واردات خودروهای لوکس

مجوز واردات خودروهای لوکس برای نمایندگی‌های سیاسی صادر شد + سند

مجوز واردات خودروهای لوکس سواری بیش از ۲۵۰۰ سی سی و بیش از ۴۰ هزار دلار برای نمایندگی‌های سیاسی صادر شد. این مجوز در قالب بخشنامه‌ای از سوی هیئت وزیران به وزارتخانه‌های امور خارجه، اقتصاد و صنعت و معدن و تجارت ابلاغ گردید.

هیئت وزیران با ابلاغ بخشنامه‌ای به وزارتخانه‌های امور خارجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت صنعت و معدن و تجارت، مجوز واردات خودروهای لوکس سواری بیش از حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی و بیش از ۴۰ هزار دلار را برای نمایندگی‌های سیاسی صادر کرد. در ادامه متن کامل این بخشنامه را مشاهده می‌کنید:

متن بخشنامه مجوز واردات خودروهای لوکس

متن بخشنامه‌ای که هیئت وزیران برای واردات خودروهای سواری بالای حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی صادر کرده است به شرح زیر است:

هئیت‌وزیران در جلسه ۱۳۹۸/۳/۲۹ به پیشنهاد شماره ۷۳۲/۵۶۱/۵۰۰۵۷۵۲ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ وزارت امور خارجه و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویر کرد:

۱.‌ اشخاص موضوع قانون راجع به اجازه ورود اتومبیل‌های نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی مقیم ایران و اعضای رسمی آنها -مصوب ۱۳۶۲- با رعایت ترتیبات مقرر در قانون یاد شده و سایر ضوابط فنی واردات خودرو، مجاز به واردات خودروهای سواری بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی و دارای ارزش بالاتر از ۴۰ هزار دلار می‌باشند.

۲.‌ حقوق ورودی خودروهای مذکور در زمان واگذاری بر اساس ماخذ ورود خودرو پس از کسر استهلاک مربوط محاسبه خواهد می‌شود.

۳. فروش خودروهای مذکور در داخل کشور به افراد ایرانی و غیر با رعایت قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون مالیات بر ارزش افزوده به استثنای شروط حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی و ارزش بالاتر از ۴۰ هزار دلار و سال ساخت مجاز است.

۴. این تصویب‌نامه جایگزین مصوب شماره ۱۰۷۸۲۳/ت۵۵۲۱۰هـ مورخ ۱۳۹۷/۸/۱۵ می‌شود.

واردات خودروهای لوکس

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. چرا مثلا خون اونا از ما رنگین تره ؟؟؟

  2. خب دقیقا عین کتاب قلعه حیوانات داریم پیش میریم

  3. حمایت از تولید نه چندان ملی سایپا و ایران خودرو فقط برای ما مردم عادی هست.