آخرین مطالب
16
امروز
ایران خودرو و سایپا

ایران خودرو و سایپا تا پایان سال 99 به بخش خصوصی واگذار خواهند شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص واگذاری خودروسازان داخلی به بخش خصوصی گفت دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا تا پایان سال 99 به بخش خصوصی واگذار خواهند شد.

مدتی قبل سعید باستانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد طبق مصوبه‌ای که توسط کمیسیون اقتصادی دولت مصوب شد، مقرر گردید تا سهامی که در شرکت‌های خودروسازی و چند شرکت دیگر به دولت تعلق دارد به طور کامل واگذار شود. وی افزود این پیشنهاد توسط هیئت‌وزیران به تصویب نهایی رسید و بر اساس آن حدود 14 درصد از سهام دولت در ایران خودرو و 17 درصد از سهام دولت در سایپا به بخش‌های خصوصی واگذار خواهد شد. در واقع دولت از شمول سهام‌داران دو خودروساز بزرگ کشور خارج شده و صنعت خودروسازی کشور یک تحول بزرگ را تجربه خواهد کرد.

زمان واگذاری ایران خودرو و سایپا به بخش خصوصی

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص واگذاری خودروسازان داخلی به بخش خصوصی عنوان کرد طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا حداکثر تا پایان سال 99 به بخش خصوصی واقعی واگذار خواهند شد. وی تاکید کرد البته در حال حاضر واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه این دو خودروساز شروع شده است و قصد داریم با ارائه محصولات جدید و اصلاح ساختار مجددا آنها را به شرکت‌های چابک و فعال در حوزه صنعت خودرو تبدیل کنیم.

۷ دیدگاه

 1. از بخش خصوصی
  به بخش خصوصیه دیگر واگذار میشود !
  …🤥

  (2)
 2. البته اگر صحیح خصوصی سازی صورت بگیرد و به دیگر شرکتها های داخلی و خارجی اازه عرضه محصول داده شود قطعا به نتیجه خواهد رسید ان شاالله.
  اما از این دولت چشمم آب نمی خوره اینها دنبال منافع خودشون و هم حزبی هایشان هستند.
  کلید حل این مشکلات ورور جوانان متعهد انقلابی و اخراج فسیل شده های اول انقلاب

  (2)
 3. حالا میبینیم چی میشه آخر

  (0)
 4. خصوصی بشن دیگه غیر قابل کنترول میشن

  (0)
 5. از پسش بر نمیان ها

  (0)
 6. غده سرطانی خصوصی D:

  (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*