شرکت آمریکایی Micron تجارت با هواوی را از سر گرفت

شرکت آمریکایی Micron که از تولیدکنندگان بزرگ قطعات حافظه است، تجارت خود با شرکت هواوی را از سر گرفت. به نظر می‌رسد شرکت‌های آمریکایی در حال بازگشت به سوی شرکت چینی Huawei هستند.

شرکت آمریکایی Micron از تولیدکنندگان بزرگ قطعات حافظه در جهان، با وجود تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، عرضه محصولات خود را به این شرکت حتی قبل از اعلان این دولت از سر گرفته است. انتظار می‌رود این روند سرعت بگیرد و تا آخر سال رشد بالایی را تجربه کند.

محصولات شرکت آمریکایی Micron مشمول تحریم نیست

مدیرعامل شرکت آمریکایی Micron اعلام کرده این شرکت در دو هفته اخیر و پس از بررسی جوانب مختلف تحریم‌های آمریکا، عرضه و فروش محصول به هواوی را مجدد آغاز کرده است. به گزارش رویترز، او در این باره در جلسه‌ای به سرمایه‌گذاران شرکت گفته است:

ما متوجه شدیم که می‌توانیم بدون نقض قانون، برخی از محصولات خود را به هواوی عرضه کنیم. چرا که محصولات ما مشمول مقررات صادرات و لیست تحریم‌ها نمی‌شوند. اما به هر حال، در خصوص وضعیت تجارت با هواوی هنوز ابهاماتی وجود دارد و نمی‌توانیم حجم فروش یا بازه‌ی زمانی خاصی را تعیین کنیم.

این صحبت‌ها قبل از اعلام اخیر ترامپ برای برداشتن تحریم‌ها و نشان‌دهنده علاقه‌مندی و پیگیری این شرکت‌های بزرگ به رفع موانع بوده، موانعی که حال به نظر می‌رسد مرتفع شده باشد.

گفتنی است که بعد از وارد کردن هواوی به لیست تحریم آمریکا در ماه می، این شرکت از خرید تجهیزات، قطعات و خدمات نرم افزاری شرکت‌های آمریکایی منع شد. اما این اتفاق بیشتر شرکت‌های آمریکایی را تحت تاثیر قرار داد؛ چرا که با این محدودیت‌ها، آنها از وجود مشتری بزرگی مانند هواوی محروم می‌شدند و همین باعث افت شدید فروش این شرکت‌ها می‌شد.

شرکت آمریکایی Micron

انجمن صنایع نیمه هادی آمریکا که شرکت‌هایی چون اینتل و Micron عضوی از آن هستند، معتقدند برخی از محصولات و تراشه‌ها مشمول قوانین تحریمی دولت آمریکا نمی‌شوند؛ به همین خاطر آنها می‌توانند به تجارت خود با هواوی ادامه دهند. اخیرا نیویورک تایمز گزارش داده بود که کمپانی اینتل نیز روابط تجاری خود با هواوی را از سر گرفته است.

این‌طور به نظر می‌رسد که با گذشت زمان، شرکت‌های فناوری آمریکایی به دلیل از دست دادن مشتری بزرگی مثل هواوی، با کاهش فروش و افت سهام روبه‌رو شده‌اند و برای برون‌رفت از این وضعیت، گفت‌‌وگو با مسئولان دولتی آمریکا را آغاز کرده‌اند تا بتوانند تحریم‌ها را کنار زده و با از سرگیری روابط تجاری خود با هواوی، زیان‌های خود را جبران کرده و به حالت قبل بازگردند. با توافق اخیر دولت آمریکا و چین در اجلاس G20 انتظار می‌رود این روند سرعت بیشتری بگیرد.

این مطلب در قالب رپورتاژ آگهی و توسط شرکت های ثالت به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا متن تبلیغاتی برای گجت نیوز ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

۲ دیدگاه

  1. بازم عقل این اونا که خیلی دیوونن

    (0)
  2. به زودی بقیه شونم شروع میکنن

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*