازه بی بی عالی و زیبا نبود
  فقط اون حس توی بیایون بودن والتر وایت با اون نمای زردش عالی بود

 2. خب لاست که حرف نداشت هرچند آخرش گند زدن بهش ولی در کل عالی بود
  The Wire رو من کامل دیدم به نظر من ارزش نداره ایرانیا نگاه کنن به درد خود امریکاییا میخوره چون موضوع فیلم مواد مخدر و مافیاست تو آمریکا
  سرگدشت ندیمه رو چند قسمتش رو دیدم کشش نداشت برای من کامل دنبال کنم
  Breaking Bad رو دارم دانلود میکنم نگاه کنم همه میگن عالیه

 3. من الان دارم برکینگ بد رو دارم نگاه میکنم دو فصلش رو تموم کردم واقعا که سریال فوق العاده ایه

 4. انیمه های جذاب one punch man / rick & morty / attac on titan / bojac horseman

  سریال هم dark / narcos / peaky blinders / strangers things / chernobyl / 13 reasen why / bettre call saul
  / band of brothers / the office / barry / black mirror / crow / true detectives
  اینا رو دیدم و تقریبا همشون جذابن ولی حضرت هایزنبرگ یه چیز دیگست بریکینگ بد عالیه im the one who knocs

 5. توصیه می کنم مردم اصلاً سریال زیرنویس نگاه نکنند

  نکته مهم اینه که تماشای سریال دانلود شده اصلا جالب نیست

  بهتره سریال های ترکی رو طی ساعات مختلف از ماهواره نگاه کنند چون هم به فرهنگ ما نزدیکه و هم اینکه دوبله فارسی بسیار خوبی دارند

  من تماشای فیلم سینمایی دانلود شده به سریال رو ترجیح می دم

  با سپاس

  • هش میکشی؟؟؟
   چی سریال ترکی به ما نزدیک تره و
   دقیقا چرا سریال دانلود شده و زیر نویس مشکل داره برامم مشخص کنی ممنونت میشم

 6. من اصلا حوصله ندارم نگاه فیلم کنم