سانگ یانگ تیوولی

اضافه دریافت شرکت رامک خودرو از مشتریان سانگ یانگ تیوولی برگشت داده می‌شود

شرکت رامک خودرو برای تحویل خودرو سانگ یانگ تیوولی قیمت 380 میلیون تومانی را به صورت علی‌الحساب اعلام کرد و حالا سازمان حمایت طی اطلاعیه‌ای از عودت اضافه دریافت شرکت رامک خودرو به مشتریان این خودرو خبر داد.

طی هفته گذشته شرکت رامک خودرو برای تحویل خودرو سانگ یانگ تیوولی به مشتریان قیمت علی‌الحساب 380 میلیون تومانی را اعلام کرد که بسیاری از مشتریان این خودرو نسبت به چنین قیمتی اعتراض کردند. شرکت رامک خودرو در خصوص این قیمت اعلام کرده بود چنین قیمتی از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بررسی خواهد شد. پس از گذشت یک هفته سازمان حمایت در سایت اطلاع‌رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاعیه‌ای را منتشر کرد و از عودت اضافه دریافت شرکت رامک خودرو به مشتریان تیوولی خبر داد.

مسئول قیمت‌گذاری سانگ یانگ تیوولی کیست؟

وحید منایی، عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پاسخ به این سوال که کدام نهاد یا ارگانی مسئولیت قیمت‌گذاری و نظارت بر قیمت‌گذاری خودروهای عرضه شده از سوی شرکت رامک خودرو را بر عهده دارد، عنوان کرد:

به استناد ماده 8 آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو قیمت اعلام شده توسط شرکت رامک خودرو به صورت علی‌الحساب و در قالب قرارداد الحاقی به منظور تسریع در پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری و همچنین هزینه‌های اعلام شده توسط بانک عامل مرتبط با مابه‌التفاوت نرخ ارز دریافتی تا نرخ حواله ارز در سامانه سنا به خریداران اعلام شد تا در این خصوص و با هدف جلوگیری از متروکه شدن خودروهای شرکت در مدت زمان محدود موجود تا پایان مهلت مصوبه مربوط  16 تیر 98 ترخیص و تحویل خریداران شود. این سازمان نیز پس از پیگیری‌های انجام شده، مستندات مرتبط با خودروهای ترخیص شده شرکت را جهت احصای هزینه‌های مربوطه اخذ کرده و در دفتر بررسی قیمت این سازمان در حال رسیدگی است که پس از محاسبه، مراتب به شرکت اعلام و شرکت مکلف است مبالغ اضافی دریافتی را به خریداران مسترد کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

6 دیدگاه

 1. لطفا ماده هشت آیین نامه اجرایی حمایت مصرف کننده خودرو را بخوانید و با اظهارات آقای وحید منایی مطابقت دهید.طبق این ماده هرگونه احاقیه باید قبل از دعوتنامه ارسال بشه و به تایید مصرف کننده برسه.بعد از ارسال دعوتنامه و تکمیل وجه کلیه خسارات به عهده عرضه کننده است و باید رضایت مشتری جلب شود.من در سال ۹۶ بعد از ارسال دعوتنامه تکمیل وجه کردم و در سال ۹۸ برام الحاقیه اومده!این کاملا برخلاف قوانینه.خواهش میکنم بر اساس قانون و انصاف حکم کنیم.

 2. لطفا ماده هشت آیین نامه اجرایی حمایت مصرف کننده خودرو را بخوانید و با اظهارات آقای وحید منایی مطابقت دهید.اظهار الحاقیه باید قبل از دعوتنامه تکمیل وجه صورت بگیره.من در سال ۹۶ بعد از دریافت دعوتنامه تکمیل وجه کردم و در سال ۹۸ برام الحاقیه اومده.این کاملا بر خلاف قوانین اون سازمانه و طبق قانون باید تمام خسارت ها توسط وارد کننده پرداخت بشه و همچنین رضایت مشتری جلب بشه.لطفا بر اساس قانون و انصاف حکم کنید.

 3. باسلام
  گوش اگر گوش………
  ناله اگر ناله من انکه هرگز بر دل نرسد فریاداست
  شرکتی بانام رامک خودرو با اون همه درامد و ادعا.
  در قرادادهایی که کاملآ یکطرفه به سود شرکت میباشدشروع به پیش فروش خودرو با سودهای نجومی کرده است .
  بااین حال مردم بیچاره تمام شروط و ضرب لاجل های رامک را پذیرفته و به آن عمل نموده اند.
  حال شرکت به قرارتحویلی ۲۰ روزه خودرو عمل که ننموده است وپس ازحدود ۸۰۰ روز تآخیر اکنون با وقاهت تمام با اینکه باید خسارت تآخیر پرداخت کند که نمی کند هیچ.
  دارد خودرویی که یک مرتبه دوسال پیش فروخته به بهانهای کاذب (ازآب گل الود میخواهد ماهی بگیرد)دومرتبه به قیمت روز میخواهد بفروشد که متآسفانه عده ای هم که در مقام جلوگیری ازاین کلاهبرداری هستند سکوت کرده اند.
  فردی با حرص وطمع زیاد شرکتی تآسیس وبا بی برنامگی اکنون زحمت وهزینه بیش از ۵۰۰ پرونده قضایی بردوش دولت و۵۰۰ خانواده را اسیر زیادخواهی های خود کرده

 4. ما از اونجایی که توان خرید همچین ماشینهایی رو نداریم ولی در کل می فهمیم که خیلی گرون هستن

 5. باسلام، بنده خریدارتیوولی باقیمت قطعی ۹۹میلیون و تومان ثبت نامی فروردین ۹۶ باموعدتحویل ۱۲۰ روزکاری هستم، دقیقا نمیدونم ولی بین ۳۰۰ تا۵۰۰ نفرامثال من هستند، درآبان ۹۶ دعوتنامه تکمیل وجه اومد وماتکمیل وجه کردیم وحتی مالیات برارزش افزوده رو هم دادیم وقرارشد تا ۲۰ روز دیگر خودرو تحویلمان گردد، الان پس از گذشت دوسالو سه ماه از ثبت ناممان الحاقیه فرستادن ومیگن بین ۱۸۰ تا۲۰۰ میلیون دیگه بایدبدین به بهانه تغییرات قیمت ارز درصورتیکه ۷ ماه پس از صدور دعوتنامه ما یعنی تیر ۹۷ ارز گران شد واین موضوع هیچ ربطی به قراردادقطعی ما ندارد، خواهشا فریادمظلومیت ما رو به گوش رییس قوه قضاییه برسانید، حساب کنید ۵۰۰ نفر هر نفر ۲۰۰ میلیون کلاهبرداری میشه صدمیلیاردتومان!!!

 6. عليرضا حاجي قرباني

  با سلام خدمت شما زحمت کشان که مارا یاری میکنید
  اولا چرا باید پول اضافه بدهیم که بعدأاگخواسنت ودلخواهشان بود برگرداند که هیچادم عاقلی این کاررانمی کنی
  دومأ اصلا چرا باید اضافه وجه پرداخت کنیم در صورتی که یک بار تکمیل وجه کردم و خلف وعده از طرف رامک بوده و تکمیل وجه ما قبل از تغیر قیمت دلار بوده و هیچ ربطی به گرانی ندارد
  رامک تمأ کرده و با اوج گرفتن قیمت ها مبادرت به فروش خودروها در بازارأزار نموده در حالی که تعهد تحویل خودرو داشته واین ما حتی یک ریال نباید پرداخت کنیم بلکه خسارت هم باید بگیریم رامک و سازمان حمایت از رامک خود میبرد و خود میدوزد وما مشتریان را ابله فرض میکنند