خودرو خورشیدی دوربرد

با اولین خودرو خورشیدی دوربرد دنیا آشنا شوید

اولین خودرو خورشیدی دوربرد دنیا توسط شرکت خودروسازی هلندی لایت یر (Lightyear) معرفی شد. این خودرو قادر است با یک بار شارژ کامل باتری تا شعاع ۷۲۵ کیلومتر را بپیماید. در ادامه با مشخصات این خودرو آشنا می‌شویم.

خودرو خورشیدی لایت یر وان (Lightyear One) توسط شرکت خودروسازی هلندی لایت یر معرفی شد. این خودرو که اولین خودرو خورشیدی دوربرد دنیا شناخته می‌شود در قسمت سقف و کاپوت از پنج متر مکعب سلول خورشیدی و شیشه‌های ایمنی برخوردار است که باعث می‌شود نور خورشید بیشتری را جذب کند. برای این خودرو سازگار با محیط زیست قیمت ۱۴۹ هزار یورو معادل ۱۳۴ هزار پوند را در نظر گرفته‌اند که طبق ادعای این شرکت هلندی قادر است در طول یک سال با دریافت انرژی خورشیدی حدود ۲۰ هزار کیلومتر را بپیماید.

مشخصات خودرو خورشیدی دوربرد لایت یر وان

خودرو خورشیدی دوربرد

طبق ادعای شرکت خودروسازی هلندی این خودرو می‌تواند با یک بار شارژ کامل باتری تا شعاع ۷۲۵ کیلومتری را بپیماید. باتری‌های این خودرو خورشیدی علاوه بر اینکه با روش‌های معمولی شارژ می‌شوند، می‌توانند با نور خورشید هم شارژ شوند. اولین خودرو خورشیدی دوربرد جهان در سال ۲۰۲۱ به مشتریان تحویل داده می‌شود. مالکان این خودرو می‌توانند تا شعاع حرکتی ۴۰۰ کیلومتر را با شارژ وسیله نقلیه در شب با جریان معمولی ۲۳۰ ولت طی کنند.

خودرو خورشیدی دوربرد

لکس هوئفسلوت (Lex Hoefsloot)، مدیرعامل و موسس شرکت لایت یر عنوان کرد این شرکت در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده است و ما طی دو سال توانستیم یک خودرو بسیار فوق‌العاده را طراحی کنیم. بدنه این خودرو آنقدر قوی است که اگر یک فرد بزرگسال بر روی آن قدم بگذارد نیز آسیب نخواهد دید. برای ثبت نام و رزرو این خودرو می‌بایست ۱۱۹ هزار یورو هزینه کرد. این خودرو در تعداد ۵۰۰ دستگاه تولید خواهد شد و این شرکت تصمیم دارد تا مدل تولیدی آن را در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه کند.

تصاویر خودرو خورشیدی لایت یر وان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*